Skocz do zawartości
225rgnusmas

Odstąpienie od umowy zawartej telefonicznie.

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze serdecznie proszę o pomoc i doradztwo. Po krótce. Wczoraj podpisałem dokumentu kurierowi z Tmobile (przejście z play). Dzisiaj niestety okazało się że konsultantka wprowadziła mnie w błąd co do ilości pakietu internetowego w taryfie, którą wybrałem. Dlatego odesłałem dzisiaj dokumenty plus formularz odstąpienia od umowy i kartę sim(oferta bez telefonu). Właśnie dostałem info z Tmobile że dostali dokumenty od kuriera z moja zgodą. Pytanie moje jest takie - Czy Tmobile uzna odstąpienie od umowy w takim razie...czy nie będzie problemów...czy jutro mogę przedłużyć umowę z play czy teraz czekać aż do wyjaśnienia sytuacji....Serdecznie proszę o pomoc:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym chwilkę poczekał na wyklarowanie się sytuacji.. lub zadzwonił na BOK T-M dopytać się, jak przyjęli twój zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słusznie....dziś sms od T-Mobile, że Play zgodził się na przejście....masakra. Czyli jeszcze nie doszło pismo z odstąpieniem od umowy...czy T-Mobile może nie uznać odstąpienia...byłoby to niezgodne z prawem. Trzeba jeszcze poczekać...nie ma innego wyjścia chyba.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie kupowales w salonie i nie minęło 10 dni roboczych prawnie muszą uznać wypowiedzenie zwłaszcza ze umowa była inna od tego co mówiła konsultantka ja bym jeszcze zadał zadośćuczynienie za stracony czas na załatwienie wszystkiego w końcu wina jest po ich stronie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

W obecnym wymiarze nawet 14 dni masz na odstąpienie od umowy zawartej na odległość. Z tymi wszystkimi bajerami w postaci odszkodowania bym nie przesadzał.

Jeżeli napisałeś odstąpienie od umowy, wysłałeś e-mail, listem poleconym i masz potwierdzenie to nie musisz się przejmować :) Zadzwoń tylko na BOK, aby zatrzymali proces przejścia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na BOK play czy T-Mobile. Wczoraj otrzymałem info od T-Mobile że play wyraził zgodę na przejście. Umowa kończy mi się w lipcu. Na stronie śledzenia przesyłki poczty polskiej info z dzisiaj że przesyłka w distrarcmmyślęchidzi o mój odstąpienie od umowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jak ci przyjdzie przesyłka, możesz jej nie odbierać, potem wysłać o rozwiązanie umowy, i dogadywać się dalej z Play o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jak ci przyjdzie przesyłka, możesz jej nie odbierać, potem wysłać o rozwiązanie umowy, i dogadywać się dalej z Play o co chodzi.

Przesyłkę odebrałem. Pisałem o tym. Dziś dzwoniłem do BOK Tmobile. Jeszcze nic nie mają w systemie o moim odstąpieniu. Rozmówca potwierdził tylko, że mam prawo odstąpić w ciągu 14 dni. Czekam do piątku i znów dzwonię do Tmobile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odstąpić możesz w terminie 14 dni od podpisania umowy przy kurierze. Jednak jeżeli przeniosłeś już numer do t-mobile to tego nie da się tak po prostu cofnąć...będziesz musiał znowu przenieść go do play ;) ale ja bym poczekał aż będą dzwonili z BOKu t-mobile. Zachowaj potwierdzenie nadania i czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znaczy tak, ja bym zrobił to w ten sposób, wziął jeden dzień wolnego, i poszedł, pierw do T-M, jak wygląda sprawa twojego numeru, potem do Play, jak to wygląda z ich strony, wywiedział się wszystkiego i dopiero się zastanawiał co z fantem można zrobić. I jak co ja bym nie czekał, tylko zrobił to jak najprędzej, bo w końcu będzie tak, że 14 dni minie, i nic nie zrobisz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi