Skocz do zawartości
Navigon

Blokowanie obcego numeru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy istnieje jakiś sensowny sposób, by zablokować numer, który nie znajduje się w naszych kontaktach ? Dzwoni do mnie jakiś gościu, bym mu sprzedał pewną rzecz, której sprzedać nie chcę. Oczywiście nie mam go w kontaktach i poprzez przytrzymanie palcem dłużej na nr telefonu nie pojawia się opcja "Blokuj kontakt". Co ciekawe, w opcji sms, jak wykonuję ten manewr jest opcja "Blokuj kontakt". Android - 5.

Czy ja coś robię źle, czy rzeczywiście programiści przy andku 5 zapomnieli o blokowaniu numeru z poziomu rejestru połączeń ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W KK na 100% była taka opcja, jak jest oryginalnie w L5 nie wiem, ponieważ wczoraj wgrałem najnowszą wersję dialera/kontaktów od HTC i mam opcję blokowania po przytrzymaniu na kontakcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

W ustawieniach połączeń powinieneś mieć opcje blokowania połączeń i tam powinna być opcja blokowania nieznanych numerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze mnie to dziwiło - odkąd mam telefon z Androidem, że nie ma tej opcji po prostu w menu. Jakieś 7 lat temu miałem smartfona ze starym Windowsem i tam było standardem: blokowanie połączeń przychodzących z nieznanych/ukrytych numerów ORAZ ukrywanie własnego numeru w czasie telefonowania pod numery spoza książki telefonicznej. Brak tego w Androidzie - jak gdzieś kiedyś czytałem, było spowodowane jakimiś durnymi regulacjami prawnymi (nie z naszego kraju o dziwo) podobnie jak wymóg domyślnego włączania dźwięku migawki aparatu fotograficznego.

Wyjściem jest instalacja programów zewnętrznych, są nawet takie, które działają bez roota - odrzucają połączenia z czarnej listy (lub np. od numerów spoza książki telefonicznej). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ernie_
    Napisano (edytowane)

W historii połączeń masz dostępną opcję blokowania po dłuższym przytrzymaniu numeru. Druga opcja od dołu to blokuj kontakt.

Tak jak Ty korzystam z lizaka i mam dostępne blokowanie.

post-221307-0-59570100-1432244410_thumb.jpg

Edytowane przez DaN995
    Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Tak wygląda dialer, i jak widać posiada opcję blokowania kontaktu, do tego ma bardzo fajnie zrobione zarządzanie nimi.

FnP20la.png

Edytowane przez pragnieniemariana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez szukam apki która mi nie przepuścić połączenia i sms-a, ale nie chcę by robiła tego na zasadzie odrzucenia, po jednym sygnale. A tak właśnie te które sprawdziłem robią.

Szukam apki która da informacje ze jestem po za zasięgiem jak tryb samolotowy.

Sprawę utrudnia fakt iż nie mam roota, coś mi się zdaje że będzie ciężko takową znaleźć, jednak gdyby się komuś udało to proszę o info. Telefon Note 4 lolipop.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Raczej żadna aplikacja tego nie będzie potrafiła. Informacja o braku zasięgu/wyłączeniu aparatu leży po stronie operatora, który przekazuje taki komunikat gdy Twój aparat z jakiegoś powodu nie jest zalogowany w sieci. No chyba że aplikacja odbierze takie połączenie i odegra rozmówcy jakiś komunikat udający informację o niedostępności rozmówcy  :DD

Edytowane przez Bartholomew

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ciekawe, mam już opcję Blokuj Kontakt w historii połączeń. Temat założyłem, bo kilka dni tem tak nie miałem, a menu dostepne po przytrzymaniu kontaktu palcem zawierało tylko kilka opcji do wyboru. Prawdopodobnie winny jest jakiś chochlik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    r3boot

ja w eset mobile security blokuję dzwoniących i piszących poprzez filtr jaki w tym programie jest i spisuje się bardzo dobrze, lecz wiąże się to z wykupieniem licencji na użytkowanie ale według mnie warto bo program jest całkiem dobry pod względem zabezpieczeń i antyvira :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi