Skocz do zawartości
Jordi

Rozwiązanie Problemu Czujnika Zbliżeniowego (Proximity Sensor)

Rekomendowane odpowiedzi

mcgron
    Dnia 24.06.2015 o 19:51, MarcinGil napisał:

Czasem pracuję w warunkach o dość dużym zapyleniu i to ono było powodem problemów z telefonem. Ściągnąłem tylną klapkę i przedmuchałem telefon sprężonym powietrzem we wszystkich zakamarkach i szczelinach. Od tego czasu czujnik reaguje szybko jak nigdy dotąd.

Zaznaczam, że powietrze było pod sporym ciśnieniem. Trochę się bałem czy niczego w środku nie uszkodzę (mikrofon, głośnik) ale wszystko jest ok. Telefon mam czysty i sprawny :)

Powodzenia w walce z czujnikiem :)

Pozdrawiam

Witam,

Miałem ten sam problem.Pomogło czyszczenie szybki od wewnątrz oraz samego czujnika.

Dla sprawdzenia czy czujnik działa prawidłowo należy wejść w meni serwisowe kodem *#546368#*855# ( dotyczy androida 6.0) zakładka SENSOR następnie ALC Proximity Test-powinno być FAR a po zbliżeniu NEAR.

U mnie przed czyszczeniem było cały czas NEAR czyli blisko.Dodatkowo w tym teście widać działanie czujnika światła.

Cała czynność trwała około pół godziny i sprowadziła się do demontażu płyty głównej która odsłoniła ten fragment ekranu gdzie jest czujnik oraz sam czujnik.Oczywiście jak zawsze pomocna była instrukcja umieszczona na YouTube. Trochę miałem cykora ale teraz już wiem jak wymienić płytę główną i myślę że poradzę sobie z wymianą wyświetlacza pod warunkiem że będzie z ramką.

Pozdrawiam 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi też pomogliście z moim lg g3. moje objawy polegały głownie na tym że po rozmowie telefonicznej nie mogłem wybudzić telefonu, było to bardzo denerwujące w momencie gdy ktoś miał pocztę albo zajęte i dopóki nie wyjąłem baterii nie mogłem przerwać połączenia.

Zdarzało się też że nie mogłem wybudzić telefonu przy normalnym użytkowaniu.

Zrobiłem więc tak jak napisał mcgron wszedłem w menu serwisowe kodem *#546368#*855# ( dotyczy androida 6.0) zakładka SENSOR następnie ALC Proximity i sprawdziłem że przed zbliżeniem i po zbliżeniu  było NEAR.

Rozkręciłem telefon i przeczyściłem powietrzem i delikatną szmatką czujnik i szybkę która chroni czujnik. całość zajęło mi nie więcej niż 10 min.wcześniej już wymieniałem wyświetlacz z ramką więc było mi łatwiej.

Zaskoczyła mnie jeszcze jedna rzecz. przed czyszczeniem strasznie długo mi się wczytywały strony w przeglądarkach (testowałem kilka myśląc że to wina przeglądarki i robiłem reset telefonu do ustawień fabrycznych) i klikając jakiś link otwierał mi się inny. byłem przekonany że coś złego dzieję się z płytą główną bo telefon już nie nowy i swoje odsłużył. Ku mojemu zdziwieniu po wyczyszczeniu czujnika strony otwierają się jak dawniej. Nie sądziłem że że przez zakurzony czujnik może być tyle problemów.

Jeszcze raz wielkie dzięki

pozdrawiam

Edytowane przez dszymek
    Korekta tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jacobb

Polecam rozebrać telefon cały, wyczyścić przy okazji sobie oba aparaty i czujnik zblizeniowy :)

U mnie strasznie mega duzo kurzu tam było ;)

Spoiler

Edytowane przez dszymek
    Video umieszczamy w spojler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

JORDI, stosując się do twojej porady, usprawniłem swojego LG G3, którego 1,5 roku temu utopiłem w oceanie. Mam do niego stosunek "setymenalny", więc tego bricka nie wyrzucałem, tylko co parę miesięcy go podłączałem pod ładowarkę (po myciu w spirytusie za każdym razem). Okazało się wczoraj, że fon się odpala, tylko jak gaśnie ekran, to się już nie włącza, chociaż telefon dalej działa - ogólnie sprawny i funkcjonalny. Poszperałem po necie i tutaj (THX to U i Forum.Android) zdiagnozowałem problem, czujnik światła w moim G3 poprzez wbudowane kody do testów pokazywał ok. 15 pktów w obecności światła pokojowego. Odpaliłem polecany przez Ciebie Proximity Screen Off Lite i okazało się że ta apka pokazuje ponad 55 pkt. Poustawiałem to zgodnie z twoimi zaleceniami i voilla - na razie działa. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eddek

Pozwolę sobie trochę odkopać temat.

Ja mam inny problem. Zafundowałem sobie ostatnio pokrowiec na telefon do roweru i rzecz ma się tak, że jak telefon w nim siedzi, to cała górna belka jest schowana pod pokrowcem. W tym także czujnik zbliżeniowy. Powoduje to, że nie można wybudzić telefonu stukając w ekran, właśnie dlatego, że telefon myśli, że jest w kieszeni (co w sumie jest poniekąd prawda).

Próbowałem kilku apek do zmiany ustawień czujnika zbliżeniowego i żadna nie daje rady ustawić telefonu tak, żeby dało się go wybudzić z zasłoniętym czujnikiem zbliżeniowym. 

Czy ktoś z kolegów forumowiczów jest w stanie coś poradzić ta taką sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jeszcze jedno rozwiązanie, które jak myślę jest głównym, a nie wtórnym. Otóż sprawdzając wartości czujnika i przypadkowo naciskając na czujnik okazało się, że ekran się nieco zagłębia. Telefon zaliczył wcześniej kilka bardzo drobnych upadków i ekran po prostu zaczął się lekko odklejać przez co oddalił się od czujnika. Kiedy dokleiłem ekran i docisnąłem czujnik zaczął działać absolutnie prawidłowo. Żaden kurz mu nie przeszkadza ponieważ to jest sensor pola elektrycznego. Po prostu odklejenie ekranu i ponowne prawidłowe przyklejenie też rozwiązywało problem. Bo jest nim zbyt duży odstęp między czujnikiem, a szybą ekranu. Voila. :)

Edytowane przez Olamagato
    Styl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi