Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, chciałem zakupić tel. firmy Manta - MSP4506 ale okazalo się że ten model nie obsługuje darmowego internetu Aero2 [przyp.HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2600 MHz)] 

Chcialbym więc kupić coś w podobnej cenie do ok +/-300zł żeby był solidny, w podobie do wymienionego u góry, wiadomo, za tą cenę nie ma cudów.

Najważniejsze aby miał możliwość odbioru Aero2 czyli między innymi dual sim. 

I nie Chińczyki na które muszę czekać 30dni.

Edytowane przez Karol00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm, skoro nikt nie podaje żadnych propozycji, to przejrzałem allegro z pomocą ##### z opisem telefonu i zaciekawiło mnie kilka modeli:

PRESTIGIO PSP5453 - 8mpx, 1GB Ram, no i co najważniejsze działa w systemie 3G czyli z aero.

Kruger&Matz LIVE - również 8mpx, 1gb ram tak jak wyżej z 3G, gorzej jedynie z systemem, Android 4.1 JB, ale zawsze można zbotować.

myPhone FUNKY

Te pierwsze trzy tak bardziej mnie zainteresowały, poniżej też jako takie, ale bez 1gb ram.

----------------------

ACER Z4 LIQUID

Colorovo CityTone Lite

GOCLEVER Quantum 450 lite

MYPHONE C-SMART

Czy ktoś coś może do tego porównać, polecić, odradzić ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam mega dylemat przy wyborze telefonu celowo o dość skromnym budżecie - max 300/350zł i liczę że do 10-tego pomożecie mi dobrze wybrać ;)

Potrzebuję telefon do pracy, pracuję na hali, warunki jak to w pracy fizycznej - łatwo o piasek w kieszeniach i takie tam, łatwo też o uszkodzenie telefonu np. zbicie ekranu itd., dlatego szukam jakiegoś low-enda by w razie najgorszego nie płakać ;)

Wymagania:

- nowy lub używany (ale w 100% sprawny i nie mający zbyt wielu rys bądź pękniętego ekranu)

- ekran od 4 do 4,5 cala (coś małego, na co dzień używam patelni 5,5 cala") 

- bateria by wytrzymywała przynajmniej 1-2 dni średniego używania.

- slot na 1 sim choć fajnie jak by był dual-sim (obsługa pasma WCDMA Aero2 900MHz mile widziana, dual sim do max. 400zł)

-system od Jelly Bean wzwyż (nawet custom ROMy, byleby były dobre)

-RAMu jak najwięcej w tej cenie ;)

- no i najważniejsze - w miarę dobry zasięg.

Ostatnim telefonem jakiego miałem z tych popularnych znanych marek w Polsce to był htc Desire, nie śledzę zbytnio naszego rynku i stąd mój temat. Mógłbym zamówić sobie jakiegoś Chińczyka ale dla próby chciałbym coś od znanych marek.

Szukam coś w deseń np.:

LG L70.

Telefony które byłbym skłonny kupić:

- Galaxy Nexus (270zł w moim mieście), nie wiem czemu ale w wersji białej mi się podobał, specyfikacja średnia. Nie znam jednak plusów i minusów, zagłębię się bardziej jak ktoś go poleci ;)

-LG: kilka modeli typu L70 i pochodne np. L70 D325 (dual-sim). Funkcja knock code i podwójne tapnięcie do odblokowania/blokady ekranu by się przydała. Ogólnie jest pełno modeli typu L60 L50, Fino itd. i ciężko mi się połapać który z tych wszystkich tanich byłby najlepszym wyborem do max 350zł za używkę.

Jestem chętny wysłuchać innych propozycji telefonów.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)

PS. Wybaczcie ścianę tekstu, nie umiem się określić w kilku słowach, wolę wszystko wyjaśnić by potem nie było pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te LG L70 wcale nie są złe. Jest cała seria LG z dobrymi opiniami użytkowników np. L65, F60, F70, L90. Ogólnie to dość wytrzymałe telefony.  Dodatkowo kup sobie jakieś hartowane szkło na ekran i jakiś solidne etui na smartfona. Wydasz na to ze 30-40 zł, a zabezpieczysz skutecznie smartfona przed piaskiem czy jakimś upadkiem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz na telefony LG np L70. To sprawdzony sprzęt działający z Areo2.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w tej cenie to cudów sie nie spodziewaj, a jak juz to z w miare sensownych telefonów to te co kolega zaproponował powyżej, ale i tak pewnie bedzie problem zeby za 300zl kupic.

Jak możesz dołozyc, dozbierac to kup LG L90, w tej cenie udany i popularny model.Równiez polecam na kazdy telefon szkło hartowane i zwykłe silikonowe etui.Taki zestaw wystarczy.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi.

Te LG L70 wcale nie są złe. Jest cała seria LG z dobrymi opiniami użytkowników np. L65, F60, F70, L90. Ogólnie to dość wytrzymałe telefony.  Dodatkowo kup sobie jakieś hartowane szkło na ekran i jakiś solidne etui na smartfona. Wydasz na to ze 30-40 zł, a zabezpieczysz skutecznie smartfona przed piaskiem czy jakimś upadkiem.

Od kiedy tylko szkła hartowane zaczęły wychodzić to kupuję na każdy telefon, Moccolo lub Nillkina. Do L70 widzę Moccolo za 5 dolców heh. Silikonowe etui+ szkło hartowane, to mój ulubiony zestaw.

@Martin, tu nie chodzi o dozbieranie bo równie dobrze mógłbym zamówić jakiegoś chińczyka za 1000zł, po prostu limit 300/350zł na zachciankę i tyle. To telefon ponad program ;)

Właśnie byłem w Media Markt i pobawiłem się trochę takimi LG jak: LG spirit, leon 4g lte, L65, L70 i L90, mogę tylko zdać relację który mi się podoba a który nie, ciężko ocenić telefon po 2 minutach zabawy.

LG Spirit i L90 odpadają bo po pierwsze cena a po drugie 4,7 cala (miałem pół roku Xiaomi Redmi 1 z 4,7" i chcę mieć coś mniejszego), spoko słuchawki, ale nie w ten budżet ;)

LG L65 (L70 to to samo) lepsza bateria od LG Leon (2100 vs 1900mAh) przy mniejszym ekranie, ale tylko Snap 200.

LG Leon nawet spoko z wyglądu, ciekawe jak na dłuższą metę by się sprawował. ten Snapdragon 410 (niby 64bit) + Android 5.0.1.

Jak myślicie, brać LG Leon vs L65 czy może jednak coś innego od LG?

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@wezykowski Kolego, smartfon fajny, nei wątpię że obsługuje aero2. Ale nie ma slotu na 2 karty, więc nie mógł bym mieć swojej karty Sim i odrazu internetowej, a wymiana nie wchodzi w rachubę, dlatego potrzebuję 2x Sim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że z tych trzech, które wymieniłeś, najlepiej będzie wybrać myPhone Funky. Używałem poprzedniej wersji i byłem zadowolony. Możesz też zastanowić się nad Fun 3. On ma dodatkowo przednią kamerę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@vankarol a o co chodzi w Fun 3 z kartą sim ? na stronie ##### jest podana informacja : "Standard kart SIM: miniSIM" To znaczy że musiał bym zmienić moją kartę u jakiegoś operatora na mniejszą?

Edytowane przez Karol00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi