Skocz do zawartości
BartT-GSM

Ściągnięcie simlocka z Samsunga i9100

Rekomendowane odpowiedzi

arianpl
hejka . jestem tu nowy i po pierwsze chciałbym sie ze wszystkimi przywitać bo to mój pierwszy post :)

a teraz przejdę do rzeczy , generalnie chciałbym sciągnąć simlocka z mojego samsunga ale nie bardzo wiem jak zrootować telefon, może to głupie pytanie ale mam pierwszy telefon z Androidem w życiu i jeszcze nie bardzo ogarniam ten system a tu na forum jeszcze nie znalazłem odpowiedzi na temat rootowania fona a jak próbuje uruchomić aplikacje do sciągania simlocka to mi wywala komunikat o roocie a ja nie wiem jak to zrobić , Ktoś mi pomoże to ogarnąć ??

z góry dzieki.. Pozdrawiam

Szukaj nie boli i czytaj, czytaj i czytaj, nic samo nie przyjdzie wszystko na forum masz opisane to też mój pierwszy telefon z androidem koledzy z forum wszystkiego mnie nauczyli ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
olo320i

ok znalazłem google pomogło, telefon zrootowany i simlock juz nie ma :) ale teraz przy uruchamianiu mam taki trójkąt z wykrzyknikiem ?? co to jest i jak sie tego pozbyć ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin
hejka . jestem tu nowy i po pierwsze chciałbym sie ze wszystkimi przywitać bo to mój pierwszy post :)

a teraz przejdę do rzeczy , generalnie chciałbym sciągnąć simlocka z mojego samsunga ale nie bardzo wiem jak zrootować telefon, może to głupie pytanie ale mam pierwszy telefon z Androidem w życiu i jeszcze nie bardzo ogarniam ten system a tu na forum jeszcze nie znalazłem odpowiedzi na temat rootowania fona a jak próbuje uruchomić aplikacje do sciągania simlocka to mi wywala komunikat o roocie a ja nie wiem jak to zrobić , Ktoś mi pomoże to ogarnąć ??

z góry dzieki.. Pozdrawiam

Jako, że jesteś nowy to nie zwalnia Cię to z szukania. Uwierz mi, wszystko jest na forum. Wystarczy chęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U mnie zadziałało bez kłopotu tylko pozostała inna kwestia a mianowicie kłopot z transferem danych- sieć 3g pojawiała się i znikała.. częściej jej nie było niż była.. Czy udało się coś już na to zaradzić?

Ja też mam tel z orange i używam w Playu. Po zdjęciu simlocka miałem max transfer w 3g. Po zmianie softa na stockowy od razu mam H+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emarcin

A ja mam pytanie czy przed uruchomieniem unlockera i wybieraniu opcji SIM unlock code musi być włożona karta operatora na jakiego jest założony simlock czy może być bez, a dopiero później po wygenerowaniu kodu włożyć "obcą" kartę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sleev

Może być bez karty sim lub z właściwą (choć ja chyba nawet raz robiłem z obcą) Nie ma znaczenia karta - simlock siedzi w folderze EFS - w pamięci telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra.. rootlem telefon simock zdjety ale !!

pojawila sie ikonka na gorze na task barze czy jak to nazwac

jak by telefonik a po bokach dwa zygzaki....

i ze jak w pewnej piosence zapytam "dzony What the fu. ? "

znaczy co to skad to ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sleev

Tak zwany tryb wibracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
emarcin
Może być bez karty sim lub z właściwą (choć ja chyba nawet raz robiłem z obcą) Nie ma znaczenia karta - simlock siedzi w folderze EFS - w pamięci telefonu.

Ok poszło bez problemów simlock z Orange usunięty wg instrukcji z pierwszego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi