Skocz do zawartości
P.M.

Dobór mocy ładowarki

Rekomendowane odpowiedzi

P.M.
    Napisano (edytowane)

Niech ktoś mi wytłumaczy czy większa moc wyjściowa ładowarki nie zaszkodzi baterii podczas ładowania ? Wiem, że Z2 ma oryginalną ładowarkę o mocy 1500 mA ale czy stosując ładowarkę 2000 mA nie zepsuję telefonu ? Dodatkowo chciałbym tą ładowarką 2000 mA ładować inny telefon, którego oryginalna ładowarka ma moc 1000 mA.

Edytowane przez P.M.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamdvd

To jest jej maksymalna moc. Układ ładowania w telefonie sam zadba o to, aby ładować baterię optymalnym prądem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

DO 2A możesz spokojnie ładować każdy smartfon,wszystkie nowoczesne baterie spokojnie radzą sobie z takim natężeniem a dzięki mocniejszej ładowarce szybciej naładujesz baterię.Jedynie odradzałbym tanie chińskie wynalazki - ładowarka Forever wbrew swojej nazwie wybuchła w gniazdku po pół godzinie pracy,na szczęście smartfonowi nic się nie stało a sklep zwrócił kasę.Jeszcze mi wmawiali że moja wina bo do zbyt dobrego telefonu ją podłączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P.M.

Tylko jak rozpoznać "tanie chińskie wynalazki" ??? W zasadzie większość towaru na Allegro pochodzi z Chin...

Kupiłem coś takiego: http://allegro.pl/ladowarka-micro-usb-2a-1-5m-telefon-mp3-gps-tablet-i5195039275.html

Mam nadzieję, że mi nie wybuchnie  :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było setki razy, jesli jest w oryginalna ładowarka, jakiejkolwiek marki to można śmiało ładować. Wystrzegac się tylko ładowarek po kilka zł. I błagam nie piszcie takich herezji. Moc z tego co wiem mierzey się w Watach (W) a mA to mili ampery, czyli prąd (natężenie prądu). Ech dzisiejsza młodzież.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12
    Napisano (edytowane)

Najważniejsza jest moc wyjściowa czyli jakie natężenie idzie na telefon - na mojej jest Output 5.0V 1.8A,gdyby Wat był takim istotnym parametrem w ładowarkach to producent chyba by podawał a na mojej oryginalnej od LG są podane tylko Volty i natężenie.Są jeszcze podane parametry wejściowe Input 100-240V 50-60Hz 0.3A

Jakoś Watów zapomnieli podać :fuckthisshit:

Co mnie obchodzi ile ładowarka pobiera prądu z gniazdka,ważne jest ile idzie do smartfona czyli Output Power.

Co do tej ładowarki z linku kolegi P.M można by zaryzykować,przynajmniej jest z Wietnamu a nie made in China,no i gościu ma bardzo dobrą opinię.

Edytowane przez hitman12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż tak bardzo szkoda wydać trochę więcej na oryginał i mieć spokój?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moc wyjściowa czyli natężenie... Hitman12 proszę Cię nie pisz bzdur jak nie masz o czymś pojęcia.

Moc to jest moc, a natężenie to natężenie (to takie fizyczne sformułowanie, bo jest to poprostu prąd).

Nie podają mocy bo moc jest zależna od prądu i napięcia. Na fizyce miałeś napewno P=U*I

Ładowarka 2A może dać moc max 10W. Jeżeli tel potrzebuje nie 2A a 1A to inna b3dxie moc, stad się tego nie podaje.

Tak samo jest z prostownikami do akt samochodowych. Tez podaje się max prąd jaki może prostownik dać i teraz ważna informacja w skrócie - kupujesz w sklepie czy lidlu prostownik do ładowania akumulatorów w samochodach. Nie jest podane do jakiego samochodu czy jakiego aku, jedynie informacja jaki największy akumulator można podpiąć by prostownik miał siłę ładować. Wszystkie mniejsze będą poprawnie ładowane...

Jak tel potrzebuje 1A to weźmie sobie 1A z ładowarki i ładowarka z sieci zje mniej prądu niż jakby ladowala tel 2A. Jeżeli ładowarka rzeczywiście może dać te 2A to możesz sobie zrobić rozdzielacz i ładować nia 2 tel równocześnie jeśli każdy chce 1A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P.M.

Aż tak bardzo szkoda wydać trochę więcej na oryginał i mieć spokój?

Aż tak bardzo nie szkoda, tyle, że potrzebuję uniwersalnej ładowarki do 4 typów telefonów przewijających się u mnie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ku sobie duży power bank, odpalić z niego nawet samochodód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi