Skocz do zawartości
marugrab

Problemy z siecią i zasięgiem \ internetem mobilnym \ kartą SIM w Nexus 6

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zbiorczy o problemach z kartą SIM, internetem mobilnym oraz siecią/zasięgiem w Motorola Nexus 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy tylko ja zauważam wyraźnie słabszy zasięg LTE w porównaniu do starszego brata Nexusa 5? Teleofny leżą koło siebie, na starszym zasięg 4/4, na nowszym 2/4. Telefony pełny stock. Podobnie na 3g rozmówca mówi że przerywa czasami na nexus 6, czego nie było na starszym modelu. Jakieś rady? Oba telefony w Red Bull Mobile

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

@@Lukasz01230 Może masz coś "walnięte" w n6. Ja w domu mam również 6 i 5, zasięg jest taki sam, czasami nawet lepszy. Być może też 6 łapie innego operatora roamingowego niż 5. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motorola dalej robi jedne z lepszych modemów. U mnie w klasie zwykle mam najlepszy zasięg (w porównianiu do N5, M8, M9, M8, N4, Z2, Z3)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do operatora roamingowego to nie, bo w LTE wyłącznie czysty PLAY, na 3g też nie zmienia na inne. Jeśli ktoś bardziej oblatany, na nexus 5 (-95 dBm 47 asu) na nexus 6 (-88 dBm 52 asu) niby niewielka różnica, oczywiście LTE, ale zawsze. Porównanie na korzyść Nexus 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Porównanie na korzyść Nexus 5

ale z tego co podałeś to n6 ma większą moc sygnału niż n5 (-88dBm > -95dBm)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie potwierdze czy dobrze spisałem dane.  Trochę to dziwne, teraz na obu (-97dBm 43 asu)  na Nexus 6 pokazuje połowę(z małymi przerwami na 3/4) zasięgu, na Nexusie 5 cały zasięg ( chwilami dobije do 45 asu). To nie jest mocny zasięg, ale dlaczego LG nas okłamuje?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horas

witam,

ostatnio zauważyłem pewną przypadłość, nie pamiętam niestety od kiedy to jest ale w kilku słowach opiszę mój problem.

Otóż, gdy korzystam z transmisji danych, np. radio internetowe to ludzie ni mogą się do mnie dodzwonić, od razu zrzuca ich na skrzynkę. Ja widzę tylko że telefon przechodzi z LTE na H+ i po tym mogę się domyślać, że ktoś do mnie próbuje się dodzwonić. Następnie dostaję smsa o próbie połączenia. System najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź ustawienia APN, ewentualnie reset do fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horas

@up

Resetu wolałbym uniknąć, a APN mam ustawiony T-mobile.pl - internet

Edytowane przez TorGal17
    Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi