Skocz do zawartości
Informujemy, że dzisiaj w godzinach 23:00 - 00:00 będą trudności z dostępnością forum z powodu prac konserwacyjnych
BartT-GSM

Ściągnięcie simlocka z Samsunga i9100

Rekomendowane odpowiedzi

Znany Twórca prostego odblokowania simlocka w i9000 Chainfire z forum xda-developers stworzył aplikację Samsung Galaxy S2 SIM Unlock, dzięki której łatwo,a co najważniejsze bezpłatnie pozwoli zdjąć simlocka z Samsunga Galaxy S II.

Program potrzebuje zrootowanego systemu .

Działanie aplikacji :

Zdejmowanie SIM-locka ogranicza się praktycznie do jednego kliknięcia, po czy program wyszukuje i pokazuje nam kod odblokowujący. Po spisaniu kodu, wyłączamy smartfon, wkładamy kartę SIM, której telefon nie chce zaakceptować i go włączamy - powinien pojawić się monit, aby wpisać odpowiedni kod, wpisujemy go i mamy w pełni odblokowanego S II. Twórca programu ostrzega, aby nie korzystać z wyszukiwania kodu więcej, niż raz - gdyż możemy wprowadzić smartfon w stan "zamrożenia", z którego można go wyprowadzić zupełnie innym kodem (MCK). Na szczęście "Galaxy S2 SIM Unlock" też potrafi odnaleźć ten kod, ale i tak lepiej na to uważać.

Dla bezpieczeństwa skopij cały folder efs i zachowaj go na swoim dysku komputera.

Potrzebujemy aktywnego połączenia z Internetem ! (Wifi , dane pakietowe)

Dokładna istrukcja napisana przez kolege sleev :

1) Zrootuj telefon

2) Za pomocą Root Explorera albo adb zrób backup folderu EFS (w root explorerze kliknij i przytrzymaj na dłużej nazwę folderu EFS a następnie wybierz ZIP this folder i/lub Create Tar - w ten sposób zbackupujesz folder EFS do plików zip i tar) - backup potrzebny jest na wszelki wypadek

3) Zainstaluj z marketu darmową aplikację Galaxy S2 SIM Unlock

4) Uruchom unlockera i wybierz opcję SIM unlock code

5) Poczekaj kilka chwil (ze dwie minuty) aż program obliczy szukany kod - w tym czasie nie dotykaj telefonu

6) Spisz kod na kartkę

7) Wybierz opcję unfreeze code i poczekaj na kod także nie używając telefonu

8) Spisz kod unfreeze na kartkę i zachowaj - może się przydać gdyby kod do zdjęcia simlocka nie zadziałał

9) Wyłącz telefon, włóż katrę sim z innej sieci i uruchom telefon

10) Wybierz na ekranie przycisk umożliwiający wpisanie kodu i starannie przepisz kod - uważaj żeby się nie pomylić

11) Gdy wszystko poszło OK telefon jest już bez simlocka :-)

12) Gdyby kod nie został przyjęty - nie wpisuj ponownie kodu zdejmowania simlocka! - możesz zablokować funkcję telefonu

13) Jeśli zablokowałeś funkcję telefonu użyj unfreeze code

Program znajdziemy w Markecie :

Link : https://market.android.com/details?i...2simunlockcode

Simlocka Ściągasz na własne Ryzyko !!!

qrcodec.png

ss48006.jpg

ss48016.jpg

SGS2SIMUnlockCode-v1.0.zip

Edytowane przez BartT-GSM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę powiedzieć czy po zdjęciu simlocka tą metodą traci się gwarancję?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie , bo nikt nie bedzie Ci sprawdzal czy masz simloka czy nie.

W Polsce tylko Orange zakłada Simloki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie sprawa dotyczy galaxy s II z orange, którego planuje kupić, lecz od razu chciałbym zdjąć samemu simlocka bez straty gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok , dzieki , podklejam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc może 100% za darmo ale nie 100% skutecznie ... Wczoraj próbowałem krok po kroku wygenerowałem sobie 2 kody :57273917 simlock 85837257 unfreeze wkładam obcą kartę ... wpisuję kod ... du*a nie można zdjąć blokady bla bla bla pewnie źle wpisałem ... reset wpisuję ... to samo. 3 raz nie próbowałem więc włączam drugi raz program do szukania unlock code ... i tym razem komunikat nie mogę znaleść kodu blokady :/ Teraz muszę wydać 80 zł w orange :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marler

U mnie zadziałało bez kłopotu tylko pozostała inna kwestia a mianowicie kłopot z transferem danych- sieć 3g pojawiała się i znikała.. częściej jej nie było niż była.. Czy udało się coś już na to zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kracz
U mnie zadziałało bez kłopotu tylko pozostała inna kwestia a mianowicie kłopot z transferem danych- sieć 3g pojawiała się i znikała.. częściej jej nie było niż była.. Czy udało się coś już na to zaradzić?

Witam ja miałem telefon z Angli z simlockiem, zdjęty bez problemu. Też miałem podobne objawy które znikneły po aktualizacji softu. Obecnie używam XXKG6. Aktualizacja robiona Odinem rom 3 plikowy z samfirmware.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
juha

Mój galaxy jest z polskiego Orange, kod zadziałał bez problemu.

Edytowane przez juha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olo320i

hejka . jestem tu nowy i po pierwsze chciałbym sie ze wszystkimi przywitać bo to mój pierwszy post :)

a teraz przejdę do rzeczy , generalnie chciałbym sciągnąć simlocka z mojego samsunga ale nie bardzo wiem jak zrootować telefon, może to głupie pytanie ale mam pierwszy telefon z Androidem w życiu i jeszcze nie bardzo ogarniam ten system a tu na forum jeszcze nie znalazłem odpowiedzi na temat rootowania fona a jak próbuje uruchomić aplikacje do sciągania simlocka to mi wywala komunikat o roocie a ja nie wiem jak to zrobić , Ktoś mi pomoże to ogarnąć ??

z góry dzieki.. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi