Skocz do zawartości
greenglow

Słuchawki Sony MH 750, czym zastąpić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Jak dla mnie słuchawki MH 750 dostarczane przez Sony w zestawie z Z3 Compact są bardzo wątpliwej jakości. W ogóle nie odpowiada mi ich brzmienie, grają cicho i nieprzyjemnie. 

Nie jestem może specjalistą od słuchawek o słuchu Fryderyka Chopina jednak po próbach na innych słuchawkach różnica jest znacząca. Oczywiście to moja subiektywna opinia na ten temat.

Chciał bym się was zapytać czy zastąpiliście słuchawki Sony MH-750 jakimiś innym modelem i jeśli tak to jakimi? 

Ogólnie poszukuję słuchawek dousznych do 100 zł. Nie przepadam za słuchawkami dokanałowymi, jednak rynek jest teraz skierowany  w tę stronę, wiec jeśli coś to poproszę opinie również na temat słuchawek dokanałowych. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Moim zdaniem między dokanałami a dousznymi nie ma dużej różnicy - obydwa rodzaje pięknie masakrują zmysł słuchu dlatego używam dobrej klasy nausznych,jednak mogę polecić kilka modeli na bazie informacji z zaprzyjaźnionego forum audio:

Creative EP630

Sennheiser CX 200/300,MX470

Sony MDR AX400

AKG Y15

Wszystkie te modele grają przyzwoicie jednak nie spodziewaj się audiofilskich doznań - nie ten przedział cenowy :DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz. jasne, jestem świadom, że za 100 złotówek nie będzie audiofilskich doznać, ale na pewno będzie lepiej niż przy MH-750 :)

Dzięki i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Za niewiele ponad 100 zł masz świetne nauszne Superluxy HD681 MKII które oferują bardzo dobrą jakość dźwięku w tej cenie i dobre basy,no i na stare lata usłyszysz co mówią w tv lub na przykład na ulicy ^^

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo jednak to mają być słuchawki na rower, do autobusu. Przy komputerze używam Koss Porta Pro. Jednak ich minusem jest to, że ludzie w okół mnie również słyszą czego słucham :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Koss Porta to słuchawki otwarte,jeżeli szukasz dobrego tłumienia to zalecane są zamknięte,jednak i one nie izolują 100% dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MarqSz

Możesz spróbować pianek Comply, zdecydowanie poprawią odsłuch w tych co masz. Poza tym, czy w ustawieniach wybrałeś właściwy profil słuchawek?

No a jeżeli chcesz lepsze, to mdr-nc31 będą zdecydowanie lepsze. Przede wszystkim to jedne z niewielu wspierających redukcję szumów otoczenia. W z3c sprzedawanych na zachodzie dawali te słuchawki w zestawie:

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3_compact-review-1135p2.php

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Jeżeli masz root i busybox oraz SELinux działa w trybie Permissive to odpowiednio skonfigurowana aplikacja Viper FX znacząco poprawi jakość oraz głośność dźwięku w słuchawkach.Jest to najlepszy mod audio na Androida,jak chcesz wyślę Ci na pw ustawienia Vipera i podpowiem co zrobić aby zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@greenglow  kup sobie z kablowych Sony MDRNC31EM- trochę ponad 100zł ale warto bo to są na prawdę świetne słuchawki, które swego czssu były w z2 w zestawie, potem sony cięło koszta  :D

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi