Skocz do zawartości
qwercik

Zawieszanie się telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem to samo, pełna wydajność baterii, reszta off i się zobaczy. Średnio co 1-2 dni miałem zwiechę, w 90% przypadków w nocy, więc budzik szlak trafiał ;> Mam 7 dni na naprawę tego, bo potem do pracy trzeba będzie wstawać. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt

Co do wi-fi motoroli to telefon posiada dość słabe wi-fi w takich przypadkach potrzebny jest dobry router ewentualnie porozmieszczane jeszcze anteny do wzmocnienia sygnału.

Jeśli komuś laptop wykrywa wi-fi a telefon nie to wcale nie jest wina że motka jest zepsuta po prostu router nadaje za słaby sygnał, bo w laptopie jest lepsze wi-fi i zbiera informacje z dalej umiejscowionego routera

Mam taki przypadek w domu posiadam netbooka MSI U210 który zbiera sygnał w domu dosyć dobrze ale wyjście na podwórko powoduje rozłączenie i brak sygnału, podobną moc sygnału posiada motorola defy przy czym ona lepiej trochę przez ściany odbiera i nadaje jednak wyjście na podwórko powoduje brak internetu natomiast siostra posiada della nie pamiętam już serii ale z tym notebookiem mogę wyjść na podwórko i odejść od domu jeszcze na 30metrów i będzie łapać sygnał.

Co do zawieszania się defy mam podobny problem najczęściej występuje po dłuższym obciążeniu i słabym stanie baterii.

Wracałem do domu i miałem uruchomioną Aurę i tak chodził telefon ponad 3h po czym się zablokował przestał na cokolwiek reagować musiałem poczekać z dobrych 15 minut żeby przemielił całą sytuację i zamkną aurę po tym zabiegu praca się ustabilizowała.

Zwiechy dosyć często łapię ale zazwyczaj wystarczy telefon zablokować przyciskiem power chwilę odczekać odblokować i można się cieszyć dalej telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiecie co jeszcze jest dobre na lagi zmiana launchera np. na launcher pro, ja zmieniłem i lagów już nie mam :) ,stockowy launcher motoroli ma straszne lagi po jakimś czasie ...,już w htc miał lepszy launcher :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po zainstalowaniu ColorDicta wszystko walnęło :facepalm3:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    groh

Mam takie odczucie czytając ten wątek iż większość z was powinna wyczyścić swoje telefony. RDS - i na nowo rom. Jak się nie poprawi to serwis. Może być tak ze np. bateria ma mikro przerwania w zasilaniu lub procek jest uszkodzony, zimn lut itp. Ale żeby to stwierdzić trzeba mieć absolutną pewność ze to nie wina systemu czyli RDS i rom na nowo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt

może być to też niestabilna praca na froyo na 2.1 nie było problemu u większości osób

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    groh

Większości osób to 2.2 działa dobrze, u mnie też sprawuje się ok. Jedyna zmienna to soft zainstalowany przed aktualizacją.Jak działało dobrze na 2.1 to musi działać po aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt

nie koniecznie ja instalowałem soft przez RDS bo dosyć szybko uwaliłem system i teraz mając 2.2 miewam zawieszanie się telefonu jednak u mnie zazwyczaj pomaga przycisk power czyli zablokowanie klawiszy i ponowne odblokowanie. Raz miałem może 10minutową zwiechę gdzie musiałem poczekać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi wiesza się ostatnio jak głupia, a jak włączyłem w "menadzerze zadan" pokazuj alerty - to prawie caly czas się wyświetla alert (procesor wykorzystywany w 100%) dzisiaj mi bez korzystania z internetu i grania rozładował się w 5 h !!

spróbuje go jakoś wipe itp. ale wątpie by pomoglo... ( pewnie jakas wada i serwis...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde mi co parę dni się wiesza .... i pomaga tylko wyjęcie baterii,dzisiaj używałem winampa w którymś momencie przestał reagować zawiesił się i jak zacząłem klikać w przyciski pojawiło się okienko z pytaniem czekaj,zamknij no to zamknąłem i chciałem włączyć ponownie teraz się znowu zawiesił wyłączyłem ekran i już go nie mogłem włączyć pomogło tylko wyłożenie baterii i ponowne włożenie i włączenie już to nie pierwszy raz nie wiem o co chodzi ... jak tak dalej będzie to pewnie poniosę na początku września na gwarę bo wtedy dostanę od play telefon na 2 tygodnie na testy;),dziwne jest to że najczęściej się zawiesza w aplikacjach

Edit

Wiecie co już chyba nie wytrzymam z tym telefonem miałem oficjalny soft 2.2 wieszał się najczęściej był komunikat aplikacja taka i taka przestała odpowiadać,wgrałem mui po zainstalowaniu i włączeniu aplikacji od razu tak było,teraz mam cyana i znowu to samo to chyba nie wina softu jak myślicie co jest uszkodzone bo ja stawiam na płytę główną,nie możliwe że na wielu softach tak się dzieje ... ,myślałem że to może wina karty pamięci ale nie może być ponieważ jak miałem wszystkie aplikacje na telefonie to tak samo było choć może spróbuję bez karty pamięci telefon uruchomić i jak będzie lub zmienię kartę sim ostatnie testy jak to nie pomoże to na początku września idzie do serwisu i mam nadzieję że coś zrobią bo tak wieszającego się telefonu jeszcze nie miałem :(

Edit 2

Chyba w końcu znalazłem przyczynę -karta pamięci bez niej się nie zawiesza ...,zrobiłem teraz na niej sprawdzenie w poszukiwaniu błędów w windowsie i znalazło coś i usunęło może pomoże jak nie to pójdzie na gware bo już wcześniej ją formatowałem i nadal tak było ....

zresztą raz już z nią miałem problem w telefonie spytało czy sformatować i musiałem to zrobić bo inaczej by nie działało

Edytowane przez pakierhakierxd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x