Skocz do zawartości
bartobbb

podłączenie telefonu do innego telefonu poprzez usb

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie

ciekawi mnie co się stanie? Bo chciałbym z jednego telefonu zrobić host, a z drugiego klienta, tzn podłączyć inny telefon do mojego jak pedrive, da się tak? czy jest do tego potrzebny jakiś program?

a druga opcja to wykorzystanie uszkodzonego telefonu jako power bank, czy da się podłączyć uszkodzony telefon (działa, tylko ekran jest uszkodzony) do telefonu by ten uszkodzony ładował ten sprawny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

Nie podejrzewam aby było w którymkolwiek urządzeniu zaimplementowane było ładowanie innych przez USB

zapewne root wymagany i kombinowanie z USB OTG 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z usb to chyba jeszcze jest prosto, trzeba w fonie (dobrym) odlaczyc ID (pin 4) od masy, urzadzenie

poda sie wtedy dla hosta jako peryferie.

I tu dopiero zaczyna sie gorka, bo dostanie 100 mA (150 USB3) jako LowPower, zazada wiecej i zostanie odlaczone

jako niezgodne. Fon musialby sie zameldowac jak... czy ja wiem... np: twardy dysk (08) czy cos w tym stylu,

i to wszystko jest grzebanie na dobrym fonie - moim zdaniem, nie warto sie za to brac.

Poz.

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi udało podłączyć tele(SGM2) do tableta(jakiś GoClever) i normalnie działało wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co znaczy dzialalo wszystko? Jako ładowarkę piszecie że ciężko będzie zrobic, no ok rozumiem zbyt mały prad ładowania, a podłączyć zepsuty telefon do dobrego by z zepsutego korzystać jak z pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Widzisz, tu nie tyle chodzi o maly prad, a glownie o to, ze to nie jest zadne pasywne ladowanie.

Podlaczajac dwa hosty uzyskujesz taki efekt, ze podejmuja one komunikacje i uzgadniaja co ma byc robione

i jezeli ladowanie to jakie. Wiec skoro w jednym fonie masz zepsuty ekran (w domysle - bez dostepu), wiec masz

do dyspozycji tylko standart OTG funkcje ktore oferuje i musialbys manipulowac na sprawnym fonie, zeby podac

go jako inne urzadzenie. Jednak jezeli cos zrobisz zle lub sie pomylisz to mozesz miec dwa zepsute fony.

Co do pendriva - to wymaga dostepu do zepsutego fona, ale jaki masz dostep: czy byl rootowany, czy USB debugging

byl wlaczony? Bo jezeli tak, to teoretycznie jest to mozliwe poprzez zainstalowanie jakies apki - TabletRemote czy cos

podobnego, ale to wszystko bedzie partyzantka i nieslychanie zmudne i irytujace w praktycznym uzyciu.

Poz.

Krzysiek

Edytowane przez KrzysiekSw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli defakto z telefonu z uszkodzonym ekranem (lcd nie wyswietla, reszta dziala, jest to samsung s3 i9300 dla ścisłości) można coś zrobić? Jakoś go wykorzystać? Zrobić komputerek pod tv przykładowo? Mam adapter mhl, jednak na moim tv nie dziala on z zadnym telefonem, na kilku sprawdzalem i sa telewizory gdzie dziala i takie gdzie nie dziala, tez nie mam pojecia czemu...

No to chyba na nic taki telefon, a szkoda, chyba że ktoś ma pomysł? Albo chce go kupić na części ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OTG niepotwierdze czy działa, natomiast u siebie w Galaxy S2 nie mam żadnych problemów z ładowaniem inncyh urządzeń przez port USB. Jak podłączam do Galaxy S2 (lub tableta TAB 7.6) kabelek USB-OTG i do niego lampeczke usb czy jakiś powerbank to telefon to zasila i działa. Ważne, aby smartphone obsługiwał otg inaczej prądnica w takim urządzeniu nie "wyśle" prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Wątpię aby to mogło działać. Dopiero telefony z USB typu C wprowadzą możliwość użycia telefonu jako powerbanku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa normalnie, tak jakby podłączone urządzenie było zasilane przy podłączeniu OTG. Oczywiście jak urządzenia leżą bezczynnie można to nazwać ładowaniem, taki program Ampere nie jest w stanie nawet podać natężenia, trzeba by wykonać pomiar jakimś zewnętrznym urządzeniem, ale i tak będą to niskie wartości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi