Skocz do zawartości
kokakoala

Pytanie o backup recovery i boot z pomocą ADB

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon mam w oryginalnym stanie, nie flashowany, nie rootowany, nie odblokowany bootloader. Chciałem zrobić backup recovery i boot,

ale komenda cat /proc/mtd w adb shell, wyświetlna komunikat: No such file or directory.

Nie wiem czy telefon ma inną partycję, czy coś robię źle. Chciałem zrobić backup zanim odblokuje i zacznę flashować customy, tym bardziej że oryginalne recovery jest niezbędne do aktualizacji OTA.

Proszę o pomoc, lub wskazanie innej metody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie potrzebne pliki obecnie są już dostępne, jesz backup z 4.4 jest OTA

Shella nie odpalisz, bo nie masz roota...

adb pull /system/ lub inny katalog

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=517874

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc muszę odblokować bootloader i zrootować przez adb, żeby nie ruszać recovery. Wolę zrobić własny backup, kwestie bezpieczeństwa plików i różnorodności wariantów tego samego modelu. Jednak będę wdzięczny za podlinkowanie wspomnianych kopii do E8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Backup partycji /system nie narusza żadnego bezpieczeństwa, dane są na partycji /data.

Jeżeli pobierzesz backup pod swój model, to nie ma żadnego niebezpieczeństwa, musisz tylko znaleźć backup od swojego modelu.

Chcesz linki?, ale nawet nie podałeś jaki masz "wariant". Potrzebne linki znajdziesz na xda lub tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam M8Sn, CID J15, z tego co widziałem, na XDA go prawie nie ma, lub nie ma w ogóle. Nie ma problemu, skoro mówisz że przez brak roota nie mam dostępu do shella, to po roocie to ogarnę.

[Dodano: 05.05.2015 - 00:04]

Będę bardzo wdzięczny, jak ktoś poratuje plikiem OTA do mojego modelu. Lub samym firmware.zip z OTA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@pragnieniemariana

udostępniona przez Ciebie w innym wątku aktualizacja OTA: OTA_M8_ACE_UL_K44_SENSE60_EMEA_HTC_Europe_1.06.401.1-1.05.401.1.zip

Pochodzi z M8Sn, CID J15 (może jeszcze z Play)? Dopisek EMEA sugeruje że tak, jeśli znaleziona w necie tabelka nie kłamie.

Po Twoich postach widzę, że cierpliwość do zielonych straciłeś. Nie dziwię się i rozumiem. Potwierdź proszę tylko to i daję spokój, a może innym się przyda. Z góry dzięki.

Edytowane przez kokakoala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

EMEA, oznacza min. Europę, to OTA jest dla M8Sn oraz prawdopodobnie też dla M8Sx, obsługiwany cid/mid pokrywa się.

Najważniejszym elementem jest tu CID i MID, one decydują czy dany rom wgrasz czy nie, nazwa pliku jest drugorzędna. Lista CID/MID obsługiwana przez daną aktualizację jest w pliku firmaware.zip, który jest w środku OTA.

Nie straciłem cierpliwości, ale czas nauczyć się wyszukiwania i przestrzegania regulaminu forum, czyli niezadawania tych samych pytań w kółko, skoro padły już na nie odpowiedzi.

Takie postępowanie prowadzi do wytworzenia niepotrzebnego bałaganu. Nie uchylam się od pomocy czy odpowiedzi, ale nie będę pisać cały czas tego samego.

Edytowane przez pragnieniemariana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

"Pytanie o backup recovery i boot z pomocą ADB" Inni też to czytają i rozwiązaniem jest weż sobie poszukaj albo to weź mi znajdź. Super dla kogoś jak ja co stawia pierwsze kroki na Androidzie w ogóle i dużo się z tego dowiaduje. Ja tam nawet nie wiem gdzie szukać więc sobie czytam forum to tu to tam

Edytowane przez DaN995
    czyszczenie wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi