Skocz do zawartości
Vendal

Aries 70 - brak pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Vendal
    Napisano (edytowane)

Witam serdecznie

Piszę tego posta, ponieważ mam poważny problem z pamięcią w tablecie GO clever aries 70. Problem polega na tym, że nie mogę zmusić urządzenia do tego aby zapisywało aplikacje z Google marketu na karcie SD. W opcjach tabletu w zakładce pamięć znajdują się 3 pozycje

1. Pamięć wewnętrzna

2. Pamięć wewnętrzna (tak druga pozycja też się tak nazywa)

3. Karta SD

Mimo tego, że mam zaznaczoną opcję "Defult write disk - SD" to i tak wszelkie aplikacje instalują się na pkt. 1 albo 2. Używałem nawet Titanium Backup do tego aby przenieść na SD lecz jedyna rzeczą jaką wykonuje urządzenie jest przeniesienie danych z pamięci wewnętrznej na...pamięć wewnętrzną :ayfkm:

Robiłem już różne rzeczy żeby naprawić ten problem w tym bawiłem się android SDK i wierszem poleceń aby zmienić domyślną lokalizację zapisu ale wygląda na to, że urządzenie nie chce widzieć po prostu karty SD jako miejsca instalacji aplikacji. Tablet rootowany. Grzebałem nawet w plikach systemowych i próbowałem ręcznie zmieniać liniki kodu związane z zapisem danych na urządzenie lecz bez skutku.

Ktoś wie jak rozwiązać mój problem? Może inny ROM by rozwiązał sprawę?

Poniżej screeny z tableta.

post-376398-0-02231300-1432828740_thumb.png

post-376398-0-12579800-1432828741_thumb.png

Edytowane przez Vendal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    aby zapisywało aplikacje z Google marketu na karcie SD

Tylko ręczne przenoszenie apk na kartę pamięci - wygląda, że innej możliwości nie ma. Lub spróbuj podmienić aby system widział kartę SD jako pamięć wewnętrzną, na forum są poradniki jak to robić. Ewentualnie spróbuj na innej karcie (choćby na pożyczonej - do testów).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bartk

ma ktoś z Was problem w Ariesie, ze pamięć jakby sama się zapełniała? ledwo zainstalowałem 3 czy 4 aplikacje z tych, które miałem przed resetem a tutaj pokazuje już brak miejsca ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również jestem posiadaczem danego urządzenia i dołączam do pytania autora tematu. Na moim urządzeniu aplikacje instalują się tylko na partycji, która ma pojemność 1GB więc odpada instalacja większych aplikacji. Może ma ktoś jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi