Skocz do zawartości
seba112

tutorial Bezpieczne wędrowanie pomiędzy romami w TWRP [KK, LP,MM ,AOSP]

Rekomendowane odpowiedzi

nattowe

Jeśli chcę wgrać Kk z BlissPopa muszę użyć paczki nr 1, tak? A Później wgrywam czystego KK V10E?

[Dodano: 11.08.2015 - 09:44]

Czy rom przez .kdz mogę wgrać od razu na BlissPopa?

Edytowane przez nattowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wojtti

Witam, jestem troszkę zielony w temacie co do którego potrzebuję pomocy.

Wcześniej posiadałem LG G2 mini. Obecnie kupiłem używanego G2. Jest na Lolipopie 5.0.2  V30B-OPEN-COM.

Osobiście wolałbym mu zrobić downgrade do 4.4.2 Kitkata np. w wersji którą ściągnąłem V20H OPEN POLAND.

Podjąłem próbę tak jak i kiedyś w G2 mini za pomocą LG FLASH TOOL 2014, jednak po wejściu w tryb download pokazuje informację USER B83 i jeszcze pod spodem ROOTED. Rozumiem że 5.0.2 został zrootowany, jednak jak teraz wgrać Kitkata ? puszczenie przez flash tool'a nie startowało.

Proszę o opis lub odesłanie do odpowiedniego tematu downgradu przy zrootowanym Lollipopie na Kitkata.

Z góry dziękuję bo nawet nie wiem czego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj przez Flash Toola V10a JB, a to umożliwi Ci wgrywanie innych romów przez download mode. Mi po wgraniu Cloudy G3 siadło download mode i nie chciało wgrywać żadnego KDZ Kit Kata ani Lollipop, lecz JB V10a poszedł bez problemu, a potem już każde inne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wojtti

Właśnie ściągnąłem v30b taki jak jest i chciałem jakby nadpisać istniejący ale tez nie wystartowało. Następnie ściągnąłem v10a i zrobić downgrade, tez nic... nadal po przejściu w tryb downloadu w telefonie przez flash tool po przejściu przez wszystkie etapy i naciśnięciu START nic się nie dzieje.... w telefonie 0% a w komputerze wraca do małego okienka flash toola

Edit:

Po większości dnia spędzonej nad szukaniem informacji na ten temat ostatecznie udało mi się przez TWPR poprzez wipe,a usunąć LP. Następnie po ściągnięciu w formie zip jedynego jakiego znalazłem KK w wersji V20B zainstalować go, G2 żyje :) jedyne co chciałbym jednak jeszcze zrobić, to zainstalować jeszcze raz przez twrp KK ale w wersji V20H bo w tej którą dostałem nie działa np. odblokowywanie przez stuknięcie, ale blokowanie ekranu działa. Dodatkowo nie istnieje do wyboru odblokowywanie poprzez knock code.

Czy ktoś mógłby pokierować skąd takową wersję v20h w formie zip pobrać? ewentualnie pokazać jakiś aktualny tutorial jak zmienić plik kdz na zip. Jedyny jaki znalazłem niestety nie jest dokładny bo wygasły w nim zdjęcia na których były informacje jak modyfikować przetworzone pliki...

Edit:

Po paru godzinach telefon sam wykrył aktualizację, odziwo nie do LP tylko do wersji v20d KK w której działa wszystko jak trzeba. Dopisuję wszystko co się wydarzyło bo może się przydać dla kogoś kto miałby podobny problem jak ja oraz był w tym zielony :)

Edytowane przez Wojtti
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hozon6

Linki z pierwszej strony Nie działają...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daveomg

Drugi link do patcha nr2 który wygasł https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347760919

Osobiście zmieniłbym pkt mówiący o wgrywaniu cm bo w obecnej chwili należy zrobić full wipe,wgrać bootstack bumped np ten: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/boot-g2-hybrid-bootstacks-t3183219 .Uwaga są nieliczne wyjątki np: w przypadku RR należy wgrać bootstack loki :https://github.com/lg-devs/bootstacks/raw/master/d802/lp/bootstack-d802-LP_30d-loki-signed.zippo wgraniu odpowiedniego bootstacka możemy bezpiecznie sflashować rom i gappsy ;) .

Edytowane przez daveomg
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka mam pytanie czy mogę przejść z tego romu na cloudy g2 v3. 3 czy mam coś wyrywać?

post-277730-1443374969,7907_thumb.png

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bartekc00
    Tagi spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daniel.

Możesz przejść bez żadnych dodatkowych plików.

Edytowane przez Danielf85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mandez

Jak przejść z CM 12.1 na Cloudiego G2 3.3 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przy przechodzeniu w sumie tylko flashowałem kk bl z tego co pamietam, albo lp loki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi