Skocz do zawartości
Przykry

Brak netu w przeglądarkach poprzez Edge/3G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy post na forum i niestety z problemem jak w temacie - brak dostępu do internrtu w klasycznych przeglądarkach (Systemowej, Opera mobile, Dolphin) podczas połaczenia Edge/3G. O dziwo, jedyna przeglądarka jaka działa to Opera Mini.

Inne usługi w tym czasie działają bezproblemowo (Android Market, Gmail, K9-mail, Gadu-gadu, Skype, mapy, serwisy pogodowe i inne.

Podczas połaczenia z siecią Wi-Fi problem nie występuje.

Czy ktoś ma może chociaż blade pojęcie co może być przyczyną?

Acha, ryczałt na net w T-mobile (internet na maxa dla prepaid), gdyby miało to mieć znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sug83

Sprawdź konfiguracje APN czy masz zgodną z konfiguracją od t-mobile, ewentualnie zadzwoń na infolinie techniczną i niech sprawdzą czy masz wszystko odblokowane.

Raz miałem tak, że po zablokowaniu połączeń i jego odblokowaniu zapomnieli o odblokowaniu blueconnecta.

---------- Post dołączono o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

Sprawdź konfiguracje APN czy masz zgodną z konfiguracją od t-mobile, ewentualnie zadzwoń na infolinie techniczną i niech sprawdzą czy masz wszystko odblokowane.

Raz miałem tak, że po zablokowaniu połączeń i jego odblokowaniu zapomnieli o odblokowaniu blueconnecta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowana jest konfiguracja zdalna ze strony T-mobile (wszystkie ustawienia APN się zgadzają).

Zastanawiające jest że - tak jak pisałem: generalnie usługi netowe działają bezproblemowo, tylko przeglądarki nie są w stanie nic wyświetlić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zainstalowana jest konfiguracja zdalna ze strony T-mobile (wszystkie ustawienia APN się zgadzają).

Zastanawiające jest że - tak jak pisałem: generalnie usługi netowe działają bezproblemowo, tylko przeglądarki nie są w stanie nic wyświetlić.

Problem rozwiązany - pomogło ręczne dopisanie adresu serwera proxy (w automatycznej konfiguracji przesłanej ze strony T-mobile jest tam puste pole).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jakie to proxy wpisac ?? jakie IP ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czemu napisalem posta jako inny uzytkownik ?? :P

hej, cos z forum sie stalo ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się połączysz z siecią WiFi to automatycznie powinno się ustawić adres i proxy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a moze mi ktos sprawdzic, bo nie mam teraz wifi :P uruchamiam to kolezance a pisze od siebie z fona :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Ci może ktoś to sprawdzić jak IP telefon przypisuje sobie z danej sieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wlasnie myslalem, ze nie zrozumiales o co mi chodzi :P

Chodzi o adres IP proxy serwera, ktory dostaje sie z APNu.

siec WiFi nie ma tu znaczenia przeciez, bo chodzi o EDGE i 3G...

to ma ktos jakis adres. albo co zrobic, zeby bez adresu dzialalo... na stronie T-mobile jest podane "pozostaw puste"... :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi