Skocz do zawartości
K9G

Problemy przy aktualizacji do nowszej wersji Androida. | OTA | NRT | Fastboot |

Rekomendowane odpowiedzi

K9G

Witam
    Od dzisiaj o wszystkich problemach związanych z przejściem na nowszą wersję Androida dyskutujemy tutaj. Wszystko co jest związane z problemami i błędami z OTA, NRT i Fastboot.

Proszę o nie zaśmiecanie tematu postami w stylu "U mnie przeszło już OTA", "Ja dostałem OTA wczoraj", "Ja już wgrałem i wszystko jest ok". Jak nazwa wskazuje jest to temat o problemach.
    Tego typu posty, które nie wnoszą nic do dyskusji będą od razu kasowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gruber

Wyskoczyla mi aktualizacja do 5.1.1. Pobralem, przy probie instalacji wyskakuje lezacy ludzik i napis "błąd". Czy powodem moze byc, ze kiedys odblokowalem bootloader i potem go zablokowalem? Jak kupilem, to zaraz po uruchomieniu zaktualizowal sie do 5.1 normalnie. Pytanie, czemu mi wywala błąd i pisze ze system jest aktualny. Jestem niezaawansowanym uzytkownikiem i w slusznym juz wieku, moze ktos cos z Was mi poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam 

Proszę was o pomoc, w województwie lubuskim mogę zapłacić nawet za usprawnienie 

Mianowicie, wczoraj kupiłem Nexusa 6 z rynku niemieckiego niestety swoją szkodą bo 64GB ale bez gwarancji.

Wczoraj wstępne zaprzyjaźnienie się z nowym urządzeniem, konfiguracja wifi, lte, kont itd. po czym pojawił się komunikat o nowym androidzie 5.1.

Oczywiście po chwili wybrałem "aktualizuj". Telefon standardowo się zaktualizował, uruchomił logo nexusa z animacją uruchomił coś w rodzaju "android się aktualizuje, optymalizacja aktualizacji" - po zakończeniu aktualizacji aplikacji telefon się wyłącza i na nowo logo nexus, aktualizacja aplikacji i tak w kółko. 

Próbowałem RECOVERY MODE > Wipe data / factory reset i nic kompletnie się nie zmienia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

Spróbuj postawić system na nowo przy użyciu Nexus Root toolkit WUG'a. Masz temat poświęcony temu programowi na tym forum.

Znajdziesz go w sekcji Romy i modyfikację.

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Blink21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ablak

Zapytam w tym wątku coby nie bałaganić.....

Jak zainstalować comiesięczne update zachowując "wszystko stare" ? Na root oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie najłatwiej to ściągnąć pełne obrazy ze stronki google (nie OTA!). Wypakować i ręcznie wgrać system.img i boot.img. potem wystarczy jeszcze raz przeflashować najnowsze SuperSU czy co tam chcesz i nic nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi