Skocz do zawartości
ice6666

Mało pamięci wewnętrznej.

Rekomendowane odpowiedzi

ice6666

Posiadam CM 12.1, aczkolwiek może to bardzo mało wnieść to mojego pytania/problemu.
    A problem tkwi w pamięci wewnętrznej....
    Na samym początku gdy miałem Vkę to pamięci wewnętrznej było ok. 3-4Gb (wolnej pamięci, czysty system).
    Po wgrywaniu kilku ROMów pamięć ta zmniejszyła się... Zależnie od ROMu zawsze było wolne tylko 1,5-1,9Gb. Aby zniwelować prawdopodobieństwo, że jest tak mało pamięci - sprawdzałem na różnych ROMach i tak samo...
    Domyślam się, że w samej pamięci telefonu pozostawały się jakieś resztki appek i innych dziadostw przez co pamięć się zapchała.
    Czy jest możliwość definitywnego usunięcia tych pozostałości? Appki typu SD Maid, CCleaner oraz inne apki tego pokroju czyszczą, ale z bardzo mizernym skutkiem, po kilka kb...
    Był wielokrotnie robiony FULL wipe itd. - bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Wejdź w ustawienia>pamięć i tam zobacz co zajmuje najwięcej miejsca,przeważnie będzie to w miejscu "różne",kliknij i powinno dać się pousuwać z menadżera pamięci.SD Maid bardzo dobrze usuwa resztki po aplikacjach,śmieci itp tylko trzeba wiedzieć jaką opcję skanowania zaznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ice6666

Nie żeby coś... Ale jak tym sposobem mam usunąć POZOSTAŁOŚCI PO POPRZEDNICH ROMACH???
    FULL wipe nie usuwa np. zdjęć, filmów i wielu innych rzeczy, SD Maid i inne appki również ich nie usuwają. I tak jak pisałem na początku "Appki typu SD Maid, CCleaner oraz inne apki tego pokroju czyszczą, ale z bardzo mizernym skutkiem, po kilka kb..." - czyszczą dobrze, ale appki, które były zainstalowane na TYM romie i na TYM robie je odinstalowałem. SD Maid nie usunie appek itp. z poprzednich ROMów.
    To tak jakby Nie formatować dysku w kompie i zainstalować nowy system - żaden czyścik nie usunie ci wszystkiego co pozostało się po poprzednim systemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może teraz napiszę kompletną głupotę, ale spróbuj może sformatować pamięć wewnętrzną z poziomu komputera. Albo sprawdź ile pamięci wykrywa Ci komp. Będziesz wiedział, czy problem jest w ROMie czy jest to coś poważniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w swojej V mam nadal stockowy Android 4.1.2 nigdy nie zmieniany. I w Ustawieniach, w dziale Pamięć pokazuje mi:

Pamięc urządzenia (Całkowita 1,97GB)

- 1,00GB Aplikacje

- 596MB wolne

Pamięc wewnętrzna (Całkowita 3,71GB)

- 2,88GB Aplikacje

- 8,02MB Zdjęcia, filmy

- 20,00KB Dźwięki

- 15,35MB Pobrane pliki

- 207MB Różne

- 262MB Wolne

Karta SD (Całkowita 29,80GB) - tu mam włożoną kartę 32GB

- 12,19GB Wolne