Skocz do zawartości
cherokee2112

Aplikacja google zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

image.pngimage.pngimage.png

Zdjęcia Google to nowa galeria od Google dopasowana do sposobu, w jaki robisz zdjęcia. Usługa automatycznie porządkuje Twoje zdjęcia i filmy oraz tworzy ich kopie zapasowe, dzięki czemu możesz je szybciej wyszukiwać i udostępniać, a do tego nigdy nie zabraknie Ci miejsca w telefonie.

Nareszcie powstała aplikacja do zdjęć, która jest tak sprytna jak Ty.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.photos&hl=pl

Witam,

moje pytanie może się wydać proste i głupie ale nie mogę znaleźć odpowiedzi w internecie. Otóż Korzystam z aplikacji "dysk google" araz "zdjęcia".

W aplikacji google zdjęcia ustawiłem sobie by wszystkie zrobione zdjęćia zostały dodawane na bierząco na serwer, ale czy te zdjęćia są ogólnodostępne? Czy ta aplikacja działa jak prywatny dysk internetowy?

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Szymon035
    Dodano zdjęcia, opis i link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie są ogólnodostępne

ona je domyślnie wysyła jako prywatne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MPJ93

podłącze się pod temat...

zauważyłem, że przy robieniu kopii w wersji "wysoka jakość" aplikacja pomija czasem zdjęcia, prawie to nie przeszkadza jak znika 1 z 300, ale mam folder gdzie wskoczyły w chmurę tylko 2 zdjęcia z ponad 60, reszta została pominięta, o co może chodzić? kopie tego folderu próbowałem zrobić kilka razy z dwóch urządzeń i ciągle to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    456nju

a jakość zdjęć nie jest zbyt wysoka dla darmowej przestrzeni ?? sprobuj wysłac je jako oryginalne w dysk z zajeciem miejsca :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MPJ93

od ostatniej konferencji limit został podniesiony do 16Mpix jak dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    456nju

tak zostal , i jesli maja wieksza to sa skalowane automatycznie , wiec cos nie halo z tymi fotkami , a moze sa one jako efekt wrzucane dlatego ich nie widzisz kilku tylko jako jedno np animowane 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MPJ93

ostatnio z ponad 60 wgrały się tylko 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    456nju

... dlatego korzystam z dwóch chmur i googla i onedrive , do one drive wszystkie zdjęcia i filmy idą i żadne nie " zaginęło "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ola206

Witam, dzisiaj zaktualizowałam zdjęcia Google do nowej, "ulepszonej" wersji i pojawił się problem. Nie mogę teraz odnaleźć zdjęć, które były do mnie wysyłane przez inne osoby na hangoutsie. Wcześniej były albumy imię i nazwisko osoby i wszystkie zdjęcia, nawet te które ja wysyłałam a teraz widzę tylko te wysłane przeze mnie. Orientuje się ktoś jak odszukać resztę zdjęć z hangousta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gincu7

Pytanie nie dotyczy co prawda dysku, a samej aplikacji i zdjęć, nie wiem gdzie to napisać.

Mam zdjęcia screenshoty i inne obrazki pobrane. Generalnie około 1000 zdjęć z różnych okresów, z różnych telefonów i z różnych dysków. Wszystko zgrałem sobie do jenego folderu żeby zrobić porządek. Niestety niektore zdjęcia zapisały się z nową datą, z tą z którą je śćiągałem z dysku. Z tego powodu są na początku galerii, zamiast na ich miejscu. Jak to zmienić?

Znallazlem aplikację exif photo editor, zmieniła co prawda datę zdjęcia, ale ono samo znajduje się cały czas w tym samym miejscu :/

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi