Skocz do zawartości
gmad

Pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

gmad

Wczoraj wreszcie odebrałem swojego Nexusa, więc dziś mogę podzielić się swoimi uwagami, przemyśleniami - tak "ma gorąco".

Trzeba przyznać, iż telefon robi wrażenie od samego początku. Ładne opakowanie - jak przyzwyczaiło nas do tego HTC.

Telefon - zgrabny. Ani za duży, ani za mały, choć, po przesiadce z G1 robi wrażenie za cienkiego i za lekkiego. "Nie czuję go w dłoni"... Myślę jednak, iż jest to kwestia przyzwyczajenia. Małą wadą, choć jednocześnie zaletą jest to, iż obudowa jest wykonana z satynowanego metalu. Z jednej strony jest ładny i trwały - z drugiej strony - nieco śliski.

Pierwsza wada - brak folii na wyświetlacz. W G1 była w standardzie. Za tą cenę telefonu (ponad 500$) mogliby kopsnąć folię.

Przyciski dotykowe - fajne.

Podświetlany trackball - fajny.

Druga wada - wtyczka mini USB inna niż w G1 (miniUSB ale takie cieniutkie - jak w niektórych aparatach cyfrowych). Z lekka mnie to wkurzyło, bo mam już kabelki (dodatkowy do pracy). Będę musiał kupić nowy.

Nie będę pisał o oryginalnym systemie, gdyż był tylko 1 godzinę.

ROTOWANIE

Wydaje mi się, że procedura fastboot/superboot jest prostsza, niż to, przez co przechodziłem w G1. Zainstalowałem CyanogenMod-5.02-N1. Stabilna wersja systemu - z językiem polskim, ale klawiatura Android nie ma polskich znaków. System działa szybko, bez najmniejszych zgrzytów, zwisów itp.

Wyświetlacz AMOLED - widać różnicę w porównaniu do TFT.

Słuchawki - beznadzieja!

Muszę kończyć - więc kilka słów na sam koniec - telefon wart pieniędzy, które za niego trzeba zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do "mini usb" to jest nowy standard i sie nazywa micro usb :) mozesz cos wiecej napisac o tym rom-ie? bo wlasnie sie zastanawiam czy go wgrywac...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gmad

"Micro"/"mini" - jak go zwał, tak go zwał... Efekt taki, iż muszę kupić nowe kable, a "stare" wyrzucić.

Tak naprawdę nie widzę znaczących różnic pomiędzy oryginalnym ROMem, a CM poza takimi elementami, jak język polski (80% systemu), a także App2SD, compcache (jego włączenie nie zmienia szybkości działania systemu - nie tak, jak w G1). Zdaję sobie sprawę, że większość ciężkiej pracy Cyanogena jest z wierzchu niewidoczna.

ROM działa stabilnie, bez zarzutów. Jedyna sprawa, to brak polskich liter w klawiaturze. Mam nadzieję, że błąd ten zostanie rozwiązany przez instalację HTC_IME - niby jest dostępna, niby powinna działać, ale u mnie tak nie jest.

Możesz bez problemu wgrywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lyczko
    "Micro"/"mini" - jak go zwał, tak go zwał... Efekt taki, iż muszę kupić nowe kable, a "stare" wyrzucić.

Tak naprawdę nie widzę znaczących różnic pomiędzy oryginalnym ROMem, a CM poza takimi elementami, jak język polski (80% systemu), a także App2SD, compcache (jego włączenie nie zmienia szybkości działania systemu - nie tak, jak w G1). Zdaję sobie sprawę, że większość ciężkiej pracy Cyanogena jest z wierzchu niewidoczna.

ROM działa stabilnie, bez zarzutów. Jedyna sprawa, to brak polskich liter w klawiaturze. Mam nadzieję, że błąd ten zostanie rozwiązany przez instalację HTC_IME - niby jest dostępna, niby powinna działać, ale u mnie tak nie jest.

Możesz bez problemu wgrywać.

No też mnie wkurzyło micro usb po przesiadce z G1, ale to jest nowy standard przyjęty. Wszystkie Nokie, samsungi już maja micro USB, więc w najbliższym czasie będzie dużo łatwiej znaleźć jakikolwiek kabel/ładowarkę do nexus's.

Co do polskiej klawiatury, w markecie masz np. polską klawiaturę programisty z polskimi znakami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, piszę tutaj bo nie ma sensu zakładać nowego tematu. Jest już możliwe wrzucenie androida 2.1 z sense UI? Czy trzeba czekac az Desire sie pojawi w pelni:)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gmad
    No też mnie wkurzyło micro usb po przesiadce z G1, ale to jest nowy standard przyjęty. Wszystkie Nokie, samsungi już maja micro USB, więc w najbliższym czasie będzie dużo łatwiej znaleźć jakikolwiek kabel/ładowarkę do nexus's.

Co do polskiej klawiatury, w markecie masz np. polską klawiaturę programisty z polskimi znakami.

Jak "to to" znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lyczko

próbowałeś w markecie wpisac hasło "polska"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gmad
    próbowałeś w markecie wpisac hasło "polska"?

Dzięki! Znalazłem. Jednak ta klawiatura nie działa z ekranową z Android, gdyż ona polski znak wstawia z Altem, którego nie ma na programowej. Pamiętam tą klawiaturę z G1 - dawno temu. Była super, ale przed erą HTC IME

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus
    Hej, piszę tutaj bo nie ma sensu zakładać nowego tematu. Jest już możliwe wrzucenie androida 2.1 z sense UI? Czy trzeba czekac az Desire sie pojawi w pelni:)?

Zobacz to: http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=7695 i link do xda w nim

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lyczko
    Dzięki! Znalazłem. Jednak ta klawiatura nie działa z ekranową z Android, gdyż ona polski znak wstawia z Altem, którego nie ma na programowej. Pamiętam tą klawiaturę z G1 - dawno temu. Była super, ale przed erą HTC IME

Jesteś pewien, ze ja włączyłeś? w ustawieniach musisz ją zaznaczyć i dodatkowo na jakimś polu w którym chcesz wpisywać tekst, musisz przytrzymać dłużej i wybrać z listy "metoda wprowadzania tekstu"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi