Skocz do zawartości
Maras2011

Nexus 4 - zbity digitizer - wymiana, porady opinie części

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety ostatnio Nexus4 Żony miał bliskie spotkanie z podłogą, efekt rozbity dotyk/digitizer; LCD sprawny

Niestety ceny napraw w serwisach dość kosmiczne jak na wartość telefonu:

w serwisie LG (całość z operacji z kurierami i gw 2lata) - 440 pln 

w różnej maści serwisach i punktach GSM 300-350 pln - tu niestety bez gwarancji jakimi częściami to zrobią

Dlatego przymierzam się do własnej naprawy:

najtaniej wyszłaby wymiana samego digitizera (koszt w chinach w z wysyłką ok 7$ 28pln) to samo u nas na aledrogo po 70-80pln z wysyłką. Niestety tu wymiana jest zdecydowanie najtrudniejsza i kłopotliwa

digitizer+ekran to około 35-40$. na allegrogo ok 200pln z wysyłką. pozostaje też opcja kompletu z ramką za jakieś 240 pln

niestety tutaj pozostaje pytanie o jakość tych "niby oryginalnych" cześci. Z tego co poczytałem w necie czesto daleko im (faktyczny wygląd i późniejsze działanie, rezponsywność, odworowanie kolorów, podświetlenie itd) do jakości oryginału by LG do tego stopnia że nawet LCD "zamienny" może mieć fizycznie trochę mniejszy wymiar niż oryginał. 

Ktoś wymieniał? naprawiał takie uszkodzenie we własnym zakresie? jakie wrażenia po wymianie? możecie polecić jakieś źródło dobrych jakościowo części ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Na własnym przykładzie doradzę , że nie warto oszczędzać i kupować zamienników. Wymiana samego digitizera nie jest banalnie prosta i jeśli tego nie robiłeś to lepiej oddać do serwisu. Ja zakupiłem wyświetlacz z ramką, miał być oryginalny niestety był to zamiennik. Reklamacja nic nie dala bo kontakt ze sprzedawca się urwał. Odróżnić zamiennik można chociażby po diodzie powiadomień - w oryginalnym jest to malutka kropeczka której na pierwszy rzut oka nie widać, przy zamienniki przeważnie jest to wielkie "oko Saurona"... Jeśli potrzeba mogę wrzucić zdj. Mało tego wyświetlacz nie jest tak dobrze spasowany jak oryginał i ramka wystaje poza tel. Zauważyłem ze wyświetlacz bardziej drenuje baterie, telefon bardziej się grzeje, po pół roku używania na wyświetlaczu pojawiają się jaśniejsze plamki, a gdy telefon się mocno zagrzeje to pojawia mi się żółta plama. Dodatkowo digitizer odklejal mi się od ramki(pomogła kropelka:-P). Nie twierdzę że wszystkie wyświetlacze zamienne takie są, być może tylko ja miałem takie problemy, jednak wolę ostrzec kogoś ;-) pozdrawiam

Edytowane przez mateo_c1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

@@mateo_c1

Poprosimy zdjęcia. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ostatnio też wymieniałam, oczywiście- miał być oryginalny, przyszła taka podróba, że szkoda gadać. Nie zwróciłam, bo 3 razy zamawiałam i dopiero za 3cim razem przyszedł działający (na pierwszy rzut oka). Jestem jakieś 2 tygodnie po wymianie, a dotyk zaczął wariować. Reaguje jak użyję dwóch palców- klikanie, przesuwanie itp. Na jednego palca nie reaguje. Oczywiście czujnik zbliżeniowy też wariuje, bo przy inicjowaniu połączenia gasi ekran- 'okienka' od czujnika są ciemniejsze, jutro postaram się to zdrapać, tak jak w innym poście ktoś polecał. A co do wykonania- tragedia, m.in. jest mega szpara między ramką a szybką.

Nie wiem co z tym dotykiem ;/ Działał ok, teraz od 30 minut świruje :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako, że również ze mnie straszna ciamajda, i stłukłem ekran, pozwolę sobie nie zakładać nowego tematu, tylko napisać tutaj.

Przejrzałem allegro pod kątem wyświetlaczy do nexusa 4, i znalazłem kilka, które wyglądają jak oryginalne:

http://allegro.pl/digitizer-ramka-wyswietlacz-lcd-e960-lg-nexus-4-i5497256235.html

http://allegro.pl/org-wyswietlacz-z-dotykiem-lg-e960-nexus-4-z-ramka-i5228921826.html

http://allegro.pl/ramka-lg-nexus-4-e960-wyswietlacz-lcd-dotyk-slask-i5521078393.html

http://allegro.pl/nowy-wyswietlacz-lcd-lg-nexus-4-e960-ramka-i5203769944.html

Jednak nie wiem, które są oryginalne.

Prosiłbym o pomoc kogoś kto się na tym zna.  :notworthy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najsensowniej z tych wszystkich wyglada trzeci, ale spodziewalbym sie raczej, ze to regenerowany, czyli org LCD z szyba badz po wymianie szyby, wklejony w nowa ramke. Zaden z tych nie pasuje cena bo org to koszty w granicach 400zl, do tego LG stosuje inne tasmy dwustronne, np. przy glosniku, inaczej tez wyglada pianka/gabka przy diodzie na dole. Inna sprawa, ze zdjecie to jedno, a to co faktycznie dostaniesz to co innego.

Oryginal masz na 100% tu. Na allegro hurtel ma cos, co na zdjeciu wyglada tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Haze96

Witajcie! ;)

2 dni temu miałem przykrą sytuację, ponieważ mój Nexus 4 spadł mi na płytki w toalecie i pękł wyświetlacz a zarazem uszkodził się dotyk w 75% (działa w lewej dolnej części ekranu.) 

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w znalezieniu wymiennego wyświetlacza wraz z dotykiem. Na allegro znalazłem do 200zł, niby oryginalne, ale nie znam się tak dobrze na telefonach. a nie chcę kupić jakiegoś szajsu. W naprawie telefonów w moim miescie powiedzieli mi, że mają na hurtowni oryginalne za 370zł, ale to trochę dla mnie za drogo, chciałbym się zmieścić właśni w kwocie 250zł (wraz z założeniem go). Czy te wyświetlacze na allegro to też gorilla glass oraz czy warto je kupić? :)

Tutaj link, do jednej z fajnych ofert: http://allegro.pl/oryginalny-wyswietlacz-lcd-dotyk-lg-e960-nexus-4-i5305192636.html
    Pozdrawiam, dziękuję z góry! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jock3r

Było wałkowane kilka razy, za takie pieniądze nie kupisz oryginalnego dotyku. Tu masz sprawdzony oryginał, chyba taniej i pewniej nie znajdziesz. 

http://hurtel.pl/product-pol-1966-LCD-LG-Nexus-4-E960-wyswietlacz-dotyk-szybka-ORG.html

Jak chcesz ryzykować, to możesz kupić i za 200 zł ale sporo ludzi pisało, że po krótkim czasie taki dotyk wariuje albo odkleja się wyświetlacz.. także jak chcesz jeszcze poużytkować nexusa to polecam zainwestować w oryginał i mieć spokój. Poczytaj kilka tematów to się przekonasz. :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Haze96

heh, 370zł + wysyłka + koszt założenia, to wyjdzie ze 450zł, a Nexusa kupiłem za 400zł   :poker-face:  .

To juz bardziej się opłaca, choć nie wiem czy kupują, lecz ludzie wystawiają, sprzedać za ok. 150zł uszkodzony i kupić drugi. :)

Edytowane przez Haze96

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi