Skocz do zawartości
Hjorton

Abonent niedostępny przy automatycznej zmianie operatora sieci

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

posiadam telefon w sieci play.

zaznaczylem w opcjach aby telefon automatycznie wybieral operatora sieci. jest to bardzo fajna opcja poniewaz gdy trace zasieg w play automatycznie przechodzi mi w roaming do plusa.

niestety czesto dzieje sie tak, ze po przejsciu do sieci plus, przy pelnym zasiegu nikt nie moze sie do mnie dodzwonic. ja tez nigdzie nie moge zadzwonic.

pomaga przelaczenie na kilka sekund telefonu w tryb samolotowy.

raczej nie musze tlumaczyc ze jest to bardzo uciazliwe gdy po takiej "zwieszce" dostaje kilka smsow o tym ze ktos probowal sie do mnie dodzwonic.

taki temat byl poruszony na forum PLAY, ale zero odzewu.

http://forum.android.com.pl/f22/abonent-niedostae-pny-po-przea-aczeniu-na-roaming-plusa-27569/

nie wiem czy to wina telefonu (android 2.1) czy sieci.

PS. darujcie sobie odpowiedzi typu: ustaw na stale siec play lub plus.

Edytowane przez Hjorton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałem podobny problem... Dokładnie ten sam w zasadzie :E A żeby było śmieszniej, nawet gdy wyjechałem na kilka godzin do Czech i korzystałem w roamingu z usług czeskiego operatora, po powrocie telefon nie chciał przejść na polską sieć (miałem ustawiony automatyczny wybór sieci) i miałem po prostu brak zasięgu... Nawet ręcznie nie mogłem się przełączyć i pomógł dopiero restart telefonu. W przypadku przełączania między polskimi operatorami, również kończyło się na restarcie. Jak na razie nie znalazłem rozwiązania i pozostałem przy ręcznym wyborze sieci. Zastanawia mnie tylko, czy to błąd Androida czy operatora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aktualnie od kilku dni przebywam w Amsterdamie i nie mam zadnych problemow.

na trasie przez Niemcy telefon automatycznie przelaczal sie na innego operatora i jak narazie sie nie "zawiesil".

czyli problem lezy po stronie operatora sieci PLAY?

---------

edit:

jednak nie dokonca wszystko bylo OK. po powrocie do Polski koledzy twierdzili ze nie zawsze mogli sie do mnie dodzwonic (abonent niedostepny, itp), a ja nie otrzymalem zadnego info ze ktos dzwonil (sms lub nieodebrane polaczenie).

telefon dalej "zawiesza sie" przy zmianie operatora.

zamierzam wyslac tel na gwarancje do serwisu (przy okazji poprosze o wgranie nowego softu, moze to cos pomoze).

Edytowane przez Hjorton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi