Skocz do zawartości
pit81

AceSMod007 (Sense2.1+3.0 GB | Stable | A2SD+) [STOCK | CM7] [v27 | 05/08]

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kilka dni temu szukałem czegoś z sense 2.1 + 3.0 i sprawdziłem na początku właśnie ten rom. Niestety działał tragicznie wolno, olbrzymie lagi lockscreena itp. (sprawdzałem wersję CM7). Potem wypróbowałem InsertCoin CM7 nightly i muszę powiedzieć, że przynajmniej u mnie działa o niebo lepiej od AceSMod007.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj wrzucilem 32ke stock na 27ke, ktora wczesniej mialem... bez wipe (oraz bez wipe dalvika... zapomnialem).

Lagow zero... u mnie smiga jak zloto.

Fakt faktem w quadrancie czy linpacku nie ma wynikow oszalamiajacych (odpowiednio w granicach 1000 i 36) ale absolutnie nie ma na co narzekac, bo telefon dziala swietnie i raczej nie widze potrzeby przesiadki na inny rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem dla siebie mod oparty na wersji 33 - CM7 hboot. Odchudziłem go o ok.25 mb. Usunięte zostało trochę dodatkowych aplikacji i kilka live wallpapers. Widgety i appsy sense nie ruszałem.

Dodałem tweaki autorstwa PlayPetepp'a z XDA. Screenstate scaling zmieniony na AWAKE GOVERNOR="performance": max: 1152000, min: 384000, SLEEP GOVERNOR="smartass": max: 384000, min: 128000

Dzięki tym tweakom ten świetny rom dostał dodatkowego kopa. I według mnie jest to najszybszy rom z sense 2.1/3.0. Quadrant pokazał na trzecim razem wynik 1315.

AceSMod007_v33_CM7 -1152.V2: http://www.multiupload.com/CVHKEK40FB

Edytowane przez preston74

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodałem tweaki autorstwa PlayPetepp'a z XDA. [/url]

zaciekawilo mnie, pogrzebalem, znalazlem...

i polecam w 100%... tweak bardzo dobrze rasuje i tak bardzo juz dobry rom, widac w benchmarkach i co najwazniejsze golym okiem przy zwyklym uzywaniu telefonu...

pytanie, jezeli mozna...

co wywalales z romu? po przesiadce na htc z samsunga nie bawilem sie jeszcze w reczne odchudzanie romow i fajnie by bylo wiedziec od osoby jadacej na tym samym co swobodnie mozna wywalic ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wywaliłem aplikacje które mozna sobie sciągnąć z marketu. Te które znajdują się w data/app, zostawilem tylko Estrong filemanager i poleciało też kilka live wallpapers z sdext/app_s. Mozna jeszcze usunąc np. Akcje i skórki Htc itp. Mozesz użyć ROM Cleanera, poszukaj na xda. Ja jednak wolę edytować rom za pomocą 7-zipa.

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mój pierwszy custom ROM i muszę powiedzieć, że sprawuje się dobrze. Przesiadka ze stock'owego FROYO była szybka i bezproblemowa. Obawiałem się że dodatkowe bajery spowolnią interfejs, ale jest bardzo dobrze. Jeśli chodzi o baterie to nie jest tak źle, przy mojej normalnej intensywności użytkowania na 2.2 musiałem ładować co drugą noc i tu nic się nie zmieniło. Oczywiście po uruchomieniu "wodotrysków" (zegar lub pogoda na lockscreen'ie), animowanych tapet itp drenaż baterii wzrasta, ale co tam najwyżej będę ładował częściej.

Zauważyłem też że aparat robi lepsze zdjęcia, np balas bieli na auto działa lepiej i zdjęcia są ostrzejsze niż na stockowym romie.

minusy:

- problem z wł/wył GPS w Widgetsoid, no ale jest "szybki dostęp" - pogodziłem się

- ConnectBot - nie działa "local", a na zrootowanym 2.2 było ok. - narazie konsola tylko przez kabel (QtADB)

- mniejsza czcionka, próbowałem wgrać większą (110%) ale w niektórych miejscach interfejs niezbyt dobrze to przyjął i wróciłem do 100% - można się przyzwyczaić.

...i to narazie tyle co zauważyłem.

Podsumowując polecam tym którzy mają wahania przed rozstaniem się z FROYO/Sens 1.9 ale jednak kusi ich namiastka tego czego nie da im HTC w aktualizacjach do Desire.

PS. Mimo że radio miałem zmienione wcześniej zauważyłem też niewielką poprawę zasięgu. Mam takie miejsca w mieszkaniu w których był całkowity brak zasięgu, a teraz jest.

Edytowane przez voytecs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mozesz zapodac linkiem do tego tweaka autorstwa PlayPetepp'a bo nie umiem znalesc z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajny i szybki room , jeden problem z wysyłaniem wiadomości mms u mnie niestety nie działa jak by ktoś to poprawił to było by świetnie bo room działa fajnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie działa bez problemu, może masz coś źle ustawione?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi