Skocz do zawartości
NoBookerT

Zegarek nie łączy się ponownie z telefonem (NOTE3)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, mam pytanie dotyczące połączenia zegarka z telefonem (NOTE 3) przez bluetooth. Mianowicie chodzi mi o sytuacje, kiedy zegarek jest połączony i mam go na ręce, a tel leży np. na biurku. Wychodzę z pokoju i tracę połączenie. Ale jak wrócę, to zegarek już się automatycznie nie połączy z tel, co jest bardzo irytujące. Czy powinienem gdzieś coś ustawić, żeby po powrocie w zasięg zegarek sam się połączył z tel, czy niestety nie da się czegoś takiego zrobić i za każdą utratą połączenia muszę ręcznie połączyć zegarek?

Edytowane przez NoBookerT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gdeco

A masz zegarek jako urządzenie powiązane? U mnie na galaxy S4, działa to bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, mam tak ustawione i jak połączę się ręcznie to łączy bez problemu. A jak odejdę od telefonu, to zegarek mnie rozłącza, natomiast na telefonie dalej widnieje jako połączony. Muszę wyłączyć bluetooth i włączyć jeszcze raz i połączyć ręcznie, inaczej się nie da i strasznie mnie to denerwuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    danwlo

tak, mam tak ustawione i jak połączę się ręcznie to łączy bez problemu. A jak odejdę od telefonu, to zegarek mnie rozłącza, natomiast na telefonie dalej widnieje jako połączony. Muszę wyłączyć bluetooth i włączyć jeszcze raz i połączyć ręcznie, inaczej się nie da i strasznie mnie to denerwuje...

Ja mam dokładnie tak samo jak u chiebie, samo się nie chce łączyć. Zegarek się rozłączy a telefon pokazuje że cały czas jest połączony. Niby jest to błąd Lollipop i nic z tym się nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Omg... I tak już będzie cały czas? To praktycznie przekreśla w ogóle korzystanie z zegarka...
    Da się jakoś w miarę prosty sposób wrócić do Kitkat? (Note 3) Nie tracąc zawartości telefonu oczywiście...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Makhi

Można zdalnie wyłączyć w telefonie bt. Wtedy gear przejdzie w tryb zdalnego połączenia i wszystko zacznie działać jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    danwlo

Jak się da niby zdalnie wyłączyć bt?

NoBoolerT kolego z tego co czytałem to niby ma to być poprawione w najbliższej aktualizacji ale znając szybkość działania samsunga to słowo najbliższa nabiera całkowicie innego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kasica-76
    Napisano (edytowane)

Ja u siebie mam włączone przekazywanie połączeń. Jeśli odejdę od telefonu, to zegarek się rozłączy a jeśli po chwili podejdę do zegarka, to się z nim bez problemu łączy ( przekazywanie połączeń nie zdąrzy się jeszcze włączyć ). Więc raczej nie jest to wina Lollipopa, przynajmniej na Note4.

Nabazgrane na Note4 ...

Edytowane przez kasica-76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przekazywanie połączeń da się włączyć, jeśli masz drugą kartę sim włożoną w zegarek. Ja nie mam, więc zostaje mi tylko bluetooth i wyłączanie go i włączanie w tel za każdym razem... :( łatka do note 3 już jedna była, ale tego nie poprawili, także przypuszczam, ze sporo czasu minie zanim dadzą kolejną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi