Skocz do zawartości
Corgan

Telefon nie czyta kart SIM

Rekomendowane odpowiedzi

Corgan

Witam.

Od dziś jestem posiadaczem nowego telefonu LG Swift GT540 i pojawił się pewien problem. ;| Otóż telefon nie chce czytać kart SIM (sprawdzałem już 3 - dwie w 36.6 i jedna w Heyah i na każdej dzieje się to samo). Po włączeniu nie pojawia się żaden komunikat o tym, że nie ma karty. Telefon kupowałem na allegro, nie posiada simlocka (tak przynajmniej twierdzi sprzedający), a pierwotnie telefon był kupowany w sklepie T-Mobile).

Nie wiecie dlaczego tak się dzieje? ;|

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Corgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Telefon kupowałem na allegro, nie posiada simlocka.

Skąd ta pewność?? Sprawdź Play, Orange, Plus, T-Mobile i jak nie ruszy to serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Corgan

Sprawdziłbym, ale nie mam za bardzo jak, a nowych kart nie będę kupować. :P Są może jakieś inne sposoby na wykrycie simlocka?

EDIT:

Sprawdziłem odpowiednią komendą i okazało się, że simlocka nie ma. Doszedłem też do wniosku, że nie chodzi o to, że nie czyta kart SIM, tylko że wina tkwi w trybie samolotowym (nie pojawia mi się ikonka na górze ekranu informująca o braku karty). Otóż gdy chcę wykonać połączenie pojawia mi się komunikat, że należy najpierw wyłączyć tryb samolotowy. Wchodzę w ustawienia / opcje bezprzewodowe i odznaczam ten tryb, jednak gdy wyjdę z opcji tryb ponownie się włącza. ;|

Edytowane przez Corgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hash

Pierwszy "wypust" tych telefonow mial wlasnie taka usterke - nie dalo sie wylaczyc trybu samolotowego. Jednak problem ten dotyczyl telefonow mniej wiecej z kwiecien/maj 2010. Telefony te byly odsylane wowczas do serwisow. Nie wiem czy problemem bylo wadliwe oprogramowanie czy uszkodzony hardware. Jaka masz wersje systemu w telefonie? Jesli jest to 1.6 to sprobuj wykonac aktualizacje do 2.1, byc moze rozwiaze to Twoj problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Corgan

Sprzedający twierdzi, że kupił go 14 lipca b. r.

Jeślii chodzi o oprogramowanie to mam Androida 1.6, więc jak mówisz - spróbuję go zaktualizować do 2.1.

Dzięki za odp. :P

EDIT:

Postanowiłem jednak, że go odeślę - tak będzie chyba najbezpieczniej. Trzeba będzie kupić nowy. ;|

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i sorki za problem.

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Corgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi