Skocz do zawartości
Mikosss

Klika pytan od poczatkujacego "programisty"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy:)

Mam kilka pytan co do "wdrazania" napisanego przeze mnie programu.

1. Napisałem program w Eclipse. W emulatorze dziala wszystko jak powinno. Co dalej zrobic, żeby uzyskać z niego działający APK i móc go wgrac na inne telefony? Jak i po co sie podpisuje programy?

2.Chcialbym sprobowac umiescic reklamy z admob w mojej aplikacji - co mam najpierw zrobic? Aplikacja musi sie znajdowac na android market, czy moge dodac reklamy bez wrzucania do marketu? Przy dodawaniu nowej aplikacji na stronie admob musialem podac zrodlo aplikacji w markecie..

3.Jak krok po kroku wrzucic aplikacje na android market? Czy mozna te 25 dolcow zaplacic przelewem ze zwyklego konta w banku, czy trzeba miec konto walutowe? Mam zwykle konto osobiste w LukasBanku.

Prosze o pomoc dot. powyzszych problemow lub jakies tutoriale/wskazowki:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ad. 1

Zaznaczasz projekt w Eclipsie, klikasz prawym i robisz Export. Reszta w zasadzie dzieje się "sama" (tzn. zostaniesz zapytany o certyfikat, będziesz mógł także wygenerować nowy). A podpisuje się aby programu nikt nie mógł modyfikować. Tzn. to nie zabezpieczy go przed zmianą, jednak wtedy będzie musiał być ponownie podpisany, a skoro tylko ty posiadasz swój certyfikat to zmodyfikowany program zawsze będzie można rozróżnić od twojego "oryginalnego"

Ad. 2

Nie musisz. Dość to mylące, ale to pole nie jest wymagane, jednak domyślnie wpisywana jest tam wartość - skasuj ją, pozostaw pole puste i zadziała.

Ad. 3

Zdaje się można tylko kartą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy okazji, nie otwierając nowego tematu, chciałbym się zapytać czy admob posiada małe formaty reklam, typu kwadratowe boxy, etc. Chciałbym wrzucić reklamę na widget, w tej chwili przepisuję to z flexa do javy i jeszcze nie interesowałem się admobem zbytnio prócz rejestracji

Treść widgeta ma co 20 sekund zamieniać się na treść z reklamą, na zmianę, jak rotator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Ok, poradzilem sobie

2. Dzis bede sprawdzal z czym sie je ten admob..

3. Kojarze ze mialem na stronie lukasa cos takiego jak platnosci online(kiedys korzystalem przy allegro z nich), wiec mam nadzieje ze to o to chodzi.

Dzieki za pomoc;)

---------- Post dołączono o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

ramzixp - znalazlem takie cos:

Google AdMob Ads Android Intermediate - Google AdMob Ads SDK - Google Code

Mimo to kojarze ze na koncie admob widzialem gdzies ustawienia wielkosci banneru...

Swoja droga dodawanie reklam admob jest strasznie dziwne... Na kazdej stronie jest inny sposob..:/

---------- Post dołączono o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

Po kilku godzinach męki wkoncu udalo mi sie dołączyć pierwszą reklamę..;P myslalem ze oszaleje..;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mikosss, to może zrobisz jakiś tutorial jak takie reklamy wrzucić? Aby inni już nie musieli się tak męczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Tutoriale są bez sensu - jak już pisałem to się zmienia co chwila po połączeniu z Google - za jakiś czas ustabilizują API i zrobią dokumentację - do tego czasu trzeba się męczyć przy każdym uaktualnieniu bibliotek adMob.

Jesli chodzi o pytanie #3 - można płacić tylko kartą, ale w tej chwili spora część kart debetowych (płaskich) już obsługuje płatności internetowe. W razie czego można sobie założyć kartę "wirtualną" - sporo informacji będzie w tematach opisujących "jak kupić aplikację w AM"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradnik krok po kroku ze strony admoba mi osobiscie nie dzialal jak nalezy, ale wkoncu pomogl mi znajomy... Jak bede mial chwilke czasu to opisze w nowym wątku jak to zrobilem:)

Szkoda ze nie mozna zrobic normalnego przelewu:( Bede musial znowu skorzystac z pomocy jakiegos znajomego..:P

Poki co chcialbym sie pochwalic pierwsza w zyciu aplikacja na androida - kalkulator macierzy:) moze nie jest to jakies cudo, ale jestem zadowolony z początkow:)

Pozdrawiam

KalkulatorMacierzy.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo, ze nieprzydatne nikomu, cudo ;)

Ja właśnie wziąłem się za javę, piszę w tej chwili aplikację konsolowe, ale myślę, że za 2-3 dni już na androida przejdę z grubej rury;) Java jest banalna, coś jak pomieszanie c++ z c#, mogłem pominąć typy, zmienne i wiele innych rzeczy...

Niedługo będę mógł przepisać mój program w action scripcie:)

I mam pytanie? Czy Android obsługuje aplikacje flex natywnie? Czy użytkownik musi instalować pluginy nadal? (Kiedyś tak było, teraz nie wiem), to bardzo ważne pytanie dla mnie, bo jeśli tak, to wrzucę apka we flexie bez obaw, o zniechęcenie userów, iż coś nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi