Skocz do zawartości
8piotrek7

Overmax Vertis Yard problem z kartą sim PLAY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam telefon Overmax Vertis Yard od stycznia 2015. Od tego czasu nie było żadnych problemów z kartą sim, aż do dziś. Nagle telefon przestał wykrywać kartę sim z playa. W związku z tym udałem się do salonu play aby wymienić kartę na nową, ponieważ tamta miała ponad 2 lata. Po dwóch godzinach czyli po czasie, po upływie którego karta powinna się aktywować, włożyłem karte sim do telefonu i okazało się żę telefon nie wykrywa jej ani na slocie 1 ani na 2. Przetestowałem w/w kartę sim na innych smartfonach i tam działała bez zarzutów. Następnie w swoim telefonie sprawdziałem działanie innych kart sim - innych operatorów- aby wykluczyć wadę gniazd. I okazało się iż oba gniazda widzą inne karty więć gniazda działają. A teraz najciekawsze - włożyłem niedziałającą kartę sim z play wraz z inną kartą innego operatora do mojego Overmaxa i wtedy gdy były dwie karty w dwóch gniazdach to obie działały, zarówno gdy karta sim z play była w slocie 1 jak i 2. Czy ktoś orientuje się co może być przyczyną takiego stanu, że sama karta sim z play nie działa a jedynie tylko z inna kartą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xPitu

A jaki masz w nim soft? Spróbuj przeflashować. Overmax niedawno zdjął ze swojej strony aktualizacje do Kitkata, coś było w niej nie tak. Sam korzystam z kitkata i zauważam pewne niedogodności np. przy ustawieniu internetu na drugą kartę na sztywno za każdym razem kiedy włączam net to i tak z uporem maniaka 3g odpala z pierwszej, muszę przestawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi