Skocz do zawartości
Destini

HTC Wildfire S jako "trener osobisty" - Endomondo

Rekomendowane odpowiedzi

Destini

Cześć!

Szukam małego telefonu z GPS, który będzie ze mną biegał. Z racji gabarytów nie mogę brać ze sobą HTC One M7, bo z treningu cardio wyszedłby mi trening siłowy, jeśli miałbym mieć go w kieszeni ;)

Pytanie zatem brzmi - jak w Waszej opinii sprawował się będzie Wildfire S jako taki sportowy asystent wykorzystujący Endomondo i łączność GPS? Nie oczekuję od niego wiele, nie będę go używał jako głównego telefonu. Jeśli już, to od wielkiego dzwonu jako rezerwowy sprzęt. Ma mi służyć głównie do treningów. Jak jego (byli i obecni) posiadacze mogliby określić predyspozycje?

Będę szukał używanego telefonu zapewne na Allegro, spodziewam się, że będzie to pewnie jakiś 3-4 latek. Jak po takim okresie sprawuje się bateria?

Pozdrawiam,

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakku

Ja używam WfS od trzech lat, nie narzekam, chociaż planuje przesiadke. Bateria to max 6 godzin przy wlaczonym 3G non stop, GPS zżera ja jeszcze szybciej. Zawsze można kupić zamiennik ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Destini

Jestem świadomy, że nie mogę się spodziewać maratońskich osiągów baterii, ale jeśli wytrzyma 4h przy GPS, to jest to jak najbardziej akceptowalny wynik.

Nie jestem na bieżąco z tym modelem z racji wieku, zatem proszę też o informacje - jaka jest najnowsza wersja systemu i jak się sprawuje? Czy sam telefon poradzi sobie z czymś takim, jak w miarę komfortowe otwieranie plików PDF? O telefonowanie i SMS-owanie nie pytam, bo to podstawa.

Czy jest coś, na co powinienem zwrócić uwagę przed zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakku

Ja mam 2.3.6 i oficjalnie chyba nie było nic nowszego. Pdfy bez problemu, Adobe Reader troszkę tnie, ale tylko przy uruchamianiu. Zwróć uwagę na gniazdo usb, zdarza się że ma problemy ze stykaniem. No i jack też, ale z tego co rozumiem raczej nie będziesz go używać ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Destini

Dzięki za sugestie :) Nawiązując do samego sedna tematu - próbowałeś na nim Endomondo albo ogólnie korzystać z GPS? Jak wyłapuje satelity?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rakku

Nie uzywalem nigdy endomondo, gps łapie zaskakująco szybko ;)

Zdarza mi się, ze go włączę, otwieram mapy a on już pokazuje moją pozycję :) (lokalizację normalnie mam wyłączoną)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi