Skocz do zawartości
jbgcd

Jak usunąć ślady rootowania LGL90?

Rekomendowane odpowiedzi

jbgcd

Mam problem. Kilka miesięcy temu zrootowałam telefon zmieniłam trochę i tak jakby usunęłam. Jak się okazuje po roocie zostają ślady przez co nie mogę zainstalować nowej aktualizacji software. Zastanawiam się czy jest sposób żeby usunąć te ślady żebym mogła zainstalować oprogramowanie lub w przypadku niemożności ich usunięcia samodzielnie zainstalować nowy software android 5.0.0. Z góry dziękuję i proszę o szybką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12
    Napisano (edytowane)

Wszystkie ślady dłubania zlikwidujesz wgrywając oryginalny soft od LG flashtoolem z zaznaczoną opcją CSE Flash.

Procedura opisana łopatologicznie:

http://forum.android.com.pl/topic/191713-flashowanie-stockowego-romu-kdzunbrickowanie-telefonu/

W temacie doradzają Normal Flash - ta opcja nie wymazuje pamięci wewnętrznej,żeby przywrócić w 100% do stanu fabrycznego wybierasz CSE Flash - jest to pełny format plików systemowych i pamięci wewnętrznej.

Edytowane przez hitman12
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jbgcd

@@hitman12 nie da się tego zrobić bez użycia komputera? i czy może twardy reset da jakieś rezultaty ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

LG w smartfonach z Androidem ukryło program sprawdzający czy był robiony root,RCT Tool - Root Checking Tool,jedyny sposób na zresetowanie tego programu to wgranie softu Flashtoolem na komputerze PC,twardy reset wymazuje tylko pamięć wewnętrzną i przywraca ustawienia fabryczne telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi