Skocz do zawartości
Port

S6-G920F Obraz z Galaxy S 6 na telewizorze

Rekomendowane odpowiedzi

Port
    Napisano (edytowane)

Witam, przeszukałem nasze forum i internet i nie znalazłem. W czym jest rzecz. Chcę oglądać obraz   z Galaxy S 6 na telewizorze przez złącze HDMI. Wcześniej miałem Galaxy S 2 i dokupiłem adapter MHL, przez który połączyłem się za pomocą łącza HDMI z telewizorem, było OK. Potem kupiłem Galaxy S 3 i już była kicha, musiałem dokupić małą przejściówkę do tego adeptera która przechodziła z 5 pin (MHL) na 11 pin (MHL - 2) i też było OK. Teraz kupiłem Galaxy S 6 i znowu kicha, MHL - 2 nie odsługuje transmisji UHD (2600 p). Są do kupienia całe adaptery MHL - 3 dedykowane do Galaksy S 6 ale kosztują około 130,- zł. Moje pytanie brzmi, czy spotkał się ktoś z taką małą przejściówką z MHL - 2 na MHL - 3. Jeżeli tak, to poproszę o link do sprzedawcy. Jeżeli ktoś wie na ten temat więcej, to proszę o informacje. Może takiej przejściówki nie ma i będę musiał kupić nowy adapter MHL - 3. Z góry dziękuję za informacje.

Edytowane przez Port

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

W Note 3 też był MHL3 i kupiłem do niego cały kabel za ok 40zł na eBayu.

Sprawdzę dzisiaj czy działa z S6.

Tapatalk @ OnePlus One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Port
    Napisano (edytowane)

Dzięki za informacje. Jak sprawdzisz ten adapter to daj znać i ewentualnie zalinkuj sprzedawcę, bo na eBay'u nie widzę takiego adaptera w cenie 40 zeta. Zaczynają sie od 170 zł.(oryginał ponad 200 zeta). Czekam na informację i pozdrawiam.

Edytowane przez Port

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Ok, sprawdziłem wszystkie swoje kable MHL- 3 sztuki.

Dwa pierwsze nie działają - telefon się ładuje, ale obraz nie leci na odbiornik. Trzeci kabel (ten był chyba właśnie 3.0) nie chce za nic w świecie wejść w microUSB w Samsungu. Na siłę pchać nie będę, bo może to być trochę droga przyjemność.

Mało pomogłem chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mafia35

Wpiszcie sobie w google: s6 mhl... Wyswietli wam sie multum stron z info: "Confirmed in chat with Samsung CS and via trial. The S6 does not support HDMI output via MHL standard on its USB port or any other direct video output. "

Mhl skonczyl sie na S5. Tak jak i usb 3.0

Wysłany z Samsung Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż. Samsung zapewne wykastrował s6 z wielu przydatnych rzeczy żeby dodać je na nowo w s7. Ot taka durna polityka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mafia35

A pozniej sie dziwia, ze sprzedasz jest nizsza niz poprzedniej ski... Dlatego tez nie wymieniam s5 na s6. Wiecej bym stracil niz zyskal. Czekam na s7 lub xperie z5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Port

Czyli co? Żeby poszło przez TV, to trzeba kupić ten adapter, firmowany przez Samsunga i będzie wszystko OK, to znaczy i audio i video? Mam jeszcze jedno pytanie. Jak TV jest Ful HD, to przecież nie pokaże obrazu w rozdzielczości Ultra HD jaki idzie z filmów S6. Czy będzie jakaś różnica w jakości obrazu na TV Ful HD przy dostarczonym sygnale  Ful i Ultra HD?

Edytowane przez Port

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mafia35

Kupując ten adapter niczego nie osiagniesz. S6 nie obsluguje w ogole video na wyjsciu usb. Naciagaja na aukcjach, bo jesli adapter ma usb 2.0 to przeciez mozna go podpiąć...

Opis ze strony samsunga jesli chodzi o modele obslugiwane:

Galaxy Note Edge, Galaxy Note 4, Galaxy S 5, Galaxy Mega, Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 3, Galaxy Note 8, Galaxy Note II, Galaxy NotePro, Galaxy S 4, Galaxy S 4 Active, Galaxy S 4 Zoom, Galaxy S 5, Galaxy S 5 Active, Galaxy S 5 Sport, Galaxy S III, Galaxy Tab 3 10.1, Galaxy Tab 3 8.0, Galaxy Tab 3 Lite, Galaxy Tab S 10.5, Galaxy Tab S 8.4, Galaxy TabPro 10.1, Galaxy TabPro 12.2, Galaxy TabPro 8.4

Co obrazu 4k na tv fhd:

Mozesz mieć wrażenie, że jest ostrzejszy. Ogólnie nagrywam w full hd majac tv fhd

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Port

Czyli, co, zdjęcia z superflagowca w żaden sposób nie obejrzę bezpośrednio z fona po kablu na telewizorze bez wifi (nie mam smart TV)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi