Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Igorius

2916420400_1432019055.jpg

Podczas tegorocznej Konferencji I/O 2015 firma Google z całą pewnością ujawni więcej szczegółów dotyczących nowego systemu operacyjnego Android M, który swoją nazwę wziął od popularnego nie tylko w USA ciastka - muffinki (ang. muffin). Dowiemy się nie tylko, czy wersja ta oznaczona będzie jako 5.2 czy 6.0 ale także m.in. czy Google poradził sobie z "wyciekami pamięci", czy znacząco poprawiony zostanie czas działania urządzeń na jednym ładowaniu (bateria) oraz jakie inne zmiany M wniesie i czy będą bardziej ewolucyjne czy bardziej rewolucyjne.

Generalnie o nadchodzącym systemie operacyjnym nie wiemy na dzisiaj nic. Sporo urządzeń nie ma jeszcze Androida Lollipop - zatem czy sensownym jest wydawanie kolejnego systemu zamiast zwiększenia działań na rzecz aktualizacji Androida KitKat do Android Lollipop? Czy lepiej wydawać kolejny system czy racze wskazanym by było wprowadzić poprawki do istniejącego, które naprawiłyby znane problemy, o których napisałem wcześniej?

• Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyczytałem że ma być w końcu multi window (miało być tez na lp) i wsparcie dla czytników linii papilarnych :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    ma być w końcu multi window

Ciekawe bo ja na moim Galaxy Note 2 oraz Galaxy Note 10.1 2014 mam multiwindow - a oba pracują na stabilnym stockowym Androidzie 4.4.2 Lillipop :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest dodatek od Samsunga ja w moim g3 też mam multi window ale właśnie to jest dodatek a teraz ma być to wbudowane w system Android.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znając życie pewne rzeczy naprawią, a pewne rzeczy popsują...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nixen

To jest dodatek od Samsunga ja w moim g3 też mam multi window ale właśnie to jest dodatek a teraz ma być to wbudowane w system Android.

No zawsze xposed zostaje, choć to już tak nie to samo jak wgrane przez producenta, nie tak dopracowane.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artok

Jestem ciekawy, czy ta wersja będzie bardziej udana od Lollipopa. Czytając o wyciekach pamięci czy niskiej stabilności odechciewa się aktualizować KitKata.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Czytając o wyciekach pamięci czy niskiej stabilności odechciewa się aktualizować KitKata.

Dokładnie.

Inną sprawą jest fakt, że tylko nikły procent urządzeń z Androidem ma Lizaka a już na horyzoncie Google zaprezentuje nam Muffinkę. Nie za szybko aby? IMHO lepiej "zareperować" i zaktualizować Lizaka niż robić kolejną wersję OS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A ti jeszcze nie koniec, Adek ma być co roku i od razu duży, bez podwersji , więc ewentualne łatki będą tak czy inaczej w ramach jednej wersji

Plany co de eMki obejmują również poprawienie wydajności baterii, przez np. ogarnięcie usług google play.

Edytowane przez Wavekick
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla użytkowników by było fajnie jakby co roku mocno ulepszali androida ale producenci telefonów nie chętnie wrzucają nowego softa do rocznych telefonów... I tu jest problem :/

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi