Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mroczny

Poradnik do multi boot dla Note 3

/*
    * Your warranty is now void. Knox 0x1.
    *
    * I am not responsible for bricked devices, dead SD cards,
    * thermonuclear war, or you getting fired because the alarm app failed. Please
    * do some research if you have any concerns about features included in this ROM
    * before flashing it! YOU are choosing to make these modifications, and if
    * you point the finger at me for messing up your device, I will laugh at you. Hard. A lot.
    */

Wymagania:

• Zrootowany Note 3 z custom recovery
    • Wolne miejsce w pamięci wewnętrznej urządzenia (np. romy bazowane na CM mogą ważyć około 2.5 do 3.5 gb, a touchwiz - 5gb+)
    • Uważnie czytać tutorial

Instrukcje:

1. Pobierz ROM (drugorzędny) i związane z nim mody, patche, gappsy itd.
    2. Pobierz najnowszą możliwą wersje Dual Boot Patcher i zainstaluj ją na telefonie.
    3. W Dual Boot Patcher wejdź w zakładke ROMs, wybierz 3 kropki obok "Primary" i naciśnij "Set kernel"
    4. Wejdź w zakładke "Patch Zip File" i wybierz "hlte" z pierwszej listy, z drugiej - "Data slot", poniżej pojawi się pole w którym wpisz ID (np, 1,2,3 itd. - spowoduje to zainstalowanie romu w /data/multiboot/data-slot-x[x=1,2,3 itd.]).
    5. Kliknij na "Tap to choose a file to patch" i wybierz plik z ROMem i potem naciśnij jeszcze raz ten przycisk aby rozpocząć patchowanie.
    6. Powtórz powyższy proces jeśli potrzebujesz do romu mod, gapps czy patch (pamiętając żeby zawsze wpisać ten sam data slot)
    7. Wejdź do recovery i flashnij zip/zipy które w ten sposób otrzymałeś
    8. Uruchomi się nowy ROM
    9. Zainstaluj na nim Dual Boot Patcheraby przełączać się miedzy ROMami (w aplikacji w zakładce "ROMs" po prostu kliknij na rom na który chcesz się przełączyć i zrestartuj telefon)
    10. Alternatywnie możesz używać Swap Roms do zmiany romów

Jeśli używasz instalatora Aroma to zawsze odznaczaj w ostatniej zakładce restart, żeby nie popsuć procesu instalacji.

Obrazki pomocnicze:

**zaktualizuje później**

Powrót do stanu wcześniejszego:

Użyj Multi Boot cleaner.zip z załącznika, warto też zrobić kopie kernela jako flashowalny zip.

Credits:

• 54NJ41 (XDA) za stworzenie tutoriala dla note 3 na xda
    • chenxiaolong za oryginalny temat
    • aukhan & Team Emotroid za temat do note 4
    • rlorange

Multi_Boot_cleaner.zip

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucas90

Napisałbyś jak to działa. Pamiętam jak na s3 bawiłem się w dualboot to była trochę masakra. tzn. rom bootował i bootował i nie mógł skończyć, masakrycznie długo to trwało a jak się już załadował to działał z takimi opóźnieniami, że szkoda gadać. Jak to tutaj wygląda? Podobnie czy szybko się rom wczytuje i jak działa. Durga sprawa jak wygląda sytuacja z przywróceniem stanu normalnego, czy trzeba przywraca rom(jeżeli się zrobiło kopie wcześniejszego)/instalować od nowa. Do tego czy grozi jakaś utrata danych?

Jak masz możliwość wrzucenia filmu jak wygląda samo bootowanie byłoby dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mroczny

Jak na moje oko to prędkość wczytywania jest identyczna z romem na /system, ponieważ jest instalowany na /data.
    Przywrócenie romu to kwestia kliknięcia w programie nazwy stockowego romu, a w przypadku odinstalowania usunięcie romu z /data/multiboot/ i /sdcard/multiboot/ albo użycie odinstalatora, który usunie wszystko. Nie ma ryzyka utraty danych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam prośbę. Niech mi ktoś powie po co komu multiboot. Kolejny wodotrysk?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007
    Napisano (edytowane)

Np. po to aby przetestować nowy rom nie robiąc bałaganu na telefonie. Chętnie wieczorem sprawdzę nowego CM`a.

Edytowane przez zuli007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucas90

Prawdę mówiąc to dużo czasu nie zyskujemy testując nowy rom tą metodą w stosunku do tradycyjnej(backup, nowy rom, restore). Ogólnie zainstalowany tą metodą jest wolniejszy i wydaje mi się, że bardziej energochłonny. Jakby co to wolniejszy mówię wg. cyferek z bencharku w antutu jakieś 12tys. mniej, jednak korzystając normalnie z romu nie widać tego, może minimalne spowolnienia. Na testowanie romów jest to całkiem dobra metoda jednak aby używać codziennie 2 romów? Wydajnościowo jeden będzie odbiegał od normy znacznie i ogólnie po co mieć dwa systemy w telefonie i tak jeden stanie się dominujący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest mój pierwszy szajsung (nie licząc wave który rozwalił sie w 2 dni :/) czy da radę tym wgrać CM12 jako dodatkowy system i MIUI v6 (zrobiony na bazie stockowego KK) jako podstawowy? Muszę kombinować ze zmianą kernela czy stockowy będzie śmigał i tylko root i recovery? Romy wchodzą na SD czy na wbudowaną?

IMO jest to idealna sprawa bo jestem od lat uzależniony od MIUI <3 (dlatego padło na note 3 bo ma port MIUI :D, a MI Note niestety za drogi dla mnie) i dzięki temu mogę też mieć czystego nowego andka, kto wie skoro na Mi 4 wychodzi windows phone 10 to może i na note 3 kiedyś będzie port i wtedy ta funkcja będzie jeszcze przydatniejsza :)

edit:

MIUI v6 (4.4) + cm12.1 (5.1) śmiga bez problemu tylko swap roms nie działa ale funkcja zmiany romu z patchera działa bez problemu

Edytowane przez bololabich
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mroczny

@up

cm12, miui, touchwiz wszystko działało :P

niestety wp10 nie wyjdzie bo wymagało by to nowego bootloadera, a windowsowy jest closed source

romy wchodzą na partycję /data

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    phex1

Gdy klikam set Kernel to jest set failed

Wysyłane z mojego SM-G925T za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuanda

Podbijam bo ciekawy temat 

@@phex1

W OP u nas na forum  masz link do xda tam powinien być fix na to co piszesz w załącznikach 

U mnie Primera rom to DL rc 2.1 note 5

Mi się przytrafił problem z drugim bootem 

Nie chce odpalić MIUI ? Wogóle nie boot uje, jakieś rady ?

Dodam że Cr-droid udało mi się odpalić, ale bez roota ... z tym  sobie też dałem radę 

Ale MIUI ... klapa 

Edytowane przez nuanda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi