Skocz do zawartości
matrixskl

ROM [5.1.1][TeamCanjica][UNOFFICIAL] CyanogenMod 12.1 [11.07.2015]

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

android-5.1-lollipop-update1.jpg

CyanogenMod 12.1 dla Samsung Galaxy S3 NEO ( GT-I9301I, GT-I9301Q i GT-I9300I)

Dostarczony przez TeamCanjica

Jest to tłumaczenie oryginalnego wątku z xda.
    Link: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/orig-development/rom-cyanogenmod-12-1-s3-neo-t3099384

Grupa TeamCanjica ani ja nie odpowiadamy za jakiekolwiek uszkodzenia telefonu, karty pamięci itp. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Instalacja:

1. Pobierz ROM z linku poniżej.
    2. Pobierz GAPPS (opcjonalne).
    3. Skopiuj obie paczki na kartę pamięci telefonu.
    4. Zrestartuj telefon do TWRP Recovery (wysoce zalecane właśnie TWRP).
    5. Wykonaj backup obecnego systemu w Backup & Restore (opcjonalne).
    6. Zrób Wipe data / Factory reset (wymagane przy przechodzeniu z innej wersji androida).
    7. Zainstaluj CM zip i GAPPS zip.
    8. Wybierz "Reboot to system".
    11. Gotowe, uruchomienie telefonu może trochę potrwać.

Download:

ROM:

GAPPS:

Bugi:
    11/07:

Lista zmian:
    11/07:

• Aktualizacja źródeł CM

Poprzednie wydania:

18/05:

• Aktualizacja źródeł CM
    • Enable Ambient display feature ? (Google translate: Włącz funkcję wyświetlania otoczenia)
    • Fixy aparatu
    • Aktualizacja RIL

03/05:

• Pierwsze wydanie

Następna wersja:

• Aktualizacja źródeł CM

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Źródła:
    Źródła TeamCanjica są dostępne tutaj: https://github.com/MSM8226-Samsung

Dotacje:
    If you want to support TeamCanjica work you can donate them coffe. Use "Send payment" option on paypal ( [email protected].com ). Thanks. smile.gif

(Nie tłumaczę tego, bo nie chcę czegoś namieszać). 

Podziękowania:
    TeamCanjica
    CyanogenMod Team

k2wl and mukulsoni koledzy z Grand 2
    arco68 za pomoc przy aparacie i LPM
    Sekil za jego ril fixy dla dual-sim 
    Várk za testowanie na wariancie dual-sim
    _wook_ za pomoc przy debugowaniu

XDA:DevDB Informacje:
    CyanogenMod 12.1 dla Samsung Galaxy S3 NEO

Współpracownicy:
    Rox
    ROM OS wersja: 5.1.x Lollipop
    ROM Kernel: Linux 3.4.x
    ROM Firmware wymagany: Stock Android 4.4.x
    Bazuje na: CyanogenMod

Informacje o wersji:
    Status: Stable
    Pierwsza wersja: 2015-05-03
    Ostatnia aktualizacja: 2015-07-11

Używanie F2FS:
    Co to jest? http://en.wikipedia.org/wiki/F2FS

Aby używać F2FS najpierw musisz przekonwertować swoje partycje EXT4 poprzez recovery przed instalacją ROMu.

Pobierz i zainstaluj to TWRP recovery: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=56085899&postcount=2
    Wipe->advanced wipe
    Wybierz cache->change or repair file system->f2fs
    Wybierz data->change or repair file system->f2fs (Uwaga: pamięć wewnętrzna zostanie sformatowana, zrób backup twoich danych przed zrobieniem tej czynności!)

Porady:

• Aby aktywować Opcje programistyczne : Ustawienia -> Inform. o telefonie -> naciśnij numer kompilacji 7 razy
    • Aby aktywować zaawansowany restart wejdź w Opcje programistyczne i zaznacz "Zaawansowany restart"
    • Root jest wyłączony domyślnie, żeby włączyć: Ustawienia -> Opcje programistyczne -> Dostęp do roota
    • Aby wyłączyć drugą kartę SIM na GT-I9300I dodaj poniższe linijki do /system/build.prop :
    • persist.dsds.enabled=false
      persist.radio.multisim.config=none

Edytowane przez matrixskl
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    usergt

Jakieś opinie o tym romie, względem stocka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jakieś opinie o tym romie, względem stocka?

Mam używam, aktualnie razem z Xposed chodzi płynnie, jedynie co to zmieniłem launchera na Next'a, bo dobrze mi się na nim pracuje. Rom jest szybki, a w połączeniu z motywami do cm12, nadaje całemu systemowi przyjemny dla oka wygląd (można pobraćz GP). Można zmieniać dpi w ustawieniach, mam 280 i jakość ikon jest rewelacyjna na tych ustawieniach. Można dowolnie zmieniać kolory diody, podczas ładowania, odbierania wiadomości itp. przełączyć muzykę na wyłączonym ekranie. Jest opcja wielu użytkowników, ale bardzo ciężko ją skonfigurować (jakieś błędy). Nie ma NFC, jak ktoś korzysta to lepiej nie przeskakiwać. Blokada na wzór max 6x6 (ale to nie jest nowość, było już na 4.4). Brak funkcji wiele okien.. w teorii można dodać Xposed, ale na tym modelu ta funkcja nie działa. Pamięć ram trzyma się na poziomie ok 750-800 MB, nie wiem ile jest na stocku. Gry ok, można zmieniać taktowanie GPU, ale tylko na niższe wartości. CPU max. 1400, czyli bez zmian. W sumie to sposób odbierania połączeń jest dość komiczny, wyświetla się tylko powiadomienie u góry z opcjami do wyboru, czasem cięzko zauważyć i można zrzucić w bok powiadomienie, a ktoś dalej dzwoni :D, naprawili dotyk podczas wygaszonego ekranu rozmawiając( tzn. już nic nie zrobimy policzkiem). Brak funkcji wyciszonego dzwonka, są tylko wibracje i dzwonek (Xposed niweluje ten problem). Kalkulator jest dobry, oblicza funkcje kwadratowe i logarytmiczne (przydatne). Standardowo SU jest, więc można sobie dowoli usuwać, modyfikować system, aż do złapania bootloopa ^^. Ogólnie polecam, ponieważ lubię mieć 5.x.x z przodu, są plusy i minusy jak w każdym romie Androida. Bateria trzyma długo, szybko łapie GPS, można zmieniać funkcje przycisków fizycznych (np. podwójne kliknięcie Home, przełącza nas miedzy dwoma ostatnimi aplikacjami). Więcej nowinek znajdziesz jak skusisz się zainstalować, nie żałując NF

C.4a0487c73127adb23c1c342d021744a6.jpgbd52ca6a707ebecc597a8847a4ad0a8e.jpgc26dab3312fd85bbf473a78da69c661c.jpg

Edytowane przez Rambdal
    Grafikę dajemy w spoiler.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Czy problem z MMS-ami znany z CM12 jest tu już rozwiązany?

--------------------------------------------------------------------------------

rom zaaplikowany. niestety dalej problem z mms-ami.

Edytowane przez wroblex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak się sprawuje na dłuższą metę? wszystko śmiga? jakieś wady? sugestie? a może i plusy lepsze jak w stock'u?

btw. gdzie ściągnę Odin ROM (4.4.2) brand (niekoniecznie) z PLUSa do S3 Neo?, bo chciałbym przetestować właśnie lizaka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up. Nowa wersja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    usergt
    Napisano (edytowane)

Ciągle się zastanawiam czy zastąpić stock tym romem,obecnie stock zabiera mi ~1,6 gb ramu, z tego co kolega pisał ten custom

750-800 MB

. Ciekawie.. przydało by się więcej opinii

PS. Co w stytuacji gdy nie mam karty pamięci? mogę wrzucić ten rom na pamięć telefonu? i z pamięci telefonu go zainstalować?

Edytowane przez usergt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom działa perfekcyjnie, pobieram nową wersję i od razu instaluję. 

@@usergt Bezproblemowo możesz instalować ROM z poziomu pamięci telefonu, recovery TWRP pozwala również na instalację przez USB OTG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    usergt

@@Santiago94

Więc widocznych błędów w codziennym użytku nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No u mnie jednak nie działa aparat foto tak jak było napisane ale mam nadzieje ze doczekam się działającego..a po za tym super romik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi