Skocz do zawartości
Hyperlast

Aparat nie ostrzy, nie działa auto focus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z aparatem w Z1. 

Problem jest prosty, ale nie potrafię go rozwiązać, wchodząc w aparat on po prostu nie ostrzy, zdjęcia są jak za mgłą, mydlane.

Co już zrobiłem:

- wyczyściłem dane aparatu

- zmieniłem ROM przez flashtool'a

- zmieniłem ROM poprzez oficjalne narzędzie SONY Companion

Czy jest to wina oprogramowania, czy raczej sprzętowa? Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak miałem nie umiałłem sobie dać rady sprawdziłem innym programem do aparatu nie działało. Możesz w menu service sprawdzić jak działa. Wysłałem do serwisu bez problemu naprawili :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Menu service, po odpaleniu aparatu - jak robię zdjęcie wyświela się "Auto-focus failed, taking picture anyway".

Ja niestety już nie mam gwarancji, więc serwis odpada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to włacz aparat i wciśnij spust jak robisz zdjęcie i słuchaj czy słychać mechanizm autofocusa, Powinno być słychać tak cichutko jak będzie slychać to ok jak nie to wiemy ze coś z samym mechanizmem jest do niczego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słychać że coś się rusza, próbuje wyostrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to sprawa w sumie nie przegrana a powiedz jak wyglada sprawa z zdjęciami. One zawsze są niewyraźne czy na z jakiejś odległości są ok albo przy jakimś świetle? Bo w sumie tam jest folia na obiektywie antyrefleksowa taka poświata zielonkawa musi być na obiektywie pod światło zobacz czy ją masz 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie wygląda że coś nie tak. Ale jeśli ten service test sobie nie radzi a soft był zmieniany to tak czy owak wygląda na sprzęt że coś nie tak. Możesz w sumie dla formalności sprawdzić na innej apce aparatu no i powiedzieć czy obiektyw jest w nienaruszonym stanie żadnych rys czy coś. W jakim trybie robisz zdjęcia? Automat manual ? Ostrość jednopunktowa wielopunktowa czy dotykiem ustalana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem innej apki - nic nie zmieniło :/ Obiektyw w stanie nienaruszonym, bez rys. Zdjęcia próbowałem robić w każdym trybie i ostrość ustalana głównie dotykiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli zmieniałeś rom i czyściłeś cały fon czyli robiłeś wipe i to nie zmienia to nie wiem czy to fkatycznie gdzieś głeboko nie jest w fonie coś nakręcone bo to jednak apka każda ma swoje ustawienia więc raczej ustawienia nie mają znaczenia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi