Skocz do zawartości
macgreg

Tłumacz google w aplikacji googles

Rekomendowane odpowiedzi

Tłumaczenie sfotografowanego tekstu w telefonie komórkowym to nowy pomysł Google. Może być kolejnym krokiem do przełamywania barier językowych i to niekoniecznie w internecie.

W grudniu ubiegłego roku firma Google zaprezentowała rozwiązanie Goggles. Umożliwia ono wyszukiwanie za pomocą obrazu i jest dostępne dla posiadaczy telefonów z Androidem. Teraz Google pokazało kolejną nowość – automatycznego tłumacza zintegrowanego z Goggles. Dzięki technologii rozpoznawania tekstu i tłumaczowi możliwe jest tłumaczenie tekstu wcześniej sfotografowanego. Rozpoznawanie tekstu przeprowadzane jest na serwerach Google, a więc nie obciąża znacząco telefonu.

więcej:

http://di.com.pl/news/30378,0,Google_pokazalo_tlumacza_w_telefonie.html

Jak na razie w polskiej wersji Googlesa tłumaczenia nie ma... ale w sumie opcja tłumaczenia po sfotografowaniu tekstu bardzo mi się podoba a:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sfr

w takim bądź razie polecam program SnapIt który takie funkcje oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobnie jak BabelSnap! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Pojawiła się w markecie nowa wersja Googlesa tj v1.1 posiadająca funkcje tłumacza - tłumaczy z i na angielski z wielu języków, działając przy tym bardzo sprawnie (moje dzisiejsze testy to potwierdzają a:P ) . Niestety w bazie tłumaczącej nie ma języka polskiego, wielkość aplikacji zwiększyła się z 1 do 2 mega :(

Więcej info:

http://di.com.pl/news/31529,0,Tlumacz_w_telefonie_od_Google_juz_dostepny.html

Przypominam, że googles działa na andku co najmniej w wersji 1.6

Edytowane przez macgreg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HouseM

Wlasnie testuje. Ciekawa sprawa z tym jezykiem. Z Polskiego tlumaczy bez problemow ale na Polski juz nie chce.

A funkcja Crop to jakies nieporozumienie. Wedlug mnie powinna byc dostepna PO zrobieniu zdjecia a nie PRZED.

Sent from my Legend using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wlasnie testuje. Ciekawa sprawa z tym jezykiem. Z Polskiego tlumaczy bez problemow ale na Polski juz nie chce.

A funkcja Crop to jakies nieporozumienie. Wedlug mnie powinna byc dostepna PO zrobieniu zdjecia a nie PRZED.

Sent from my Legend using Tapatalk

U mnie polskiego nie rozpoznaje... a w opcjach rozpoznawanych języków jest tylko : angielski,włoski,francuski,niemiecki i hiszpański...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HouseM
    Napisano (edytowane)
    U mnie polskiego nie rozpoznaje... a w opcjach rozpoznawanych języków jest tylko : angielski,włoski,francuski,niemiecki i hiszpański...

Twoja wypowiedź zeskanowana przez goggles:

snap20100507151748.pngsnap20100507151804.png

Edytowane przez HouseM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topmek

Mam pytanie jak zrobić screena na Androidzie? Da się bez roota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x