Skocz do zawartości
Martin1984r

Tutorial: Jak naprawić szybko rozładowującą baterie, dreny baterii na przykładzie Samsunga Galaxy Tab 4 (SM-T530NU)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Czy nie macie problemów z baterią ? Dziwne spadki, szybko rozładowująca się bateria, albo długie ładowanie?

Przyczyny wolnego ładowania mogą być różne. Sprzęt, ten model tak ma, ładowarka, coś z przewodem usb lub uszkodzony port mini usb na płycie.

Przedstawię Wam pewne rozwiązanie, które może poprawić a przede wszystkim wydłużyć pracę na baterii.

1.       Wyczyścić Wipe cache partition, nie usuwa ona żadnych danych, tylko czyści przestrzeń operacyjną. Aby to zrobić, trzeba tablet uruchomić w trybie recovery:

·         Trzymać równocześnie Power + Vol up + button start, wybrać wipe cache partiton i Powerem zatwierdzić.

2.       Najważniejsze to otworzyć tablet i odłączyć zasilanie od baterii na 15 min (wystarczy kilka sekund) ale ja odłączyłem ją na dłużej. Polecam się zaopatrzyć w kostkę gitarową, która pomoże otworzyć tablet a zarazem go nie zarysuje. Poniżej link do filmiku aby zobaczyć jak otworzyć tablet (Samsung galaxy tab 4 T530NU / T530...)oraz zdjęcia wtyczki zasilania.

samsung1.png

I w takiej pozycji na 15 min.

samsung2.png

3.      Plus nowa ładowarka za 9zł.

Po takim odłączeniu baterii, stan baterii podniósł się o 18% oraz rozwiązało problem z nagłymi spadkami baterii. Teraz tablet bardzo dobrze trzyma, mam wrażenie że jest lepiej niż od nowości. Na luzie wyciągam 7 godzin na ekranie o przekątnej 10.1 (Galaxy tab 4 10.1 SM-T530NU), wifi non stop, przeglądarka, jakiś bilardzik…, na noc w trybie czuwania czy wygaszenia. Na pewno to pomoże i dużo dało zainstalowanie nowego Androida Lollipop 5.0.2

Jeśli chodzi o ustawienia fabryczne u mnie nie pomogło na dreny baterii czy kalibracja baterii. Samsung nie wpadł na to aby wyposażyć nasze tablety w dziurkę przez którą można by było go zresetować. Takie odłączenie baterii pomaga również jeśli tablet nie chce wstać ani ładować.   

Edytowane przez Martin1984r

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi