Skocz do zawartości
pyczkens

hot pixele

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Mili.

Mój problem z desire Z polega na tym, że na wyświetlaczu widać całkiem sporo mocno świecących pikseli. Czy są to hot czy bad pixele - stwierdzić nie potrafię. Zauważyłem to wczoraj gdy włączyłem sobie kompletnie czarny ekran. Wówczas widać jak na tacy całkiem sporo tych świecących pikseli.

W związku z tym moje pytanie. Czy ilość jaką zauważam na wyświetlaczy kwalifikuje się na zgłoszenie telefonu jako niezgodnego z umową czy coś w ten deseń? Wiem, że niegdyś w przypadku sprzętów z ekranami lcd, instrukcje obsługi zawierały informacje, że takie piksele mogą wystąpić i jest to normalne zjawisko. Tylko, że dopuszczano zaledwie kilka takich pikseli. Tymczasem u mnie widać wyraźnie, że jest ich sporo ponad 10.

Ponadto cały wyświetlacz z jednej strony ( lewej ) ma odcień chłodniejszy, środek - naturalny, prawy bok zaś - barwy są cieplejsze. Ale nie wiem czy to po prostu nie jest specyfika technologii slcd.

Co radzicie? Oddawać? Pogodzić się z tym?

Edytowane przez pyczkens
    niezgodność z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mihao

Prawdopodobnie trafił ci się wadliwy egzemplarz SLCD idź szybko i wymien sobie go z niezgodnością z umową i odrazu dostaniesz nowego.

hot pixel to taki który ciągle świeci

dead pixel to taki który w ogóle nie świeci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mleq
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    razdwatrzycztery[/WARNT]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby nie zakładać nowego tematu: kupiłem dzis w Play Desire Z i jest taki mały punkcik na ekranie który jest ciemniejszy niż wszystkie inne (widoczny dopiero jak sie bardzo dobrze przyjrzec). Gwarancja obejmuje jeden pixel? Bo nie wiem czy isc z tym gdzies, w codziennym uzytkowaniu nie przeszkadza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iDAREK

Ja swojego kupiłem w PL (pierwszego) i też mi się trafił jeden... możliwe że taka partia albo nasz kraj jest tak doceniany :P

Na(nie)szczęście telefon mi się utopił i drugi mam z UK z pełni sprawnym ekranem.

Co do pixela, trzeba by było zadzwonić do autoryzowanego serwisu i się dowiedzieć - proste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Boję się, że jeden to za mało. 10 jak najbardziej powinno się łapać do wymiany. Dla porównania w laptopie Della (1600x900) mogłem mieć do 4 martwych pikseli. Więc 10 na ekran 800x480 to zdecydowanie za dużo. Obstawiam, że również 4 to byłby max, chyba że stwierdzisz inne problemy (przebarwienia, mruganie ekranu itp.) to na pewno zwiększy Twoje szane na wymianę wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi