Skocz do zawartości
celdx

Kwestia procesora Galaxy Ace

Rekomendowane odpowiedzi

celdx

Witam!

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem pełnej odpowiedzi na pytanie: czy w Galaxy Ace znajduje się procesor podkręcony z 600 do 800 MHz czy jest to lepszy po prostu model procesora.

Jedni mówią tak a inni inaczej, nikt nie podał konkretnego źródełka potwierdzającego ich zdanie.

Zadaję te pytanie po części bo się zastanawiam nad wyborem między Asem a WF S. Bo jeżeli WF S można by było spokojnie i stabilnie podkręcić do tego samego poziomu co Ace, to wybór byłby oczywisty (WF S ma więcej ramu i oba tel są w tym samym przedziale cenowym).

Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA

Kolego te 800 to są fabryczne ,dane producenta więc tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    celdx

Śledzi ktoś poczynania na xda w sprawie kernela dla Aska? Bo to by rozwiązało ten problem.

Kolego te 800 to są fabryczne ,dane producenta więc tyle w temacie.

Masz na myśli że producent nie ma prawa podkręcać fabrycznie procesora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xManyx
    Śledzi ktoś poczynania na xda w sprawie kernela dla Aska? Bo to by rozwiązało ten problem.

Masz na myśli że producent nie ma prawa podkręcać fabrycznie procesora?

Telefon ma fabryczne 800 mHz a nie podkręcone ... po prostu to stary model procka z jakąś tam dopiską ( gdzieś to czytałem ) i ma więcej mHz :]

Cm7 się robi na Asika więc oni robią tam własne kernele ( o ile się nie mylę jak coś to poprawić ) więc myślę że będzie się dało zrobić na spokojnie 1Ghz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    celdx

Znalazłem takie to ciekawe informacje na temat tych dwóch procesorów:

zwykły MSM7227:

Qualcomm MSM7227 Specs | CPUlist | PDAdb.net - Smartphone, Tablet, Netbook, PDA, PNA & Mobile Device Specifications Database

i ten z Ace:

Qualcomm MSM7227T Specs | CPUlist | PDAdb.net - Smartphone, Tablet, Netbook, PDA, PNA & Mobile Device Specifications Database

Z tych informacji wynika, że oba procesory pracują na tym samym rdzeniu. Dodatkowo informacje dodatkowe o wspieranych sterownikach itp są takie same, a przy procku z Asa widnieje dodatkowo coś takiego:

Max. 800MHz Qualcomm MSM7227 Turbo
    Telefon ma fabryczne 800 mHz a nie podkręcone ... po prostu to stary model procka z jakąś tam dopiską ( gdzieś to czytałem ) i ma więcej mHz :]

Ta teoria też niestety odpada bo model turbo wyszedł rok później.

Wychodzi chyba na to że to jest jednak wersja fabrycznie już podkręcona ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wychodzi chyba na to że to jest jednak wersja fabrycznie już podkręcona

Tak jest, tak samo jak różni producenci (ZOTAC, MSI, ASUS, itd.) sprzedają karty graficzne podkręcone przez siebie, tak samo tu nam podarowali podkręcony procesor, który w domyśle robiony był na 600Mhz, ale zmienili mu taktowanie na 800Mhz. Zresztą Ace się trochę grzeje z tyłu, zapewne właśnie przez ów procesor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi sie wydaje ze to jest ulepszona wersja starszego modelu, z taktowaniem 800mzh wiec dali ta sama nazwe z dopiskiem turbo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    celdx
    Mi sie wydaje ze to jest ulepszona wersja starszego modelu, z taktowaniem 800mzh wiec dali ta sama nazwe z dopiskiem turbo.

Nie, zobacz na mój poprzedni post. Oba są oparte na tym samym rdzeniu, dodatkowo Turbo posiada w inf. dodatkowych dopisek: max 800 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm

Patrząc na procesory PC to na jednakowym rdzeniu potrafią być taktowane różnie ;-)

Co więc rozumiecie przez "fabryczne podkręcenie" ??

Zwiększenie taktowania przez Samsunga czy danie mu innego zegara przez Qualcom??

Jesli przez samsunga to nie będzie to "fabryczne" a jeśli przez Qualcom (co wynika ze specyfikacji i dopisku "turbo") to nie będzie to podkręcenie a inny procesor na takim samym rdzeniu (czyli obsługującym takie same instrukcje i tak samo oprogramowany) a z innym taktowaniem :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dex26

gdzies czytalem ze jest to procesor 600mHz podkrecony do 800.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi