Skocz do zawartości
sroczkin

tutorial [Lollipop 5.0.2 - 5.1.1 ] Root za pomocą KingRoot 4.82 ( DZIAŁA NA 5.1.1)

Rekomendowane odpowiedzi

sroczkin

No tak rom prerooted to caly rom ale co to za problem. Ściągasz go za darmo tylko ciut dłużej niz sama aktualizacje.

A z drugiej strony szkoda ze nie można robic paczek z samymi tylko aktualizacjami. 

[Dodano: 21.05.2015 - 17:22]
    A i widzisz, zapomniałem. Mi root posłuży do xposed, więc i tak wipe byłby potrzebny

Ja osobiście mając (a mam ) mody Xposed nawet jesli root nie blokował by instalacji przez OTA i tak przed zainstalowaniem aktualizacji zrobił bym full wipe. Mody podmieniają pliki systemowe a te zmienione podczas instalacji aktualizacji mogą nieźle namieszać w płynności działania romu. Dlatego Mody zawsze lepiej wgrywać na świeży system . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

Wiem, wiem. W poprzednich fonach na potęgę modowałem i pokrywa się wszystko to co piszesz. Po prostu tak się rozleniwiłem, że nie chce mi się pobierać wszystkich aplikacji z gplaya i później wszystko ustawiać od nowa ;) Bo nawet TB powoduje, że i tak trzeba się wszędzie od nowa logować.

Ale chyba się skuszę na tego roota i zrobię go później. Dam znać jaki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

A po co pobierac z GPlay instalowac a potem od nowa ustawiac ???? Masz root instalujesz MyBackupPro i dzieki tej apce robisz sobie kopie apek z danymi i ustawieniami , kopie log polaczen sms mms kalendarz ustawienia systemowe kontakty itp.  Po wgraniu nowego czystego romu twoj zabieg sprowadza sie do zainstalowania tej apki wejścia w nia kliknięcia przywróć kopie i odłożenia telefonu na bok. Zależnie ile miałeś zainstalowanych apek po kilkunastu minutach może wiecej masz tak ustawiony telefon jak przed formatem :-)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

Poszło gładko. Tylko binaria nie chcą się zaktualizować i próbuję przez recovery. Co ciekawe, niby root jest, uprawnienia są przyznawane, ale przez tą apkę King. Można ją wywalić, żeby był sam SuperSU?Ponadto nie działają apki typu: quick boot, uprawnienia są nadawane, ale nic się nie dzieje.

No i normalne, że po wejściu do recovery pojawia się Philz CWM zamiast TWRP? o.0

[Dodano: 21.05.2015 - 19:44]

Hmm interesujące.. Szkoda, że dopiero teraz o tym wiadomo. 

MOD EDIT @gregbradley
    Be aware that kingroot sends your IMEI number to an IP address in china. Only use this is you are happy with that
    You have been warned.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin
    No i normalne, że po wejściu do recovery pojawia się Philz CWM zamiast TWRP? o.0

Jeśli wciśniesz Vol+ wejdziesz do Philz CWM jak Vol- wejdziesz do TWRP . Po wgraniu DualRecovery masz apke NDR Utlis i przez nią można sobie wchodzić do recovery te ktore sobie wybierzesz bez zabawy w naciskanie przycisków.

Co do tej notki co zapodałeś w poganskim jezyku .... nie wiem co o tym myslec . Zasada działania KingRoota jest taka ze po zainstalowaniu na telefonie i wciśnięciu Root Authorization apka wysyła do serwera info na jakim modelu telefonu jest zainstalowana a potem ściąga pliki potrzebne do zrotowania tego modelu. To jest apka nie dedykowana tylko pod sony a dla wszystkich telefonów rożnych producentów. Ja osobiscie nie obawiał bym sie tego i tez bym to instalował . 

Odinstalowałeś na końcu aplikacje KingRoot ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon
    Napisano (edytowane)

I tak już po ptokach i tak, co poszło do Chin, to poszło heh.

Można odinstalować wszystko od King i w recovery sflashować tą paczkę:

https://download.chainfire.eu/740/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.49.zip

[Dodano: 21.05.2015 - 20:01]

@up KingRoot odinstalowany był tak jak w poradniku. Mi chodziło o KingUser ;) Też odinstalowałem etraz, sflashowałem tą paczkę co dałem i już wsio działa, pełne prawa i 0 problemów. Możesz dać do pierwszego postu.

[Dodano: 21.05.2015 - 20:03]

Co do recovery, no jeśli tak to działa, to spoko ;) Nie wiedziałem, że są 2 :D Chociaż w sumie nazwa sama mówi, że dual.

Edytowane przez Deragon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Co do SupeSu jak na razie tylko wersja 2,46 jest na 100% stabilna . następne sa dopiero w beta testach wiec wole na razie jej nie wrzucać i poczekać na 100% stabilne.

Co do samej aplikacji KingRoot autor apki zauważył problemy jakie zgłaszali użytkownicy sony i stworzył juz nowsza wersje 4,1 . jest juz zmieniony link w pierwszym poście .

DualRecovery jak wchodzisz przez apke ma nawet i 3 wersje do wyboru ale dwie to CWM :-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Deragon

Na 2.46 nie wszystkie aplikacje miały roota pomimo nadanych uprawnień. A na tej becie wszystko śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Ja już od dłuższego czasu na wszystkich wgranych romach śmigam na 2.46 i jeszcze nigdy nie miałem problemu z żadna apka. 

Jak rzucisz okiem na XDA we wszystkich romach prerooted na razie montują tylko 2.46 

Wole jeszcze sie wstrzymać ze zmiana wersji SuperSU aż się pojawi kolejna stabilna.

Tobie akurat na tej wersji wszystko śmiga dobrze ale z biegiem czasu i zabawy na andku nauczyłem sie ze to kapryśny system i u każdego pokazuje swoje rożne oblicza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mcp

Niektóre OTA  (np ostatnie) bez problemu instalują się mimo posiadania root'a. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi