Skocz do zawartości
Damix

Test przeglądarek

Rekomendowane odpowiedzi

liftlodz

Nie używam adaway, używam chrome i nie narzekam na szybkość działania, jeśli tylko jesteś w zasięgu LTE to strony wczytują się szybko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damix

Jako że to wszystko są nakładki na chrome albo na systemową przeglądarkę internetową (a raczej używają systemowego silnika WebView), różnice wynikają raczej z blokowania pewnych elementów strony przez wbudowanego adblocka. Chrome nie ma żadnego adblocka oczywiście.

Większość z nich nie ma adblocka wiec jednak nie stąd te różnice. I nie są to błędy pomiarowe bo test był wykonany kilka razy dla pewności, różnice były max. Sekundy dla ogólnego czasu.

[Dodano: 26.05.2015 - 11:55]

W pierwszym poście dodałem link do testu Phone arena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele przeglądarek nie ma CSS. A bez tego nie mam menu do logowania w wersji mobilnej w 4.1.2 android a w 4.2.2 jest a w 5.1 nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

Ja począwszy od 2.3.6 do L-ek używam UC Browser (nie mini) od chyba Chińczyków i nie wyobrażam sobie innej przeglądarki, a testowałem wszystkie. U mnie szybka, posiada lekkiego adblocka, ciekawy speed dial + ma możliwość otwierania filmów w mx playerze. Do tego flash i możliwość oglądania streamów w czasie podróży np. z jakiegoś meczu. Czego chcieć więcej na mobilnej przeglądarce? :) Każdy wybiera coś pod siebie i nawet testy tego nie zmienią :) Z Chińczykami od 2.3.6 i tak zostanie.

TapTap Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

No ja w sumie od zawsze używam tylko Chrome i też nie wyobrażam sobie niczego innego. Ma wszystko co potrzeba, flash to śmieć, a reklamy zablokowane i tak przez AdAway.

Dodatkowo, karty na liście aplikacji w Lollipopie to świetne rozwiązanie, które bardzo mi się podoba a tylko Chrome to oferuje. Poza tym przyzwyczaiłem się już do wyglądu Chrome, zmieniać nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damix

Ja począwszy od 2.3.6 do L-ek używam UC Browser (nie mini) od chyba Chińczyków i nie wyobrażam sobie innej przeglądarki, a testowałem wszystkie. U mnie szybka, posiada lekkiego adblocka, ciekawy speed dial + ma możliwość otwierania filmów w mx playerze. Do tego flash i możliwość oglądania streamów w czasie podróży np. z jakiegoś meczu. Czego chcieć więcej na mobilnej przeglądarce? :) Każdy wybiera coś pod siebie i nawet testy tego nie zmienią :) Z Chińczykami od 2.3.6 i tak zostanie.

TapTap Tapatalk

Dodatkowy plus z UC browser za to, że przy korzystaniu z wstecz nie ładuje ponownie ostatniej strony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

Nie wszędzie tak jest. Rozumiem ironię, ale większość zalet silniej przemawia do mnie niż mędrca szkiełko i oko :) Zgłoszę im to na forum (odpowiadają każdemu - mała zaleta w stosunku do znanych przeglądarek), lecz nie wiem, czy dla nich jest to jakiś problem. Właśnie chyba poprawili zgłaszany również przeze mnie "błąd", że apka brała kilka mb ramu, podczas gdy była już wyłączona i nieaktywna. Nie widzę tych procesów.

Zawsze ktoś znajdzie coś wadzącego w każdej przeglądarce, dlatego też trzeba testować "pod siebie", a wszelkie testy innych mogą być jedynie ciekawą informacją.

Dodatkowy plus to wybór pomiędzy akceleracją sprzetową on/off i ciekawy widok kart (card view z włączoną akceleracją). Są też ciekawe dodatki (np. web to pdf, video downloader) i są one lekkie. Jednak przy tym wszystkim to flash jest jej siłą.

Chroma testowałem kilkakrotnie i np. dla mnie brak skalowania tekstu dyskwalifikuje ją na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damix

Szkoda, że nie wziąłeś pod uwagi tej przeglądarki:

http://forum.android.com.pl/topic/236908-ultimatebrowser-project/

Sprawdziłem teraz i wyszło na niej 1:02:349 z adblock Przyzwoicie ale nadal są szybsze.Korzystam z niej od kilku dni ze wzgędu na bardzo wygodny interfejs i dobrze rozwiązane ładowanie stron w tle ale czuć, że jest wolniejsza od CM browser, którego używam teraz. Dla sprawdzenia sprawdziłem CM Browser ponownie aby mieć odniesienie czy wyniki są powtarzalne również po takim czasie, uzyskał wynik 0:45:657 - a więc pokrywa się z wynikami z pierwszej strony.

Oczywiście przed testem czyszczone dane przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi