Skocz do zawartości
Rumpcio

Powerbank do Alphy

Rekomendowane odpowiedzi

Rumpcio

Cześć!

Szukam jakiegoś powerbanka do 120-140zł, który będzie dobrze działał z Alphą jak i z iPhonem 4s (równocześnie).
    Czy ktoś może używa i mógłby coś polecić?
    Pojemność to minimum 6000mAh, ale na 10000, czy 20000 mi jakoś nie zależy bardzo. Fajnie jakby był solidny (metalowy) i wykonany z relatywnie dobrych podzespołów.
    Wpadł mi w oko Xiaomi mi PowerBank, ogniwa Samsunga, chip Texas Istruments, metalowa obudowa, więc nie powinno być lipy, ale niestety posiada tylko jedno wyjście USB...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez ostatnio poszukiwałem całkiem długi czas jakiegoś dobrego powerbanka do Alphy. Naczytałem sie duzo dobrych opinii o Xiaomi 10400 i postanowiłem go poszukać w rozsądnej cenie. W moim mieście ktos wystawił za 50zl, ale to oczywiście przy obejrzeniu na miejscu okazała sie podróbka i nie kupiłem.

Dzisiaj właśnie zamówiłem oryginał za 70zl od kolesia który kupił go od razu sprowadzanego z Chin za około 55zl z dobrej stronki która oferuje oryginały ale idą one rożnie 2-3 tygodnie jakos przeważnie. Tak mam go od razu listem poleconym, drożej wychodzi ale jest szybciej.

Szczerze to z tego co się naczytałem to Xiaomi to zmiata konkuręcję Pod każdym względem. (Jedyne co ze nie ma 2 wejść usb ale to nie jest bardzo potrzebne skoro ma wejscie 2A i szybko ładuje urzadzenia) Sam wyrażę opinie w następnym tygodniu jak juz mi przyjdzie i trochę go poużywam.

Należy dokładnie sprawdzać tylko od kogo się kupuje, bo podróbek Xiaomi jest masakrycznie dużo. Tutaj w linku masz jak należy odróżniacz podróbki : https://www.techmesto.com/identify-fake-xiaomi-power-bank/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kafri

zainteresowałeś mnie tym powerbankiem. Jak tylko go trochę poużywasz to czekam na posta w tym temacie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dostałem info, że paczka już została wysłana, więc jakos w poniedzialek/wtorek go otrzymam. Pod koniec następnego tygodnia powiem jak sie spisuje :)

Moja opinia o Xiaomi 10400mAh tak jak obiecałem.

Powerbanka odebrałem w poniedziałek. Oto co do tej pory mogę o nim powiedzieć. Mój sprawdziłem i to oryginał Xiaomi z kodem potwierdzonym na oficjalnej stronie. Wykonanie ma minimalistyczne, ale solidne. Czuć, że ma powłokę z metalu (zimna w dotyku). Odnośnie działania to powerbank był naładowany w 3/4 jak go otrzymałem i od tamtej pory jeszcze go nie ładowałem (jak czytałem ładuję się około 6h). Przechodząc do samego użytkowania, do tej pory naładowałem swoją Alphe 2 pełne razy + kolegi Samsunga Granda 2 do 50% i baterii pozostało na nim 1/4 jak to wskazują migające kropki na powerbanku.

Atutem, może być wejście 2A, co rekompensuje brak 2 USB, gdyż ładuje urządzenia momentalnie. Jako dowód daję naładowanie mojej Alphy z 1% do 100% w uwaga... 39minut :) (screeny poniżej)

http://oi59.tinypic.com/ofc1lh.jpg- przed ładowaniem

http://oi58.tinypic.com/jtl8yf.jpg- po ładowaniu

Edytowane przez AALEKSANDRA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten czas ladowania niezly ale czy nie wplynie to na zywotnosc baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

Nie 39 min a 1h 39 :-)

Czym mniejszy prad tym lepiej dla baterii

Wysyłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola
    Napisano (edytowane)

Wpłynie na pewno przy dłuższym użytkowaniu, ale trzeba sobie jasno powiedzieć że PB służą do doładowywania telefonu w sytuacjach kryzysowych, kiedy zazwyczaj nie mamy jak skorzystać z normalnej ładowarki, bądź też wejścia USB np. w kompie, a nie do ładowania za każdym razem. A w takich momentach krótki czas ładowania ma kluczowe znaczenie, w końcu nikt nie będzie chodził z telefonem z podpiętym PB przez kilka godzin. Zresztą nowa, oryginalna bateria do Alphy to koszt 70 zł więc bez tragedii. Jeżeli jest prawdą to co pisze kol. Kicker1, a zapewne jest, to wychodzi na to że sprzęt godny polecenia.

Edytowane przez demola

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak, jednak 1h i 39min, moje niedopatrzenie ;) Mimo wszystko to szybko jak na moje wymagania. Chyba najwazniejsze jest to ze ten Xiaomi starczy na 5 pełnych ładowań do Alphy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kafri

Dzięki za opinie, mam pytania:

-czy ten xiaomi jest kompatybilny z tabletami samsung? pytam ponieważ oglądałem tp-link TL-PB 10400 i tam na opakowaniu jest informacja o niekompatybilności

-oraz czy ktoś miał styczność z tym tp-linkiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Kafri

W sumie nie wiem jak jest z kompatybilnością z tabletami samsunga, ale powiem Ci tak, że ładowałem tym Xiaomi juz Lumie 735, rożne samsungi, xperie V i tablet z Androidem z jakiejś firmy krzak, który mam w domu i każdy ładowało bez problemu.

Mysle, ze rownież z tabletem od samsunga powinno byc dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi