Skocz do zawartości
Blest

[Z3+] Xperia Z3+ (E6553) - pierwsze wrażenia, opinie, wady i zalety

Rekomendowane odpowiedzi

vonski

Witam,

Dzisiaj dotarła do mnie nowiutka, czarna Z3+. Wersja demo, więc znów nie w zestawie sklepowym (jest tylko ładowarka, nie ma słuchawek).

Pierwsze wrażenia:

- tradycyjnie świetne wykonanie, ale zmiany w stosunku do Z3 naprawdę kosmetyczne. Nie ma złącza magnetycznego, microUSB bez zaślepki, została więc tylko zaślepka slotów kart (jedna, nieduża).

- na ekranie jest fabrycznie naklejona folia... Tył palcuje się masakrycznie.

- grzeje się jak głupia. Na razie wyjąłem z pudełka i przez 2h konfiguracji, instalowania i aktualizowana zjechało pół baterii (ale to pierwsze ładowanie), przy pobieraniu dużej ilości danych telefon bardzo ciepły, wręcz nieprzyjemnie. Grzeje się w górnej części tylnego panelu. Strach pomyśleć co będzie w grach czy przy benchmarkach...

- chodzi jak burza, też zresztą tradycyjnie :)

- aparat na pierwszy rzut oka identyczny jak w Z3, tryb automatyczny ciągle w tyle za konkurencją. Mam teraz i S6 i Z3+, więc pewnie porobię trochę zdjęć porównawczych.

Tyle na początek. Jak ktoś ma pytania to walić śmiało, chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Ok, wrażenia po paru dniach używania. Niestety na minus.

1. Grzanie!!! Te jest jakieś nieporozumienie. Sprzęt grzeje się przy wszystkim: dzwonieniu, przeglądaniu neta, pobieraniu plików... Podczas pracy GPS gorący jak diabli, przy benchmarkach dramat: AnTuTu nie da się puścić 2 razy pod rząd, bo po pierwszym razie jest piekarnik i program się zamyka. Ale największe jajo to aparat. Nawet przy grywaniu w FullHD po kilkudziesięciu sekundach pojawiają się komunikaty o możliwym przegrzaniu i zamknięciu aplikacji, co też się dzieje. Efektów AR praktycznie nie da się używać, bo po kilku sekundach parzy w ręce, a aplikacja się zamyka. Nagrywanie 4k- mój rekord 30 sekund, potem FC albo info o przegrzaniu. Nie ogarniam tego. To sprzęt przedprodukcyjny, ale jak dla mnie jest praktycznie nieużywalny.

Ostatnie 2 dni było ok. +30 na dworze, może to potęguje ten efekt.

2. Wydajność. Przez grzanie spada, gołym okiem widać thermal throttling. A po jego uruchomieniu zaczyna się klatkowanie jak w starych Samsungach. No i najlepsze na koniec: w AnTuTu ledwie 43tys. (Z3 robiła tyle samo. I to raczej nie wina mojego egzemplarza, bo widziałem już podobne wyniki w sieci.

3. Bateria. Wyraźnie słabiej niż Z3. Pewnie to też po części kwestia tego grzania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

Chciałem zamówić go w Komputroniku w przedsprzedaży, bo dają za 2999 zł Z3+ oraz dodatkowo zegarek SW2, ale jak tak wczytałem się w zmiany to jestem siny... ekran ten sam, aparat ten sam, bateria mniejsza, procesor nowszy ale z poważnymi problemami w postaci przegrzewania się (patrz XDA), jedynie te zaślepki kuszą. Z3 w chwili obecnej wypada dużo lepiej w stosunku cena/jakość i nie sądzę, żeby się to zmieniło aż do premiery kolejnej flagowej Xperii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktos ten telefon oplaca sie kupic? Jak byly jakies aktualizacje dalej sie tak grzeje? Wydajnosc dobra?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponawiam prosbę bo kolega chce kupić i ciekaw jestem opini użytkowników którzy go mają jeżeli są tacy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło, że nie będzie już tego złącza magnetycznego. Zmiany w stosunku do Z3 zasługują na pochwałę. Oby tak było również w praktyce.

Złącze magnetyczne dobra sprawa do stacji dokujacej przy lądowaniu, zaslepek nie trzeba ruszać, szkoda że to zabrali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    larm82

Ale do kompa jak podpinasz to już zaślepke musisz otworzyć .

Wysłane z mojego SM-A700F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdę mówiąc przeciętna osoba ile razy łączy telefon z komputerem rzadko, inni wcale, ja jestem maniak ale zbyt często też tego nie robię, mam stacje dok. I ładuje bez ruszania zaślepek, co jest wygodne, dla mnie złącze magnetyczne jest górą nad każdym kablowym łączeniem, bezprzewodowy system jest zawsze wygodniejszy, a jak będę chciał to wtedy wezmę kabel i kompa. Jest możliwość jedna i druga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem tylko ciekaw jak będzie z odklejaniem się tylnego panelu w tym modelu. Z3 bardzo mi się nie nagrzewała i się to stało, a tu wyższa temperatura i szbsze nagrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Fakt to może być nurtujące, ja mam Z2 i żadnych problemów, ale to często jest w zależności jaki trafi się egzemplarz, jeśli tyle osób narzeka na te pękanie i odklejanie, to coś jest nie tak, mnie jeszcze "smuca" opinie w testach że bateria gorzej trzyma niż w Z3 a to jest też duży minus jeśli okaże się prawdą.ale tak to już jest jeśli podobają się coraz cieńsze telefony to i bateria mniejsza. Mi wystarczy wymiar Z2 i wolałbym większą baterie. Ta nagonka by było to wszystko takie slim wcale nie podchodzi, wolałbym dłużej działającą baterie.

Edytowane przez Hubal
    Nie cytujemy w całości postu poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi