Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4rtur
    Napisano (edytowane)

T1p4d_Bv_T1RXrhCrK.jpg?width=650&height=

Przeglądając dzisiaj różne fora z romami natknąłem się na ciekawą stronę. Opublikowane są na niej pliki z romem MIUI V6 5.5.1 dla FlyIQ446, czyli naszą słuchawkę. Pliki przygotowane dla TWRP. Czy ktoś już testował? Ja mam zamiar w niedługim czasie, to może napiszę coś więcej. Link poniżej:

http://xoloq800kitkatroms.blogspot.com/2015/04/latest-miui-543-v6.html

Zainstalowałem - Działa. Instalacja bezproblemowa przez TWRP 2.8.4. Instalowałem od razu wersja 5.5.1. Niestety dostępne są trzy języki, ale Englisz jest, to git. Zauważam pewne przycięcia animacji, ale ogólnie jeśli chodzi o szybkość bez zastrzeżeń. OTA mają działać. Póki co nie napotkałem na żadne błędy. System pracuje stabilnie.  Działa sklep Google Play. Instalacja aplikacji bezproblemowa. Nie ma problemów z Wifi, Aparatem, Kamerą wideo. Nie sprawdzałem jeszcze GPS. DualSIM działa. Nie ma problemów z 3G. Telefon dostaje powiadomienie o MMS i je pobiera (miałem odwieczny błąd z tym w MIUI V5).

Na razie nie żałuję zmiany. Będę obserwował zużycie baterii i zachowanie w codziennym użytkowaniu. Za jakiś czas napiszę swoje spostrzeżenia.

Edytowane przez Mikel25
    Prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4rtur

Napotkałem na dwa problemy. Pierwszy jest związany z obsługą połączeń. kiedy ktoś do mnie dzwoni lub ja wybieram numer ekran migocze i staje się czarny utrudniając wybór opcji, np. przełączenie w tryb głosno mówiący. Drugi problem dotyczy aparatu. Zdjęcia są słabej jakości. Dominuje na nich barwa zielona. Problem jest też z nagrywaniem wideo. Także kolorowy są niepoprawnie interpretowane oraz urządzenie wariuje, kiedy do obiektywu dociera zbyt dużo światła. Nie może ustawić poprawnie ekspozycji. Poza tym narazie problemów nie zauważyłem. Nie mogę się doczekać, aż soft będzie na tyle stabilny i bez błędów, aby móc go używać na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też zinstalowałem, ale w sumie po kilku godzinach wróciłem do poprzedniej wersji MIUI. Mimo, że znam angielski to jednak źle mi się obsługiwało telefon w tym języku. Poczekam aż będzie polski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@4rtur

To są typowe błędy w skompilowanym kernelu na wersje Andka 4.4.x. Kiepski aparat, źle działający czujnik światła, i wolne ładowanie baterii są podstawowymi problemami ROM'ow KK na naszego Nexta :(

Edit: zmiany z dnia 20 listopada 2015

Została wydana nowa wersja "oparta" na na MIUI 7.

Zainteresowanych polecam zapoznać się tematem.

Aktualna wersja to MIUI7 5.11.12

Edytowane przez santarski
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Edit: zmiany z dnia 20 listopada 2015

Została wydana nowa wersja "oparta" na na MIUI 7.

Zainteresowanych polecam zapoznać się tematem.

Aktualna wersja to MIUI7 5.11.12

@@santarski, czy próbowałeś wgrać rom MIUI7 5.12.17 z podanego przez Ciebie linku?

U mnie niestety com.android.phone i jeszcze jeden błąd co uniemożliwia korzystanie z Next'a.

Która najnowsza wersja da radę ruszyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4rtur

@up

U mnie wszystko ok z tym softem poza niską głośnością, nie działającym balansem bieli w aparacie oraz czujniku zblizeniowym. Coś tam bluetooth jeszcze szwankowal. Ale to we wszystkich 7

Edytowane przez Mattonemarsh
    Zbędny cytat, wystarczy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okazało się, że ten ROM nie działa prawidłowo jeśli jest instalowany poprzez poprzednią wersję TWRP.

Po zmianie TWRP na nowszą wersję, wszystko zaczęło śmigać. Aktualnie siedzę na wersji MIUI7 6.1.14 i bardzo sobie chwalę.

A niską głośność wyeliminowałem poprzez dogranie Dolby Atmos - bardzo pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Coś więcej wiadomo ?

Nie widać entuzjazmu związanego z tym romem. Pytanie zadaję z ciekawości gdyż używam Miui 4.80.30 i jestem bardzo zadowolony ( mam go od czasu sfinalizowania się tej wersji) i nie wiem co może mnie zmobilizować do myślenia o zmianie systemu na inny, tym bardziej, że po przerobieniu pamięci operacyjnej na 2,5GB odpukać telefon zachowuje się bezproblemowo( a lubię sobie również pograć )

Pozdrawiam Ciokciok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Okazało się, że ten ROM nie działa prawidłowo jeśli jest instalowany poprzez poprzednią wersję TWRP.

Po zmianie TWRP na nowszą wersję, wszystko zaczęło śmigać. Aktualnie siedzę na wersji MIUI7 6.1.14 i bardzo sobie chwalę.

A niską głośność wyeliminowałem poprzez dogranie Dolby Atmos - bardzo pomogło.

Którą wersję TWRP zainstalowałeś? 2.8.2 czy 2.8.4?

Generalnie nową wersje 2.8 można pobrać z XDA ale osobiście tego nie sprawdzałem.

Jak możesz to podaj co i skąd pobrać żeby wszystko ładnie wgrać :)

Witam

Coś więcej wiadomo ?

Nie widać entuzjazmu związanego z tym romem. Pytanie zadaję z ciekawości gdyż używam Miui 4.80.30 i jestem bardzo zadowolony ( mam go od czasu sfinalizowania się tej wersji) i nie wiem co może mnie zmobilizować do myślenia o zmianie systemu na inny, tym bardziej, że po przerobieniu pamięci operacyjnej na 2,5GB odpukać telefon zachowuje się bezproblemowo( a lubię sobie również pograć )

Pozdrawiam Ciokciok

Nie widać entuzjazmu bo mało entuzjastów korzysta już z tego modelu telefonu. Niestety ponad dwa lata od wydania to okres czasu kiedy nasz Next już przestał być popularny i wydawanie dla niego nowego softu już nie jest tak atrakcyjne :(

U mnie coś zaczął szwankować z wykrywaniem kamery, więc chyba zmienię na coś w końcu :)

Edytowane przez santarski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Rzeczywiście zainteresowanie naszym nextem spadło na łeb na szyje. Jedynie na facebookowej grupie zagraniczni koledzy posiadający xolo q800, jeszcze się udzielają i coś tam tworzą.

(...) po przerobieniu pamięci operacyjnej na 2,5GB odpukać telefon zachowuje się bezproblemowo( a lubię sobie również pograć )

Pozdrawiam Ciokciok

Ciokciok o czymś nie wiem? :) Czy miałeś na myśli powiększenie pamięci wewnętrznej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi