Skocz do zawartości
axl2000

Desire Z - obudowa pod ekranem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

2 dni temu kupiłem Desire Z, zakochałem się w tym telefonie.

Jednak ma jedną poważną wadę...na dole (trzymając telefon pionowo) na krawędzi już starła się farba, na tym plastiku. Czy istnieje w ogóle możliwość wymiany tego na nowy plastik?

Jestem osobą skrajnie pedantyczną i chciałbym przywrócić jak by nie patrzeć nowy telefon do stanu...sprzed wytarcia się farby i założyć na niego jakiś pokrowiec, lecz wcześniej potrzebuję wymienić ten plastik.

Jak sądzicie ile może to kosztować oraz czy jest ryzyko dostania się kurzu pod ekran przy takiej operacji?

Pozdrawiam!

z8392129xhtcdesirez.jpg

Edytowane przez axl2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem co Ty zrobiles, ze po 2 dniach juz Ci sie tam wytarlo, moze jakis wadliwy byl pod tym wzgledem, ale raczej nie przyjma Ci na gwarancje, chociaz mozesz sprobowac :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    faka
    nie wiem co Ty zrobiles, ze po 2 dniach juz Ci sie tam wytarlo,

Kupił pewnie na allegro powystawowy/pokazowy egzemplarz gdzieś z anglii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ciopik

axl2000 czy jesteś pewien że się starła? a może nosisz w jakimś futerale sztucznie barwionym

Miałem podobne wrażenie i to po pierwszym dniu użytkowania gdy nosiłem swój DZ w futerale po iPhonie.

Wyglądało to jakby zeszła farba/powłoka właśnie na tej części a właściwie na jej krawędziach, po dwóch dniach zaczęło się robić przebarwienie na tyle obudowy i wtedy doszedłem co jest.

Sprzedawca w punkcie GSM powiedział mi odrazu że nosze go w barwionym futerale i ze nic się nie da zrobić, próbowałem to nawet czyścić spirytusem, pianką itp (oczywiście delikatnie)

Oczywiście przestałem używać tego futerału kupiłem nie barwioną kaburę a po jakiś2-4 tygodniach intensywnego użytkowania przebarwienia same zeszły.

Poczytaj sonie w temacie o pokrowcach co robią barwione futerały :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    axl2000 czy jesteś pewien że się starła? a może nosisz w jakimś futerale sztucznie barwionym

Miałem podobne wrażenie i to po pierwszym dniu użytkowania gdy nosiłem swój DZ w futerale po iPhonie.

Wyglądało to jakby zeszła farba/powłoka właśnie na tej części a właściwie na jej krawędziach, po dwóch dniach zaczęło się robić przebarwienie na tyle obudowy i wtedy doszedłem co jest.

Sprzedawca w punkcie GSM powiedział mi odrazu że nosze go w barwionym futerale i ze nic się nie da zrobić, próbowałem to nawet czyścić spirytusem, pianką itp (oczywiście delikatnie)

Oczywiście przestałem używać tego futerału kupiłem nie barwioną kaburę a po jakiś2-4 tygodniach intensywnego użytkowania przebarwienia same zeszły.

Poczytaj sonie w temacie o pokrowcach co robią barwione futerały :/

No ja wlasnie kupilem jakas kabure za 35zl i nosilem 2 dni w niej jakos...wyjalem i patrze...cos co wyglada jak wytarty pasek na krawedzi, moze sprobuje wacik + woda + ludwik?

Teraz siedzi we wsuwanej skorzanej kaburde HTC i jest cacy ale do szalu doprowadza mnie to "obtarcie" :/

A telefon nówka z salony Playa, nic z Anglii czy powystawowego :)

EDIT: nie moge znaleźć tematu o futeralach?

Edytowane przez axl2000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a po jakiś2-4 tygodniach intensywnego użytkowania przebarwienia same zeszły.

Mógłby mi ktoś zrobić zdjęcie takiego startego lakieru? Bo nie bardzo rozumiem.. Skoro zszedł lakier a potem przebarwienia same zeszły :( ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ciopik

bo te przebarwienia na brzegach wyglądają jakby zszedł lakier :) bynajmniej tak wyglądało to u mnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też pojawia się już ciemne przebarwienie w lewym dolnym rogu. Używam jakiejś czarnej kabury. Generalnie i tak uważam, że jakość obudowy Desire Z jest słaba. Kilka dni temu sprzedałem dwuletni Toutch Pro 2, który uwierzcie mi wyglądał jak nówka, żadnych rys czy przebarwień, a ten po kilku dniach dostał ciemnej plamy. Ja osobiście odnoszę wrażenie, że ta obudowa nie jest lakierowana lecz pokryta jakąś farbą jakby gumową. Jaką zatem polecacie kaburę (koniecznie kabura na pasek z klipsem a nie szlufkami)?

Fotka poniżej w rzeczywistości bardziej widać to przebarwienie.

dsc01314xj.th.jpg

Większy rozmiar

http://imageshack.us/photo/my-images/202/dsc01314xj.jpg/

P.S.

Jakby obudowa była lakierowana to żaden materiał nie pozostawiałby przebarwień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    U mnie też pojawia się już ciemne przebarwienie w lewym dolnym rogu. Używam jakiejś czarnej kabury. Generalnie i tak uważam, że jakość obudowy Desire Z jest słaba. Kilka dni temu sprzedałem dwuletni Toutch Pro 2, który uwierzcie mi wyglądał jak nówka, żadnych rys czy przebarwień, a ten po kilku dniach dostał ciemnej plamy. Ja osobiście odnoszę wrażenie, że ta obudowa nie jest lakierowana lecz pokryta jakąś farbą jakby gumową. Jaką zatem polecacie kaburę (koniecznie kabura na pasek z klipsem a nie szlufkami)?

Fotka poniżej w rzeczywistości bardziej widać to przebarwienie.

dsc01314xj.th.jpg

Większy rozmiar

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

P.S.

Jakby obudowa była lakierowana to żaden materiał nie pozostawiałby przebarwień.

z tego co zauwazylem to duzo ludzi od czarnej kabury dostaje przebarwien, ja mam wsuwke z jasnym srodkiem za niecale 30zl z alledrogo i nie mam nic po paru tygodniach noszenia w nim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam oryginalnego etui HTC i nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi