Skocz do zawartości
grobla95

Xperia Z1 widzi tylko karty SIM Orange. O co chodzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do Was, może ktos mi pomoże. 
    Kupiłem za grosze na alegro Xperie Z1, nie było nic o sim-locku, ale była taka cena ,że postanowiłem szybko kupić, bez dopytywania.
    Teraz sprawa taka, pierwsze co zrobiłem gdy przyszła, włożyłem karte T-mobile i ładnie złapała zasięg, pokazało siec T-mobile i wszystko super. Tylko chcąc sprawdzić czy działa mikrofon, głośnik itd, musiałem włożyć swoją karte Orange, włożyłem ją i też wzsysto grało. Tyle ze jak juz poźniej chciałem włożyć jakąś karte innego operatora niż Orange, telefon w ogole jej nie widzi pokazuje "BRAK KARTY SIM. TYLKO POŁĄCZENIA ALARMOWE". Probowałem z 2 kartami T-mobile, 2 Lyca Mobile i 1 Playa - żadnej z nich nie widzi.

Gdy włożę którąkolwiek z 3 kart Orange, wszystko śmiga. Pomyślałbym, ze telefon ma sim-locka, ale w  takim razie czemu na początku działał na T-mobile ? Probowałem przywracac telefon do ustawień fabrycznych itd, ale cały czas to samo, probowałem zmieniać siec z LTE na 2G i 3G - też to samo. Ma ktoś może pomysł o co chodzi ?
    Chce sprzedać telefon, ale nie wiem czy mam go sprzedawać jako telefon z lockiem ,czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psz3mo

Z tego co mi się kiedyś o uszy obiło to simlock z orange potrafił być wredny. Jego deaktywacja działała do ponownego włożenia karty z orandż, a później simlock wracał i wygląda na to, że tak jest u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    viei37

Na allegro kupiłem kod simlock i działa do dzisiaj, dałem chyba z 25 zł. Tez mam fona z Orange. oni maja tam polityke simlockową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi