Skocz do zawartości
bloom

Czarny ekran w Samsung Galaxy Gio

Rekomendowane odpowiedzi

bloom

Witam,

jestem nowy na forum.

Ostatnio stałem się posiadaczem Galaxy Gio z Froyo (2.2.1) niebrandowany , oraz Galaxy Ace , też 2.2.1, brandowany z Plusa.

Ace jeszcze czeka na odpalenie, od kilku dni używam i poznaję Gio.

Niestety telefon ma bug - którego opis znalazłem na wielu forach - że czasem zawiesza się w taki sposób, że po prostu robi się czarny ekran i nic nie można zrobić. Wielu ludzi myśli że trzeba wyciągać baterię - tego nigdy nie robiłem, wystarczy trzymać power 10 sekund i telefon się resetuje (włącza). Wcześniej jednak nie jest wyłączony, ponieważ jak się na niego dzwoni, to jest wolny sygnał. A więc posiadacz takiego "czarnego ekranu" nie wie, że nie można się do niego dodzwonić, a dzwoniący myślą, że nie odbiera.

Dodatkowy zaobserwowany efekt jest taki, że po takim włączeniu CZASEM nie działa obracanie ekranu - tzn. zawiesza się ten czujnik. Pomaga dopiero wyłączenie i włączenie telefonu.

Wiele opisów w sieci sugeruje, że pomaga wyłączenie usypiania Wifi. No i - nie pomaga.

Ten bug ujawnił się już 1 dnia, gdy jeszcze nie miałem żadnych !!! aplikacji z marketu zainstalowanych.

Intensywnie korzystam z telefonu - dużo rozmawiam, większość czasu jestem w zasięgu Wifi (biuro, dom), mam włączone 3G. Po to kupiłem taki telefon, żeby być online.

Ten efekt (bug) pojawia się czasem raz na ok. 2 dni, a czasem 2 razy dziennie (nawet w odstępie 1-2 h).

Wszystkie (poza jednym) przypadkiem wyglądały tak, że telefon leżał (na stole lub w kieszeni) i po wyjęciu okazało się, ze wisi.

Jeden inny przypadek: wczoraj rozmawiałem przez około 30-40 minut i podczas rozmowy, pod koniec, zauważyłem że ekran się nie rozjaśnia gdy oddaliłem telefon od twarzy. Próbowałem dotykać lub robić głośniej - bez efektu. A rozmowa trwała !! Pożegnaliśmy się z rozmówcą, on rozłączył rozmowę, a ja pozostałem z zawieszonym telefonem. Znów musiałem trzymać power 10 sek, po czym wisiał czujnik od wychylenia/obracania, pomogło wyłączenie / włączenie.

Pytania, które mam do Was

- czy ktoś, kto też używa WiFi i 3G ma / miał taki problem, czy go rozwiązał?

- waham się czy robić upgrade do 2.3.3 --- o ile rozumiem, to nieoficjalne softy i nie są dla Polski ; zależy mi, by działał SWYPE po polsku, ponieważ intensywnie korzystam ze swype ;

- czy ktoś potwierdzi, że na FROYO miał takie prloblemy a na GINGER zniknęły ? Znalazłem niestety przeciwny post (że ktoś pisał, że problem pozostał)

- czy takie problemy spotkają mnie też na ACE ??

Będę wdzięczny za sensowne wskazówki ; sensowne to takie, które dają efekt w postaci sprawnego telefonu, łącznie z polskim SWYPE oraz rozpoznawaniem mowy Google

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luklic

Ja się nie znam, ale mi to wygląda raczej na sprawy techniczne, mechaniczne - nie wiem jak to nazwać. Nie wygląda to na żaden bug, bo ja tam nie widziałem, żeby ktoś miał podobne problemy.

Zamiast mu wgrywać jakieś inne wersje softu, to może Ty go od razu lepiej oddaj na gwarancję. Bo to wygląda jakbyś coś miał z tymi czujnikami zwalone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bloom
    Viewty

Mam Gio, i nie mam żadnych problemów. Oddaj do serwisu może trafiłeś wadliwe sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bloom

Wadliwe? No możliwe, tyle że gio pochodzi z pewnej znanej sieci marketów, a ACE - z salonu Plusa. Nic ich nie łączy, poza przypadłością, o której piszę.

- jaki masz firmware?

- czy korzystasz naraz z WiFi i włączonego 3g/umts, tak że mogą się swobodnie przełączać ?

Z góry dzięki za odp.

Może inni też napiszą.

Jestem zdesperowany --- czy ktoś tak miał i upgrade firmware pomogło?

Czytałem że w serwisach najpierw flash'ują, potem niby "strojenie" WiFi, a to i tak nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viewty

Stockowy ROM z Playa 2.2.1, tak korzystam i nie mam żadnych problemów z przełączaniem się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bloom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luklic

Z tego co tam wyczytałem to po prostu te smartfony nie potrafią się wybudzić przy połączeniu wifi, z jakimś tam typem routerów? Może nie przeczytałem zbyt dokładnie, bo tylko zerknąłem na szybko.

O ile spotkałem się z tym bugiem u innych, czyli przy używaniu 2g - wyskakuje klawiaturka.. czy jak zwał tak zwał, opcje z pod lewego przycisku, tak problemów z tym wybudzaniem u nikogo na oczy nie zaobserwowałem.

Sam odkupiłem telefon od gościa z Play, Froyo 2.2.1.. mnie ten bug przy 2g nie występuje, ale z tego co wyczytałem to tez jest kwestia zasięgu, przy słabym podobno się to nasila.. więc albo u mnie ta wada nie występuje, albo po prostu zasięg mam zbyt dobry :D

Zastanawia mnie tylko jedna kwestia, po co komuś gio i ace, skoro te modele się od siebie tak ogólnie zbytnio nie różnią? No dobra, ekran (wielkość), diody doświetlające, gorilla glass.. aparat.

Nie lepiej było sobie wypróbować jeden model samsunga, a drugi np. HTC? :P przynajmniej teraz nie było by takich problemów :P

A tak już całkiem poważnie. Proponuję dokładnie sprawdzić czy ten problem występuje tylko przy wifi, czyli wyłączyć dane pakietowe itd. jeśli ten problem to ten sam, co u wszystkich innych, że nie wstaje tylko przy połączeniu z wifi no to chyba zostają tylko dwa rozwiązania:

1) Pogodzić się z tym, wifi wyłączyć przy blokowaniu smartfona...

2) Podrzucać go na gwarancję, a nóż się uda.. albo po prostu po kilku nie udanych naprawach, starać się o nowy model, bo tak chyba być nie może, że nie można go normalnie używać.. :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Viewty

Mam włączone wifi 12h dziennie, często blokuje smartfona - żadnych błędów - korzystam też z internetu przez 2G (2g only) - brak błędów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też kupiłem żonie tego nieszczęsnego GIO w playu na przedłużenie umowy i faktycznie potwierdzam problem z nie wybudzaniem się telefonu.

Telefon się zawieszał i nie wybudzał przy połączeniu przez Wi-FI. Mam router Pentagram Cerberus Lite. Może to faktycznie wina routera ?

Przy ustawionym połęczeniu na 3G nie ma najmniejszego problemu z blokowaniem się telefonu.

Po pierwszym tygodniu użytkowania dałem ten złom do serwisu i po tygodniu oddali z adnotacja, że błędu nie stwierdzono - i nic nie naprawiali.

Może ktoś wymyśli rozwiązanie tego problemu.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi