Skocz do zawartości
crockett84

Aktualiacja softu do 4.4.2 a moduł GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj telefon wrzucił mi info nowej aktualizacji do Androida 4.4.2.

Wszytko poszło dobrze ale mam pytanie o ustawienia GPS w KitKacie. W Jelly Bean miałem tak, że w widgecie pogodowym miałem ustawione "Pokaż aktualne miasto" i pogoda aktualizaowała się bez konieczności włączania GPSu na belce. Kiedy chciałem korzystać z modułu GPS np. do Yanosika, włącząłem go po prostu na belce.

W KitKacie nazwa zmieniła się na "Lokalizację" i mamy do wyboru 3 tryby: "Duża dokładność, Oszczędzanie energii i Tylko GPS" .Nawet przy włączeniu trybu "Oszczędzanie energii" GPS na belce jest włączony, ale np. po włączeniu Yanosika tryb automatycznie zmienia się na "Duża dokładność" i po wyłączeniu i ponownym włączeniu na blece tak już zostaje... Przez co nie chcąc drenować baterii muszę go wyłączać za każdym razem i włączać np. gdy chce zaktualizować pogodę..  Dodam, że jest to sprzęt brandowany z Playa, nie rootowany bo nie chce tracić gwarancji.

Zeby było śmieszniej w Tablecie też mam 4.4.2 tyle, że nie brandowanego. Tam lokalizacja jest włączona cały czas w trybie "Oszczędzanie energii" i nie jest podświetlona na belce. Po włączeniu na belce, przechodzi w tryb "Duża dokładność" a po wyłączeniu znów wraca do trybu "Oszczędzanie energii"

Moje Pytanie jest następujące - czy da radę ustawić to w taki sposób aby przełączało się tak jak na tablecie, albo jak miałem w przypadku Jelly Bean ?

Jeśli nie to czy mogę jakoś wrócić do Jelly Beana ?

Przed zainstalowaniem aktualizacji zrobiłem sobie kopię zapasową wszystkiego co się dało w Kiesie.

Edytowane przez crockett84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal
    czy mogę jakoś wrócić do Jelly Beana ?

Wraz z aktualizacją do 4.4.2 aktualizowałeś bootloader a co za tym idzie KNOX. Z tego co wiem nie ma możliwości wgrania 4.1.2.

Zalecam przez Odina wgrać 4.4.2 XEO na nowo.

http://www.sammobile.com/firmwares/download/40986/N7100XXUFNI2_N7100XEOFNI1_XEO/

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chcialbym wrócić do 4.3.2 bo tego miałem przed update, ale pewnie to taka sama procedura :). Ogólnie telefon działa teraz mniej płynnie, aplikacje też działają gorzej (np. w tapatalku gdy otwieram kink z jakims filmem to po jego zamknięciu nie wraca mi do danego tematu na forum tylko z powrotem go głównej stronu danego forum co jest niezmiernie denerwujące), jak wracam z menu aplikacji do ekranu głównego to teraz widget pogodowy pojawia się po ok. sekundzie czego też nie było wcześniej. ... Nie wiem czy to wina tego brandowanego softu playa, bo tak jak pisałem wcześniej na tablecie też mam 4.4.2 ale tam nue ma takich problemów a i GPS działa zupełnie inaczej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Zrób kopię wszystkiego co Ci potrzebne na zewnętrznym nośniku.

Wejdź w tryb Recovery.

Zrób full wipe.

I to co napisał wyżej Rambdal.

SM-T705 + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam jeszcze tylko,że telefon jest bez roota (ma jeszcze 8 miesięcy gwarancji).

Na infolinii Samsunga powidzieli,że nie mogę wrocić do poprzedniego ROMU bez utraty gwarancji, telefon nie był rootowany (ma jeszcze 8 miesięcy gwarancji). Soft jaki miałem poprzednio to ten:

http://www.sammobile.com/firmwares/download/24398/N7105XXUEMK9_N7105PRTEMK2_PRT/

Mogę zrobić w jakiś sposób donwgrade tak aby nie stracić gwarancji? (tak z kolei powiedział mi gość z Playa..)

Dodatkowo gość z Samsunga powiedział mi, że po każdym upgradzie powinienem zrobić "reset do ustawień fabrycznych" w opcjach.

Prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Może, tak na spokojnie przeczytaj nasze posty, zajrzyj do działu o romach, zapoznaj się z podstawowymi pojęciami. Dopiero wtedy podejmij jakąś decyzję.

SM-T705 + Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi