Skocz do zawartości
Jordi

Rozwiązanie Problemu Czujnika Zbliżeniowego (Proximity Sensor)

Rekomendowane odpowiedzi

Jordi
    Napisano (edytowane)

Panowie mam rozwiązanie problemu czujnika zbliżeniowego. 

Problem głównie powstawał przy rozmowach telefon wygasza ekran po przyłożeniu telefonu do ucha ale już go nie włączał...

Dlatego jako że ten czujnik "świruje" to ustawimy aby Czujnik Światła przeją jego obowiązki ;)

1. Pobieramy Appke Proximity Screen Off Lite
    Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.itsme4ucz.screenoff

2. Instalujemy appke oraz ją włączamy.

3. Musimy nadać jej uprawnienia Admina a więc. Settings -> Enable Device Admin (zaznaczamy i nadajemy prawa)

4. Wchodzimy w [Advenced] Configure Sensors

5. Następnie Select the Sensor i wybieramy Light Sensor

I teraz trzeba nam ustawić kiedy ma się wygaszać i włączać ekran do tego mamy dwie opcje:

Valuve when sensor covered - Wartość kiedy ma się nam ekran wygaszać

Valuve when sensor un-covered - Wartość kiedy ma się nam znów włączać

Ja osobiście mam:

Valuve when sensor covered - 10

Valuve when sensor un-covered - 11

Ale jak wiadomo najlepiej ustawić sobie jak nam pasuje. Dlatego zanim ustawimy to wchodzimy w List of sensors -> LGE Light i widzimy wykres jakie wartości w jakich sytuacjach ma nasz czujnik i według tego ustawiamy swoje indywidualne wartości dotyczące wygaszania/włączania ekranu. 

6. Pozostało ustawić aby wygaszanie/włączanie ekranu działało nam tylko podczas rozmowy SETTINGS -> All Settings następnie zaznaczamy Enable during call only.

7. Na sam finisz zostało nam tylko uruchomić to co poustawialiśmy Główne Menu -> START SERVICE

A i zostaje kwestia ciągłego pokazywania powiadomienia o włączonej Appce na ekranie blokady jak i na górnej belce. Ja osobiście tego nie lubię

Więc jeśli ktoś jeszcze tak ma, Ustawienia -> Ogólne -> Aplikacje -> ProximityScreenOff-Lite -> I odhaczamy "Pokaż Powiadomienia". 

Osobiście mi pomogło w moim G3 16GB wersje softu V20i V20H oraz V20P.

Edytowane przez Jordi
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Pomaga też na odblokowywanie się telefonu w kieszeni ?

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jordi

Powiem ci że nie wiem ;<, ja walczyłem tylko z tym problem nie wybudzania ekranu podczas rozmowy...

Ale spróbuj zrobić sobie ekran blokady na wzór, powinno pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Właśnie o to chodzi że dość często jak go wyciągałem z kieszeni telefon był już zablokowany i wołał o hasło do konta google lub zapasowy PIN. 
    Raz jak miałem bez blokady powyłączały mi się animacje (mimo braku dostępu do opcji programistycznych).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jordi

A odblokowywanie za pomocą wykrywania twarzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetny poradnik.

Wiadomo dlaczego są takie problemy z tym sensorem? Czy to jest problem sprzętowy? Może oddanie na gwarancje by coś pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wiadomo dlaczego są takie problemy z tym sensorem? Czy to jest problem sprzętowy? Może oddanie na gwarancje by coś pomogło?

Chyba odkryłem dlaczego są takie problemy z tym czujnikiem. Z tego co zauważyłem  jest on zbyt czuły. Powodem dlaczego ekran nie chce się wybudzić po zakończeniu rozmowy jest zabrudzenie od ucha. Dokładnie tak!!!

Jeśli potrzecie np. "tłustym" palcem okolice czujnika wtedy będzie cały czas odczytywał informacje Jako near (blisko). To samo dzieje się gdy przyciśniemy telefon do ucha i miejsce gdzie znajduje się ten czujnik ubrudzimy "tłuszczem". Po przetarciu szmatką czujnik odczytuje "far". Sprawdzałem na v20H i v20P. Objawy są takie same. Sprawdzałem też na LG Fino i tam takich problemów nie ma. Muszę nawet stwierdzić, że na Fino znacznie szybciej czujnik odczytuje near/far. Niestety nie wiem jak z tym sobie poradzić. Za wysokie progi dla mnie. Zastanawiam się czy w ogóle cokolwiek da się z tym zrobić.

Testów ciąg dalszy. Po kilku razach wgrywania różnych wersji i ostatecznym powrocie do v20H stwierdziłem, że czujnik działa ok. Wyświetlacz natychmiast po zakończonej rozmowie się wybudza. Jednak gdy okolice czujnika są zabrudzone wtedy wolniej reaguje. Nie wiem z czego wynika ta poprawa, w każdym razie po dwóch tygodniach użytkowania ani razu nie miałem problemu z czarnym ekranem, choć dawniej było to nagminne.

Po kilku miesiącach problem z czujnikiem powrócił. Walczyłem z tym chyba każdym możliwym sposobem. Wgrywałem różne romy (stockowe, Cloudy, fulmics) niestety pomagało tylko na chwilę. po kilkunastu minutach od pierwszego uruchomienia czujnik znowu zaczynał działać z opóźnieniem. I to dużym. Rozwiązanie znalazłem na forum xda. Jest ono banalne. Czasem pracuję w warunkach o dość dużym zapyleniu i to ono było powodem problemów z telefonem. Ściągnąłem tylną klapkę i przedmuchałem telefon sprężonym powietrzem we wszystkich zakamarkach i szczelinach. Od tego czasu czujnik reaguje szybko jak nigdy dotąd.

Zaznaczam, że powietrze było pod sporym ciśnieniem. Trochę się bałem czy niczego w środku nie uszkodzę (mikrofon, głośnik) ale wszystko jest ok. Telefon mam czysty i sprawny :)

Powodzenia w walce z czujnikiem :)

Pozdrawiam

Edytowane przez MarcinGil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z tym czujnikiem. Jak np. do kogoś dzwonie i ta osoba nie odbiera/włącza się poczta głosowa to ciężko mi jest zakończyć połączenie, ponieważ ekran dalej się nie wybudza po oderwaniu go od ucha. Czasami parę sekund muszę czekać, aby się włączył, czasami parenaście, a momentami musze wyjąc baterie.

Ktoś pomoże? Pamiętam parę lat temu miałem taki sam problem z LG 4X HD i jakoś sobie poradziłem wchodząc w jakieś dziwne opcje i tam była kalibracja tego czujnika.

Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Prosze o wyrzucenie tematu, nie zauwazylem ze podpiety jest taki sam temat. przepraszam!!!

Edytowane przez mastersiara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam też problem z tym czujnikiem.. Z tym, że telefon mam dwa dni i ani razu mi dobrze nie zadziałał. Znalezliscie jakieś rozwiązanie oprócz sprzężonego powietrza i tej apki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Nie ma innego sposobu niz sprzetowy i programowy... Niby jaki trzeci sposob? Czary? Zostaje Ci serwis jak sprzedawca nie wymieni na drugi egzemplaz. W nowym telefonie to wada ukryta i zadaj wymiany.

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi