Skocz do zawartości
thomsson19

Szybka z gorilla glass - Jak rozpoznać "lepszą" szybke, jak rozróżnić czy to szkło hartowane gorilla?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż mam świadomość tego, że samsung oraz jego autoryzowani partnerzy nie montują ani nie sprzedają samych szybek a jedynie całe moduły, a wymiana samej szybki kupionej na allegro wiąże się z jakimś ryzykiem uszkodzenia lcd.

Jednak ich wartość w relacji do ceny telefonu jest już obecnie nieopłacalna, więc jestem gotów "zaryzykować", choć moim zdaniem przy ostrożnej wymianie nie powinno się nic stać.

Stąd moje pytanie:
    Na allegro jest wiele takich aukcji, na których można sobie zakupić taką szybke, wraz potrzebnymi narzędziami do wymiany. Jedne szybki za 18-20zl inne za 40-50. Niektórzy "szczyca" się tym że jest to gorilla glass, inni nie.
    Ktoś wie czym się różnią te za 20 od tych za 40 i czy to ma jakies przełożenie na późniejsze działanie. Którą szybke wybrać?Jak rozpoznać "lepszą" szybke, jak rozróżnić czy to szkło hartowane gorilla?

Ktoś wymieniał? wie?

Edytowane przez Fenek
    Poprawiono czytelność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wymienilem szybke osobiscie dwa dni temu dokladnie z tej aukcji:
    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5648075688

nie jestem fachowcen od telefonow ale zdolnosci manualne posiadam. najwiekszy problem jest z odklejeniem szybki od LCD. na yt jest sporo filmikow jak ludki dłubią i odklejają szybke nozami do tapet itp. ja wolalem nie ryzykowac i zrobilem takie narzedzie (podpatrzone na googlu):

484dfbe9588d297c988a0232d579331c.jpg

szybka ladnie sie odkleila. na lcd żadnych rys.

dbc9395ee00104e90e8991bd3abf1ff9.jpg

dokladnie oczyscilem izopropanolem i przykleilem tasme. po czym nalozylem klej LOCA. i tu zaczely sie schody. trzeba bardzo uwazac aby wyciskajac klej ze strzykawki nie zrobily sie bąble powietrza. nawet maly bąbel urasta do wielkiego po nalozeniu szybki. u mnie tych babali sie troche zrobilo. nalezy tez uwazac aby klej nie przedostal sie do strefy z przyciskiem home i na gorę gdzie jest aparat i czujniki. oczywiscie u mnie sie przedostal. na szczescie wczesniej wymontowalem plytè glowną i wszelkie podzespoly. po prostu nalozylem za duzo kleju. bąble usunalem rozprowadzajac klej naciskajac na szybkę. potem szybkie utwardzanie w lampie uv i koniec koncow wyszlo bardzo ladnie.

d41ce44a9233f796c7b828d5e271585c.jpg

nadmiar kleju wyciekl sam bokami. wytarlem alkoholem i jest super.
    wysłane z prodiża

Edytowane przez maarecki
    Na forum zamieszczamy video, zdjęcia oraz screeny za pomocą znacznika [SPOILER].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi