Skocz do zawartości
Yavriel

TUTORIAL [NVIDIA Shield Tablet] Odblokowanie bootloadera oraz root dla Lollipop

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Kilka osób prosiło o instrukcję po polsku, więc przetłumaczyłem poradnik z xda. Pozwoliłem sobie część potrzebnych plików spakować w jeden link aby było trochę wygodniej ;)

UWAGA! 

Proces USUNIE wszelkie dane w tablecie!

Ponieważ wymagane jest również odblokowanie bootloadera, warto pamiętać, iż może być to uznane za naruszenie warunków gwarancji. Całość przeprowadzasz na własne ryzyko!

• Jeśli nie posiadasz SDK, zainstaluj Mini ADB/Fastboot (przy instalacji warto utworzyć skrót na pulpicie)
    • Zainstaluj sterownik ADB ze strony NVIDII: ADB NVIDIA
    • Włącz w tablecie Opcje programistyczne: Ustawienia->Informacje o tablecie->tapnij w 'Numer kompilacji' kilka razy, aż pojawi się monit 'Jesteś programistą'
    • Wejdź do Ustawień->Opcje programistyczne
    • Włącz funkcję 'Debugowanie USB'
    • Pobierz i wypakuj zawartość paczki: root_recovery do folderu w którym zostały zainstalowane narzędzia mini ADB (domyślnie C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot)
    • Podłącz tablet do komputera za pomocą kabla USB (sterowniki do ADB znajdują się w 2 punkcie, wystarczy wypakować i podać ścieżkę gdy system o nie zapyta)
    • Otwórz Mini ADB/Fastboot za pomocą skrótu na pulpicie
    • W konsoli która się otworzy wpisz i potwierdź klawiszem enter komendę: 
      adb reboot bootloader
    • Gdy tablet się zrestartuje, wybierz za pomocą przycisków głośności oraz power funkcję 'Load fastboot protocol'
    • Wpisz w konsoli na komputerze komendę: 
      fastboot oem unlock
    • [Ten krok skasuje dane w tablecie!] Za pomocą przycisków głośności oraz power, wybierz i potwierdź na tablecie funkcję 'Unlock bootloader'
    • W konsoli na komputerze wpisz i potwierdź enterem:
      fastboot flash recovery recovery.img
    • Po zakończeniu, na tablecie wybierz "recovery reboot"
    • Powinno uruchomić się CWM.Wybierz 'install zip from file' -> install from sideload [jeśli wolisz, można wgrać paczkę supersu.zip na tablet i zainstalować w tradycyjny sposób]
    • W konsoli na komputerze wpisz: 
      adb sideload supersu.zip
    • W CWM na tablecie wybierz 'reboot system'. Na pytanie czy zachować roota wybierz 'yes'.
    • Tablet powinien być zrootowany.

Źródła:

Edytowane przez Yavriel
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz odświeżyć link do root_recovery bo zdechło i nie wiem jak to znaleźć... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reupload na dropbox: https://www.dropbox.com/s/7hnhqq5598886eb/root_recovery.rar?dl=0

Dodatkowo, jeśli ktoś woli TWRP, jest dostępne tutaj: http://forum.xda-developers.com/shield-tablet/development/wip-twrp-2-8-0-1-unofficial-t2877117 (wystarczy pobrać, zmienić nazwę na recovery.img i podmienić w mojej paczce)

Edytowane przez Yavriel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie umiem zainstalować sterowników do tabletu. System win 8.1 64bity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem. na tablecie ciągle mam to samo okno:

http://zapodaj.net/657c5bb869b94.jpg.html

gdzie popełniam błąd?

Z tego co widzę masz odblokowany bootloader. Wystarczy postępować dalej, zgodnie z instrukcją aby wgrać recovery.

Jeśli system sam nie pyta o sterownik, kliknij prawym na plik .inf sterownika i wybierz 'Zainstaluj'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

doszedłem do końca nie umiem zainstalować supersu w konsoli pisze device not found przy próbie wpisania supersu.zip wgrywał tego zipa na karte SD ale recovery nie widzi tego pliku :/

Może to przez to że u mnie nie ma opcji recovery reboot tylko opcja recovery i w to zawsze klikam i pozniej jak by PC tracił połączenie z tabletem.

w cpuz pisze ze mam root acses ale pliku otg nie mogę usunać ani nie mogę zainstalować supersu z google pley

pomogło wzucenie supersu na pamięć tabletu a nie kartę SD

Plik ota usunięty włączam nowy tablet 

PS pytam z ciekawości czy przywracanie do ustawień fabrycznych usunie roota ? i na nowo wgra plik tegraota ?

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem. na tablecie ciągle mam to samo okno:

http://zapodaj.net/657c5bb869b94.jpg.html

gdzie popełniam błąd?

Z tego co widzę masz odblokowany bootloader. Wystarczy postępować dalej, zgodnie z instrukcją aby wgrać recovery.

Jeśli system sam nie pyta o sterownik, kliknij prawym na plik .inf sterownika i wybierz 'Zainstaluj'.

Postępuje dalej z instrukcją jednak nic sie nie dzieje. Ciągle to okno. Nie moge wybrać później tej opcji: 

• Po zakończeniu, na tablecie wybierz "recovery reboot"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postępuj tak jak z instrukcją az do momentu fastboot flash recovery recovery.img tylko po drodze nie bedziesz miał opcji ba tablecie Unlock bootloader bo pewnie juz to zrobiles ale lecisz dalej w miejscu recovery reboot wybierz recovery mode. Mi tak dzialało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

udało się. tylko jak teraz usunąć ten plik OTA bo nadal jest zablokowany?

udało się. w menadzerze plikow trzeba bylo ustawic mozliwosci rotowania

Edytowane przez roburb2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi