Skocz do zawartości
Hegres

Mid-end do gier (do ok. 600zł)

Mid-end do gier  

10 użytkowników zagłosowało

1. 1. Wybierz:

• Huawei Ascend G620 S
      • Sony Xperia E4G
      • LG Leon
      • Inny
      • Lepiej coś z Windows Phone kolego...

Rekomendowane odpowiedzi

Hegres
    Napisano (edytowane)

Witam. 

Nadchodzi czas zmiany telefonu. Większość smartfonów w jednakowym stopniu nadaje się do codziennego użytku, jednak według mnie największego kopa po wszystkich bebechach telefon dostaje przy hardkorowym graniu :3.

Drugą bardzo ważną rzeczą dla mnie jest wsparcie od strony użytkowników. Chciałbym kupić telefon, który ma duże szanse na to, że stanie się deweloperską legendą mid-endów (jak swego czasu np neo v).

Mam tu nawet 3 konkurentów. Ale możliwe, że znacie coś ciekawszego w tym przedziale.

Moi kandydaci to:

- Huawei Ascend G620S (zachęca: Snapdragon 410 (adreno 306), 64bit, możliwość zapisu na SD w 4.4.4, dobry, duży ekran.   zniechęca: za duża rozdzielczość jak na te parametry?, brak aktualizacji do lolipop, niepewne wsparce deweloperskie)

- Sony Xperia E4G (zachęca: MediaTek MT6732 (ARM mali T760 - teoretycznie najmocniejsza grafika w tym zestawieniu. Aczkolwiek mam awersję do mali), 64bit, spory ekran (prawie qHD ;3), ma być lolipop, dobra bateria.  zniechęca: 4.4.4 (czyli SD póki co się nie przyda?), jest nowy (wielka niewiadoma ze wsparciem))

- LG Leon (bebechy takie jak w G620S, ale ekran mniejszy - wydajniej?, poza tym nic o nim nie wiem. Ani o wparciu.)

Dodam, że na wideo-recenzjach miałem wrażenie, że E4G w grach jest lekko płynniejsza od Ascenda, ale z drugiej strony na Ascend Asphalt 8 ruszał z większą ilością detali (light reflex, ślady po drifcie), co dziwne, bo E4G ma przecież nowsze i teoretycznie znacznie wydajniejsze GPU. Pomóżcie! (piwa rozdaję ;3)

Edytowane przez Hegres

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arus082

Dlaczego się tak ograniczyles? Podaj budżet, wtedy będzie łatwiej coś wybrać, musi być nowy czy może być używany? Uzupełnij te informacje.

[Dodano: 17.05.2015 - 15:50]

Gry i wsparcie to może LG G2, Sony Xperia Z1, S4? Warto dołożyć parę stówek do snapka 800 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żaden z wymienionych, brak wsparcia wyklucza wszystkie. Podaj cenę, to znajdziemy coś lepszego. Ma być nowy czy może być używany? Ma być z renomowanej marki czy może być chińczyk?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hegres

Sprawa wygląda tak, że telefony, które podałem są dostępne w mojej ofercie (przedłużam umowę) w play w cenach do 300 zł. Więc mój budżet oscyluje w granicach 600 zł (zakładając, że za tyle sprzedam telefon, który wybiorę). I za te 600 zł raczej mógłbym się zdecydować na używany telefon (chociaż boję się trochę, że bateria będzie na wykończeniu). Toleruję chińczyki, ale tylko jeśli mają wsparcie. Mam awersję do Samsungów trochę (obecnie jestem lekko zdołowanym posiadaczem Ace 2). Sony M4 Aqua nie wygląda na telefon, na który będzie mnie stać.

[Dodano: 17.05.2015 - 20:09]
    Warto dołożyć parę stówek do snapka 800
    Jestem biednym licealistą. Za parę stówek to ja mam jeszcze 100 innych rzeczy do kupienia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli telefon ma być nowy, to LG L90. Ma bardzo dobre wsparcie nieoficjalne (tutaj i na XDA) i daje radę ze wszystkimi grami (sam go mam i dużo gram w heartstone'a na nim). Do tego ma mocarną baterię i najnowszego androida.

Jeżeli może być używany, to kup nexusa 4. Jak uważasz się za power usera i lubisz modyfikować androida, to nie muszę ci go przedstawiać. Jak nie przeszkadza ci bateria która trzyma jeden dzień, to będzie to najlepszy wybór (też mam i raczej przez 2 lata nie zamierzam zmieniać na nic innego ;)).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hegres

L90 rzeczywiście wygląda nieźle. Jednak cały czas zastanawia mnie to, czy nie lepiej inwestować w telefony z 64bitowymi procesorami? Czy nie okaże się za chwile, że deweloperzy będą kupować tylko to?. I cały czas mnie zastanawia ta xperia. Bo jeśli uzyska wsparcie, to będę do przodu o lepsze bebechy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz LG L90 z 64 bit procesorem, to jest LG F60 który jest delikatnie tańszy i ma troszkę gorszy ekran (ale za to ma LTE i lekko lepszy SoC). Aha i nie ma wsparcia (na razie). 

Co do xperii to masz rację, to jeszcze świeży telefon i może uzyska wsparcie (w co wątpię, no i jest 32 bit). Jak w przeciągu 2 lat będziesz wymieniał telefon, to spokojnie możesz brać telefony z 32bit procesorami, jak nie to lepiej wziąć LG F60 i zacząć zbierać na kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hegres

Oo. F60 ma 64 bitowy :3. Mam dostęp do f60tki ;). Póki co bez wsparcia leży i błaga o pamięć na aplikacje ;). Ale już dostała roota. I niestety będę bronił tutaj xperii E4G. Ma ona bardzo 64-bitowy procesor :3 http://www.mediatek.com/en/products/mobile-communications/smartphone1/mt67321/Ale jako, że mam dostęp do f60, to tutaj skłaniałbym się ku Huaweiowi. Te same bebechy, ale większy ekran i już na tą chwilę lepsze wsparcie. Ma już CM12 (co prawda z bugami, ale jest). Więc wg moich prognoz wsparcie Huaweia będzie nie gorsze od F60.

[Dodano: 17.05.2015 - 20:50]

BTW, czy MediaTek i Mali Xperii nie są lepsze od konfiguracji z f60?

[Dodano: 17.05.2015 - 20:50]

Specyfikacja jest w pierwszym poście jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Hegres Są lepsze, wg antutu ta xperia ma wydajniejsze bebechy niż HTC One M7.

Nie mogę doszukać się tego rzekomego wsparcia Huaweia. Jakby nie patrzeć na ekran to ten Huawei, niczym nie różni się od F60. Więc i on będzie błagał o pamięć na aplikacje.

Osobiście wolałbym kupić coś solidnego typu nexus 4/xperia z/SGS3 LTE i dopiero za 2 lata myśleć o 64 bit telefonie, gdy będą powstawać gry i aplikacje tylko na nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hegres
    Napisano (edytowane)

Support Huaweia http://www.modaco.com/topic/374102-huawei-g620s-support/, możliwość przenoszenia na SD  

[Dodano: 17.05.2015 - 21:36]

Czyli w ostateczności to Xperia tutaj jest najlepszym smartfonem do gier? Przynajmniej jeśli chodzi o nieużywane. A wiesz, kusi strasznie perspektywa zamówienia za chwilę nowego smartfona i wyciąganie go nieużywanego z pudełka :3

Edytowane przez Hegres

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi